16:02 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Analüütika
lühendatud link
24681

USA Riigidepartemangu serverisse sissemurdnud häkkerid olid loomulikult venelased. Ameeriklastele poleks see pähegi tulnud. Keda Clinton seal huvitab. Tegelikult, ega venelasedki poleks vist oma peaga selle peale tulnud. Keegi pidi ütlema. Teadagi, kes.

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

Kunagi oleks see tulnud välja öelda nagunii. Isegi imelik, et nii kaua aega läks. Teati ju juba ammu, et muudmoodi ei saa kohe mitte kuidagi. No ei ole võimalik, et ameeriklased oleksid ilma välise sekkumise või kaetamiseta endale Trumpi valinud. Siililegi selge: "Tema ongi see, kes käe ulatab — Leningradi paadimees." Saab temaga nii Viiburi kui Viljandisse.

Õigusvastase salalasti vedas võõrriiki aga seal muudkui venitati. Neil on seal õigusriik, kaalukaid tõendeid on vaja. Ja nüüd siis lõpuks tuli välja, "netu" neid, selles mõttes, et "net". Et päris selge oleks: "Putin.net."

NBC teatas Putini isiklikust sekkumisest USA presidendivalimistesse
© Sputnik / Алексей Филиппов

USA luure on "suure tõenäosusega" veendunud, et Venemaa president isiklikult osales Ühendriikide presidendivalimiste "Venemaa salajases mõjutamiskampaanias". Telekanal NBC omistas Putinile sisuliselt "maailma parima häkkeri" tiitli. Milline "luure" täpselt neid valgustas, on teadmata. kuid kindel on, et mitte "rahvuslik". 

Too tunnistas alles päev varem, et Venemaa küberjälgi pole avastatud. Aga seda sellepärast, et ei küsitud õigete inimeste käest. Oleks tulnud küsida "USA partnerite heaks töötavatelt salakuulajatelt või diplomaatilistelt allikatelt". Nii nimetab NBC skandaalse informatsiooni toojaid. Sidesõna "või" kasutamine viitab sellele, et salakuulajate ja diplomaatide vahel erilist vahet polegi.

Tuleb välja, et algselt tahtis Kreml Hillary Clintonit vaid diskrediteerida. Siis, süües isu kasvas ja lõpuks otsustati ta nahka panna kõige naha ja karvadega ja ühtlasi ka Ameerika liitlased omavahel tülli ajada ettekujutuse loomisega, et teised riigid "ei saa enam Ameerikale kui Maailma usaldusväärse liidrile loota". 

Putin aga, väidavad nad, jälgis, kuidas demokraatlikust parteist pihta pandud materjale kasutatakse. Informaatorid ei pannud tähelegi, et seda jälgis kogu maailm. Kõiki nad ju jälgida ei jõua.

Ega nad Putinitki jälgida jõudnud. Selleks ei pea salakuulaja olema, et kõiki tema kavatsusi teada. Nendest oskab iga statistiliselt keskmine une pealt üles aetud Lääne koolipoiss rääkida. Putin tankis oma bensujaam-riigis pommituslennuki rahumeelsete Süüria terroristide hävitamiseks, pühkis siis särgikäisega laubalt higi, heitis pilgu Venemaa majanduse riismetele ja jätkas Venemaa laiendamist üle maailma. See poleks muidugi tõsi. Poleks kogu tõde inimkonna suurima häkkeri tööpäevast.

Veel võttis ta viisakalt Krimmi ära, okupeeris häbemetult Ukraina, viis isiklikult "Iskanderid" Kaliningradi ja näitas Balti riikidest mööda purjetades nendest üleoleku märgiks "kitse", põikas siis Ühendkuningriiki ja korraldas seal pisukese Brexiti. Ega ta siis mõne aasta eest ilmaasjata sinna Cameroni peaministriks sokutanud. 

Edasi ajas ta paar-kolm parvetäit migrante Aafrikast Euroopasse ja uputas teist samapalju lihtsalt ära, andis euroskeptikutele raha EL lagundamiseks ja tormas "Matthew" nime all orkaanina mööda USA kirderannikut. Edasi süstis ta kõikidesse oma sportlastesse dopingut ja lõi uppi kogu rahvusvaheliste suhete süsteemi. Ja ikka veel ei väsinud ta ära.

Olekski võibolla omas mahlas praadima ja tegevusetusest põdema jäänud aga just tulid Ameerika presidendivalimised peale. "Kus mu suur arvutusmasin on," lõi Putinil silm särama ja ta laotas oma globaalse võrgu laiali.

„Isa! isa! Kalu püüdes koolja meie võrku jäi!" (A. Puškini luuletusest "Uppunu" — toim.) pole hoopis demokraatide presidendikandidaadi tervisliku seisundi, vaid tema poliitilise perspektiivi kirjeldamiseks, tõmbasid "Putini agendid" USA presidendikampaaniale rõõmsalt joone alla. Nende ninamees, varjunimega "Trump" kandis talle sellest ilma erilise konspiratsioonita ette telefoni teel.

Alles pärast seda sai Putin endale pisut puhkust lubada ja ta keeras teleri NBC peale. Seal aga oli kõikidel asi juba teada. Kuulas saatelõiku enda häkkerivõimetest ja naeratas tänulikult. RT-s tehti omal ajal ikka õigesti, kui oma inimesed NBC-sse sokutati. Sellist jama saavad ainult meie omad rääkida, et võõrad ei usuks.

Talle aga seda just vaja ongi. Presidendivalimised Prantsusmaal on alles tulekul. Kuigi seal polekski nagu vaja sekkuda, puha oma joped ees. Siis tulevad parlamendivalimised Saksamaal. Merkelil on vist asjast hais ninas, püüab teine kuidagi kahtlaselt kukupaid mängida.

Ühesõnaga, tööd on veel maa ja ilm, mõtles Putin ja läks oma salatuppa. Sinnasamasse, kus tal maailma vajalikus suunas pööramiseks vajalik kang asub. Selles mõõtes, et ümber oma telje pööramiseks. Andekas inimene on kõiges andeks, see tähendab et igal pool.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
sekkumine, presidendivalimised, süüdistus, küberrünnak, USA luure, Donald Trump, Hillary Clinton, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad