15:24 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Margarita Simonjan, telekanali RT ja RIA Rossija Segodnja peatoimetaja

Tuleks keegi mättasse lüüa ehk soovitused kallile luurekeskagentuurile

© Sputnik / Алексей Куденко
Analüütika
lühendatud link
Meedialahingud (135)
15083

Ei saa andmata jätta mõned soovitused LKA kollektiivile, mida teha juhul, kui keegi, pagan võtaks, ei suregi ära, täheldab Margarita Simonjan, telekanali RT ja RIA "Rossija Segodnja" peatoimetaja

Margarita Simonjan, telekanali RT ja RIA "Rossija Segodnja" peatoimetaja

Sel nädalal olid mul põnevad vestlused ühe lugupeetud Ameerika telekanaliga. Seal treiti parajasti materjali sellest, kuidas Kreml tappis Kara-Murza (Venemaa opositsiooniliikumise Avatud Venemaa koordinaator ja Rahvavabaduse Partei (PARNAS) endine kaasesimees Vladimir Kara-Murza noorem — toim.). Enne seda oli ajakirjanik minuga suhelnud vaid korra, siis kui sepistati materjali sellest, kuidas Kreml Lessini (Venemaa endine kommunikatsiooniminister Vladimir Lessin leiti surnult Washingtoni hotellitoas — toim.) tappis.

Vaatamata halvasti varjatud lootusele (et mitte öelda, ihale), millega paljud Kara-Murza surma soovisid, jäi ta siiski, tänu jumalale, ellu. Räägitakse, et ta viiakse juba isegi reanimatsioonist ära. Soovin talle igatahes ainult tervist.

Punane Rist Moskvas
© Sputnik / Андрей Теличев

Ameerika ajakirjanduslikku uurimist nüüd ilmselt enam ei tule. Ära ta ju ei surnud. Too ajakirjanik, muide, keelitas mind Londonisse tulema, et sel teemal vestelda. "Siin on ju lahe šopata, no tulge kasvõi pooleks päevaks," kirjutas ta mulle. Vastasin: "Šoppamine mind ei huvita. Nagu te ilmselt teate, sunnitakse meil siin kõiki sõjaväevormi kandma." Ta ei imestanudki — tõesõna. Ta uskus, et see võibki tegelt ka nii olla. Nad on seal juba iseend ära veennud, et me oleme ebanormaalsed. Juba ammusest ajast ja väga kauaks.

Ja see on üks peamisi (mitte peamine, kuid üks nendest) põhjusi, miks nad Trump'ile muudkui sisse sõidavad. Enamiku Lääne estblishmendi jaoks on mõte, et Venemaa on normaalne, sama vastuvõetamatu, kui mõte, et Maa on kandiline. Inimene, kes avalikult peab Venemaad normaalseks, on kas idioot, provokaator või mõlemat korraga.

Ajakirjanduses ja isegi erinevate isikute väljaütlemistes näeme-kuuleme me iga päev seda rassismilähedast ebanormaalsuse tunnistamist meile loomuomaseks ja korrigeerimisele mittekuuluvaks. Kõige hirmsam on see, et see ei tulene mitte alati kellegi kavalalt üles ehitatud skeemidest. Hoopis sagedamini tuleb see banaalsest nürimeelsusest, teadmatusest, lastaia taseme harimatusest, harjumatusest faktid enesele selgeks teha, kalduvusest kasutada kõiki neid maailmakorralduse vormeleid, mida tähistatakse kena inglisekeelse sõnaga "ignorance". Ameerikale meeldib kiirtoit. Kõiges.

Venemaa on ebanormaalne. Nii üldiselt arvatakse.

— Aga pastoi, no arutame seda asja ikka veidi! Kasvõi selles konkreetses loos, kus Venemaa…

— Pole siin midagi arutada! Asi selge niigi! Pole aega, kappame edasi!

Me näeme oma töös selliseid näiteid iga päev, iga jumala päev. Sel nädalal jälle, järjekordse Bideni (Joe Biden — USA endine asepresident) järjekordne nõunik levitas järjekordset tonti, et me kulutame ainuüksi meie Washingtoni büroo vajadusteks 400 miljonit dollarit. See on, muidugi, täielik jama. Kogu meie eelarve, kaasa arvatud kõikide büroode kulud: levikulud, personalikuld, lähetuskulud, transpordikulud, hanked, maksud, rendikulud, kindlustused, ühesõnaga kõik-kõik kokku, on pisut üle kolmesaja miljoni ja need andmed on avalikult kättesaadavad.

Kas te arvate, et Bideni nõunik teab, et ta jama ajab, ja teeb seda tahtlikult, et ohtu võimendada? Teab ta, jee. Tühja ta teab. Pole see aadlimehe asi, midagi teada. Isegi seda, mida sa avalikult räägid.

