23:20 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
Analüütika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
21882

Kuuba teabeagentuuri korrespondent Süürias rääkis Sputnikule sellest, kes tegelikult kannab vastutust pidevate vaherahu rikkumiste eest Süüria Araabia Vabariigis, ja lääneriikide ennekuulmatust meediakampaaniast Süüria teemadel, mis Süüria valitsuse ja Venemaa vastu on valla paisatud.

Pedro García Fernández, Kuuba teabeagentuuri Prensa Latina korrespondent Süürias — Hispaania Sputnikule

Lääne meedia teadaanded Süüriast — need on maailma ulatuses ennekuulmatu pettus. Ma räägin sellest kui inimene, kes viibib sellel maal ja näeb kõike omaenese silmadega.

Me näeme valet mitte ainult ajaleheveergudel ja teleriekraanidel. Selle levitamisega tegelevad ka lääne poliitikud ja eeskätt Prantsusmaa välisminister, kes ei väsi süüdistamast Süüria armeed vaherahu rikkumises. Samal ajal kui tõde seisneb selles, et peamiseks rahu kehtestamisest huvitatud pooleks on nimelt Bashar al-Assadi valitsus, kes teeb selleks igatisi jõupingutusi, tuginedes seejuures Venemaa abile, kes on Hmeimimi lennuväebaasis sisse seadnud Süüria vaenutsevate poolte lepituskeskuse. Justnimelt terroristid on vastutavad pidevate vaherahu rikumiste eest.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Süüria valitsuse ja Venemaa vastu vallapaistatud teavituskampaania on taaskordne kinnitus sellele, et USA ja tema liitlased, sealhulgas Lähis-Idas, toetavad terroriste. Nüüdki püüavad nad kõigest jõust päästa oma „hoolealuseid" Aleppos. See on ilmselge kõigile, kes praegu siin viibivad. Terroristide läänemeelsete toetajate hirmud on seotud ennekõike sellega, et kinnikukkumise korral võivad need inimesed rääkida paljugi „huvitavat" USA ja tema liitlaste rollist selles konfliktis. Ja seda ei või nad lubada. Eitada oma sidet terroristidega osutub ju siis nende jaoks võimatuks. Ja neid inimesi Lääs nüüd toetab. Nende nimel salvestatakse videoklippe, mis on interneti üle ujutanud.

Mis puutub videoklippidesse väidetavalt ärahirmutatud Aleppo elanikest, kes on nördinud Süüria valitsusarmee edusammudest, siis võin öelda, et need on järjekordne vale. Ma olen oma silmaga näinud süürlaste elu selles Aleppo linnaosas, mis on al-Assadi armee kontrolli all. Neis piirkondades on tehtud kõik võimalik, et kindlustada inimesed kõige hädavajalikuga. Samal ajal olid terroristide kontrollialustes piirkondades loodud tingimused lihtsalt väljakannatamatud. Inimesed jäeti ilma toiduta, koolid ja haiglad olid muudetud USA-s toodetud relvade kauplusteks.

Katsed demoniseerida Venemaa tegevust Süürias on osaks desinformatsiooni-kampaaniast. Venemaa viibib selles riigis Süüria valitsuse palvel, seega seaduslikel alustel. Aga mida teevad seal USA, Prantsusmaa, Suurbritannia ja Türgi — see on suur küsimus. Neid ei ole keegi sinna kutsunud. Lähtuvad nad aga oma huvidest. Nördima paneb ka informatsioon väidetavast lääneriikide osutatud humanitaarabist Süüria elanikele. Kus see abi on? Millest nad räägivad? ÜRO ei ole läkitanud sellesse riiki ühtegi saadetist humanitaarabiga: ei Alepposse ega Damaskusesse — mitte kuhugi.

Illustratiivne foto
© AP Photo / Alexander Zemlianichenko

Pentagoni teated sellest, et Palmyras võis võitlejate valduses olla raketitõrjerelvastust, on — väärinfo. Ma olin Palmyras kuni selle ajani, mil see taas langes terroristide kätte. Seal ei olnud mingeid raketitõrjesüsteeme. Ma kinnitan seda kui inimene, kes oma silmaga nägi Palmyra vabastamist Süüria armee poolt. Kusjuures ma ei välista, et tegelikult neid süsteeme terroristide käsutuses oli. Tuleb märkida, et neil on juba ka rakette, mis võimaldavad lendavaid sihtmärke alla tulistada. Ja lääne meediakanalid millegipärast ei küsi, kust need pärinevad.

Ma ei usu lääne meediaväljaannete ja poliitikute pisaraid, mida valatakse Süüria lapsohvrite pärast. Ma olen näinud, kuidas samahästi kui Damaskuses südalinnas tabas terroristide väljatulistatud rakett haiglahoonet. Samaviisi hävitati koolimaja. Jutt käib rahumeelsetest elurajoonidest. Ja mida on rääkinud lääne meediakanalid? Mitte midagi. Vaikus. Kus olid nende pisarad, kui nad Iraaki ja Liibüat pommitasid? Kaos Süürias ja Lähis-Idas on USA-le ja tema liitlastele mitmel põhjusel kasulik.

Ennekõike on sellest piirkonnast kujunenud kasumlik turg relvatootjatele. Mitte vähem oluliseks teguriks on selle piirkonna rikkalikud naftavarud. Mis puudutab hiljutist hääletamist ÜRO Julgeolekunõukogus, kui Peking ühines Moskva vetoga Aleppot käsitleva resolutsiooni suhtes, võin öelda ainult üht: Jumalale tänu, et Julgeolekunõukogus on sellised riigid nagu Venemaa ja Hiina. Vastasel juhul oleks Süüria ammugi korranud Liibüa saatust.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
lääne meedia, valeinformatsioon, sõnavabadus, terrorism, Prantsusmaa välisministeerium, Pedro García Fernández, Bashar al-Assad, Palmyra, Lääs, Venemaa, Süüria

Peamised teemad