23:00 19. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Analüütika
lühendatud link
5330

USA administratsioon uurib, mil moel jõudis ajakirjandusse informatsioon president Donald Trumpi telefonivestlustest teiste maade riigijuhtidega, teatas Valge Maja ametlik esindaja

TALLINN, 11. veebruar — Sputnik. Valge Maja alustab lekete uurimist seoses Donald Trumpi ja teiste maade riigijuhtide vahel peetud telefonivestlustega. Uue presidendi administratsioonil tuleb välja selgitada, kuidas said avalikkusele kättesaadavaks mitte ainult telefonivestluste sisu, mis on juba iseendast seaduserikkumine, vaid ja üksikasjad selle kohta, mis Ovaalkabinetis toimus, kirjutab Sputniku raadio.

Nii on agentuur Reuters teatanud, et telefonivestluses Vene Föderatsiooni presidendi Vladimir Putiniga oli juttu strateegilise relvastuse vähendamise lepingu SNV III võimalikust pikendamisest. Osundusega allikale USA presidendi administratsioonis väitis agentuur, et Trump pidas telefonikõnes mõneks ajaks pausi, et oma abilistelt järele pärida, millest jutt käib. Seejärel naases ta telefonivestluse juurde ja teatas, et Obama administratsiooni poolt sõlmitud SNV III leping ei ole USA-le kasulik.

Meedia on pajatanud ka Trumpi ja Austraalia peaministri tülliminekust. Väideti, et Valge Maja peremees viskas koguni toru hargile. Samuti on ajakirjandus kõnelnud ähvardustest, mida USA president olevat lausunud oma Mehhiko kolleegile.

Valges Majas soovitatakse kommentaare hankida ametlikest pressiteadetest. Trump usub, et kõik need lekked on nende töötajate kätetöö, kes Valges Majas ja Rahvusliku Julgeoleku Nõukogus töötades olid Obama teenistuses. Ja teatav loogika nähtavasti selleski.

Demokraatidel, kes pole ilmselgelt seniajani oma valimiskaotusega leppinud, on erakordselt kasulik näidata Valge Maja uut peremeest halvas valguses: skandaalne, tahumatu, võhiklik. Kuid omajagu vaenlasi on Trumpil ka vabariiklaste seas. Ses suhtes tuleb, nagu öeldakse, alati valvas olla ja meeles pidada, et seintel ei ole mitte ainult kõrvad, vaid ka silmad. Ning Trumpi jälgivad need, nagu näha, väga teraselt. Nii et need lekked ei jää kindlasti mitte viimasteks.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
kättesaadav, avalikkus, riigijuhid, telefonikõne, Valge Maja, Donald Trump, USA

Peamised teemad