Faktid ei huvita ammusest ajast enam kedagi. Järeldus on, et Venemaa on ebanormaalne, koos kõige sellest tulenevaga, järelikult tuleb faktid sellele järeldusele vastavaks koolutada. Ma ei ole lugenud mitte ühtegi Ameerika artiklit meie kohta, kus poleks vagunitäite kaupa valet, teadlikke ja mitteteadlikke vigu, moonutatud arvandmeid, sündmusi, nimetusi ja muud. Seejuures seesama materjal ise süüdistab meid kindlasti valetamises ja feikimises. Nagu näiteks selles kuulsas eriteenistuste ettekandes, kus minu nime mainitakse 27 korral ja umbes samapalju kordi on avaldatud minu kohta tegelikkusele mittevastavaid andmeid, mida olnuks lihtne guugeldada ja mitte end täis teha. Kuid pole see aadlimeeste asi.

Establishment peab püha sõda selle nimel, et peatada Trump tema kuritegelikes kavatsustes tunnistada Venemaa normaalsust. Võibolla selliseid katseid tegelikkuses ei tulegi, kuid vähemalt on ta sellest teatanud, kuid seegi ületab juba lubatu piirid. Selles võitluses läheb käiku kõik. Hea oleks, muidugi, kui meil keegi maha löödaks. Mõni Lääne orientatsiooniga aktivist, soovitavalt selline, kes oleks seotud publiku lemmiku — Hodarkovskiga, veel parem, mõni Ameerika ajakirjanik. Ja siis oleks lips läbi — kirdõkk (kazahhi keeles "saatus" — toim.). Võib šampuse lahti teha. Trump sellest enam mööda vaadata ei saaks. Ta on ju ikkagi ameeriklane ennekõike.

Ei saa andmata jätta mõned soovitused LKA (USA Luure keskagentuur — CIA) kollektiivile, mida teha juhul, kui keegi, pagan võtaks, ei suregi ära.

1. Tuletage rahvale jälle häkkereid meelde. Enne kui rahvas neid unustama hakkab. See mõjub kõige paremini, kütke täiega, nii et inimesed kardaksid isegi kempsus vett tõmmata.

2. Tuletage rahvale meelde, et Trump on a) Venemaa konksu otsas b) Venemaaga juba kõiges kokku leppinud. Nagu eile, kui Ameerika telekanalid äkki kui ühest suust teatasid, et on leidnud tõendid Trumpi prassimisest Moskvas sotsiaalselt vääritute seltskonnas. Samad kanalid teatasid äkki, et Putin loovutab Trumpile Snowdeni (Edward Snowden — endine CIA töötaja Delli juures, kes lekitas infot NSA ja CIA ülisalajase jälgimisprogrammi PRISM kohta ja põgenes Venemaale — toim.). Mõlemal juhul olevat teave sajaprotsendiliselt tõene, viitega, loomulikult, eriteenistustele.

Ärge seisma jääge, pressige aga lõpuni.

3. Hoidke üleval RT ja Sputniku nurjatuse teemat. Kasutage selleks võimalikult hirmsat sõnavara. Ajendit pole vaja otsida, rahvas on juba harjunud. Andke aga hagu! Näiteks eile, kui NATO pressiesindaja teatas, et… Pärast BBC-d trükkis selle ära kogu lugupeetud Briti ajakirjandus. Mitte kellegi käsu peale, lihtsalt sellepärast, et see tekst meeldis kõigile neile väga.

4. Aga kõige parem oleks ikkagi keegi mättasse lüüa.

P.S.
Snowdenit me teile, muidugimõista, välja ei anna. Kui palju ta, tänamatu, meie parteid ja valitsust oma twitterites ja muudes internettides ka ei kritiseeriks. Lihtsalt sellepärast, et Donimaalt ei anta kedagi välja (Tsaari-Venemaal sai Donimaale põgenenud pärisori vabaks kasakaks, tema endisele omanikule teda välja ei antud — toim.). Ja ka see tõendab, et Venemaa on normaalne.

Autori seisukoht ei pruugi kokku langeda välisministeeriumi, Kremli, Putini, Vene häkkerite ega Dmitri Kisseljovi (Informatsiooniagentuuri Rossija Segodnja juht, autori vahetu ülemus — toim.) omaga.

Fraasi "Aga kõige parem oleks ikkagi keegi mättasse lüüa" on kasutatud iroonilises võtmes ega ole mõeldud üleskutsena Ameerika eriteenistustele kedagi ära tappa.

Venemaal ei ole kohustust sõjaväevormi kanda, see oli nali.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Meedialahingud (135)
Tagid:
soovitused, analüütika, Kreml, LKA, Margarita Simonjan, USA, Venemaa

Peamised teemad