14:59 28. Märts 2017
Tallinn+ 3°C
Kuula otse
Sputnik

Sputnik Eesti ikkagi meedia

© Sputnik / Константин Чалабов
Analüütika
lühendatud link
Meedialahingud (63)
7175

Uhke tunne ikkagi, et Sputnik Eesti Propastopi ja Postimehe kolleegide meelest "Eesti meedia" hulka kuulub

Indrek Sooda

Kes kõik Venemaa valitsuse rahastatavat uudisteportaali Sputnik Eesti tema kõigest aastase tegutsemisaja jooksul materdanud pole. Alustades Kaitsepolitseist, kes palub riigiametnikel hoiduda suhtlusest portaaliga, sest tegemist pole meedia, vaid propagandakanaliga, ja lõpetades Riigikogu asendusliikme Kalle Muuliga (IRL), kes teatas omanimelises raadiosaates 24. veebruaril, aeglaselt ja mitu korda, et Sputnik Eesti on Vene luure poolt juhitav asi, mille eesmärgiks on õõnestada Eesti iseseisvust ja demokraatiat. Tore on.

22. veebruaril edastas Sputnik Eesti oma rikutuse juures, et Venemaa moodustab uue väeliigi — teabeväe. Sõna "teabevägi" tuli endal leiutada, sest sõnastikest sellist sõna võtta polnud.

Ja siis äkki, emakeelepäeval, tuli infosõjas läbimurre — lugupeetud Postimees tõi ära Kaitseliidu haldusalas oleva propagandatõrjeväljaande Propastop materjali "Infosõda sunnib riike vastutegevust käivitama", millest on lugeda: "Veebruari teises pooles teatas Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu riigiduuma liikmetele ülevaadet andes, et relvajõudude koosseisu on moodustatud spetsiaalsed infooperatsioonide üksused (Eesti meedias nimetatud ka teabevägedeks), lisades, et uued üksused on tugevamad ja võimekamad kui senised."

Veel kord, hästi aeglaselt: "Eesti meedias nimetatud ka teabevägedeks". Aga millises Eesti meedias siis? Guugeldame: "teabevägi" või "teabeväed" ja saame vasteteks ja ainult "Sputnik Eesti" ja "Propastop".

Hurra-hurraa-hurraa! Kui "teabevägi" on ainult "Eesti meedias" ja tegelikult ainult Sputnik Eestil, siis ju loogiliselt ongi Sputnik Eesti, isegi Propastopi ja Postimehe hinnangul, Eesti meedia, või ikkagi mitte.

Aga kui proovida sama otsingusõna teistes otsingumootoritest, lisandub ka Postimees. Seal on artikkel "Vene kaitseminister tunnistas esmakordselt teabeväe olemasolu". Seega teabeväesse puutuvalt on Postimees samuti Eesti meedia, nagu Sputnik Eestigi, ja enamgi veel. Tuleb välja, et Postimees tuli oma "teabeväe" artikliga levisse 9 minutit varem, kui Sputnik Eesti enda omaga.

Aga olgu peale, uhke tunne ikkagi, et Sputnik Eesti Propastopi ja Postimehe kolleegide meelest "Eesti meedia" hulka kuulub, ehk nagu venelased ütlevad, pisiasi küll aga südame teeb soojaks. Ja et emakeelseid uudissõnu leiutab Sputnik Eesti Postimehega samal ajal ja samasuguseid, ka vahva ju. Ja tegelikult on ka Propastopil õigus, et need seal, Venemaal, on infooperatsioonide väeüksused, ainult et nüüd koondati nad ühtse juhtimise ehk infooperatsioonide väejuhatuse alla. No umbes nagu meil on erioperatsioonide väejuhatus. Pole ta küll eraldi väeliik nagu maa-, mere- või õhuvägi aga omaette vägi ikka, nagu näiteks õhudessantväed või tankiväed või sideväed. Eesti keeles tuleks siis öelda "relvaliik".

Isegi kõige suurem ketser võib olla kloostri liitlane, kui ta teenib püha reliikviat, nii on lood. Otsi ikka omale sõpru oma vaenlaste hulgast ja sa oled suuremeelne ning võitmatu. Palun.

Teema:
Meedialahingud (63)
Tagid:
teabeväed, Propastop, meedia, Postimees, Sputnik, Eesti

Peamised teemad

 • Arreteeritud Aleksei Navalnõi

  Pühapäeval pärast üle kogu riigi toimunud korruptsioonivastaseid meeleavaldusi, mil tänavatele tuli tuhandeid inimesi nõudmisega peaminister Dmitri Medvedev ametist vabastada, arreteeriti mitusada venemaalast, kaasa arvatud president Vladimir Putini peamine oponent Aleksei Navalnõi

  21
 • Peaminister Jüri Ratas külastas Eesti Kaitsetööstuse Liitu (EKTL)

  Peaminister Jüri Ratas külastas täna Eesti Kaitsetööstuse Liitu (EKTL), kus juhatuse esimees Ingvar Pärnamäe koos liitu kuuluvate ettevõtete esindajatega tutvustasid tegevusuundi ja sektori hetkeolukorda

  2
 • Eesti ja EL-i lipud

  Märtsi lõpus ja aprilli alguses korraldavad Riigikantselei, Avatud Eesti Fond ja vabaühenduste liit EMSL kuus arutelu, kus tutvustatakse Eesti rolli, võimalusi ja prioriteete Euroopa Liidu eesistujana

  8