10:39 20. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
Vaade Aleppole

Ekspert: ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioon Süüria suhtes vastab kõigi poolte huvidele

© Sputnik / Илья Питалев
Analüütika
lühendatud link
3310

Kõik maailmasõjad on reeglina alanud kohalikest „valupunktidest“, seetõttu vastab konflikti eskaleerumise vältimine ühel eraldi võetud maal kõikide maailma suurriikide huvidele, leiab inimõiguslane Allan Hantsom.

TALLINN, 2. jaanuar — Sputnik. Seoses ÜRO Julgeolekunõukogu poolt 31. detsembril vastu võetud resolutsiooniga Süüria suhtes saab vaid rõõmustada, märkis ekspert intervjuus Eesti Sputnikule. Tema sõnul on Süüriasse koondunud paljude ülemaailmsete probleemide sõlmed ja seosed.

„Faktiliselt on tegemist tänase maailma närvisõlmega," ütles Hantsom. Ta lisas, et mida lähemale jõuab Donald Trumpi inauguratsioon, seda viljakam on Venemaa ja USA vaheline koostöö ja vastastikune mõistmine. Ning Süüria konflikti lahendamine vastab praegu kõigi osapoolte huvidele, muudab ju „lokaalse sõja lõpetamine võimatuks globaalse sõja puhkemise."

Nagu teada, on kõik suurimad lahingud maailmas alanud kohalikest "valupunktidest", rõhutas ekspert. "Veel pool aastat tagasi paistis maailmasõda traagilise paratamatusena. Ning Venemaa ja Türgi resolutsiooni tänaseks ühehäälne vastuvõtmine ÜRO Julgeolekunõukogus on kõige parem kingitus uueks aastaks," on Hantsom veendunud.

ÜRO Julgeolekunõukogu kiitis laupäeval ühehäälselt heaks resolutsiooni, millega toetatakse Venemaa ja Türgi esitatud Süüria rahualgatust, sealhulgas kehtivat relvarahu ja kõneluste pidamist järgmisel kuul Kasahstanis.

Resolutsiooni eesmärk on sillutada tee uutele kõnelustele Süüria üle. Resolutsioonis "tervitatakse ja toetatakse Venemaa ja Türgi jõupingutusi vägivalla lõpetamiseks Süürias ja poliitilise protsessi alustamiseks".

Tagid:
ekspert, arvamus, relvarahu, resolutsioon, ÜRO Julgeolekunõukogu, Allan Hantsom, Türgi, Venemaa, Süüria

Peamised teemad

 • Edgar Savisaar: Kaljulaid kohtub Putiniga edaspidigi

  Tallinna ekslinnapea Edgar Savisaar jäi president Kersti Kaljulaidi Moskva-sõidu tulemustega rahule ja väljendas veendumust, et Kaljulaidi ja Putini kohtumine ei olnud viimane.

  46
 • Ameerika Neuroloogiaakadeemia teadlased rääkisid lihtsatest ja taskukohastest meetoditest, mis aju degenereerumist aeglustavad ja erinevaid kognitiivseid haigusi vältida aitavad.

  21
 • Konkurendid NATO hajutamise-koondamise asjus - Venemaa, Saksamaa, Türgi, Prantsusmaa riigijuhid. Pildilt on puudu USA president.

  Sel nädalal demonstreeris Recep Tayyip Erdoğan häbematul moel ammust ajalootõde - impeeriumid lõpetavad oma elutee siis, kui keegi neid enam ei karda. Algul keelduvad nende ähvardustele reageerimast vaid kõige julgemad ning seejärel need, kes omakorda juba soovivad näidata seniste hegemoonide impotentsust.

  58