05:08 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Ajalugu
lühendatud link
Putini suur pressikonverents 2019 (9)
11

Euroopa Parlamendi resolutsioon, mis seab ühele pulgale Nõukogude Liidu ja fašistliku Saksamaa, on täiesti vastuvõetamatu ja ebakorrektne, lausus Venemaa president Vladimir Putin.

TALLINN, 20. detsember — Sputnik. Kommenterides Euroopa Parlamendi otsust Nõukogude Liidu võrdsustamisest totalitarismiga märkis Vladimir Putin, et nõukogude rahvas oli esimene ohver selle totalismi puhul, mis, muide, on tagantjärele hukka mõistetud.

"Stalinismile ja totalitarismile tervikuna võib omistada mida iganes ja mõnes mõttes on need etteheited välja teenitud – nõukogu8de rahvas oli selle, tagantjärele hukka mõistetud totalismi esimene ohver, kuid seada ühele pulgale Nõukogude Liit ja fašistlik Saksamaa – see on juba ülim küünilisus," ütles Vladimir Putin oma iga-aastasel suurel pressikonverentsil.

Путин о приравнивании СССР к тоталитаризму: эти люди не знают историю и читать не умеют

Venemaa riigipea sõnul need, kes seda teevad, "ei tunne ajalugu, ei oska lugeda ega kirjutada. Lugegu nad dokumente, vaadaku nad, kuidas 1938. aastal niinimetatud Müncheni sobingule alla kirjutati, kui juhtivate riikide – Prantsusmaa ja Suurbritannia – riigipead kirjutasid Hitleriga alla Tšehhoslovakkia jagamise kokkuleppele," märkis Vladimir Putin.

President tuletas meelde, et Stalin ei võtnud enesele plekki külge Hitleriga silmast silma suheldes, erinevalt Prantsusmaa ja Suurbritannia juhtidest, kes "temaga kohtusid ja dokumentee allkirjastasid.

"Tõsi, Molotov-Ribbentropi paktile sai alla kirjutatud. Aga Nõukogude Liit oli Euroopas viimaseks riigiks, kes mittekallaletungi paktile alla kirjutas," lisas Putin.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, võttis Euroopa Parlament tänavu septembris häälteenamisega vastu resolutsiooni "Euroopa mälu säilitamise olulisusest Euroopa tulevikule", mis seab fašistlikule Saksamaale ja NSV Liidule võrdse vastutuse Teise maailmasõja puhkemise eest. Selle poolt hääletas 535, vastu 66 ja erapooletuks jäi 52 parlamendisaadikut.

Venemaa välisministeerium nimetas selle dokumendi vastuvõtmist järjekordseks ajaloo jõhkra võltsimise vooruks.

"Antud resolutsioon pole midagi muud kui revisjonistlike avalduste kogum. Euroopa Parlament sai hakkama veel ühte ennekuulmatu katsega tõmmata võrdusmärk agressorriigi – natsi-Saksamaa – ja NSV Liidu vahele, kelle rahvad tohutute ohvrite hinnaga Euroopa fašismist vabastasid," nentis Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et neljapäeval, 19. detsembril toimus Venemaa presidendi Vladimir Putin pressikonverents. Üritusele saabus 1895 ajakirjanikku, otseülekannet viisid läbi telekanalid "Venemaa-1", "Venemaa-24" ja "Esimene Kanal", samuti raadiojaamad "Majak", "Vesti FM" ja "Raadio Rossija".

Venemaa president lubas ka toetada Sputnik Eesti töötajaid, kellele Eesti ametivõimude poolt ennekuulmatut survet avaldatakse. Nõnda väitis ta suurel pressikonverentsil peatoimetaja Elena Cherysheva küsimusele vastates.

Lugege lisaks: 

Teema:
Putini suur pressikonverents 2019 (9)

Samal teemal

Putini suur pressikonverents 2019
Tagid:
resolutsioon, totalitarism, Euroopa Parlament, NSV Liit, pressikonverents, Vladimir Putin

Peamised teemad