05:23 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Analüütika
lühendatud link
15596

Saksamaal NATO ja USA armee partneriks olev personaliagentuur otsib "ivaneid" Baierimaal asuva ameeriklastele kuuluval Hohenfelsi polügoonil algavate sõjaväeõppuste tarvis

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

Kiiresti on venelasi vaja. Õigemini "venelasi". Nad pannakse vene "tüüpküla" tänavatele. Neile pannakse infrapunaandurid ja siis hakatakse nende pihta automaadimakettidest paukmoonaga tulistama. Sest üht-teist oleks vaja täpsustada.

Nüüd kõik klapib. Varem tehti kõiksugu lollusi, värviti oma F-16 hävitajaid Venemaa trikoloori värvidesse ja britid tellisid Poolast Vene muuseumitanke kohale. Nüüd siis lõpuks tuli õige reegel meelde, mis on sama vana nagu vihavaen Venemaa vastu.

Vaid surnud venelane on hea venelane. Küllap on selles ka ajalooline seaduspära, et "venelaste" värbamine toimub just seal, kus sellest põhimõttest juhinduti nii Esimese, kui ka Teise maailmasõja ajal. Saksamaal NATO ja USA armee partneriks olev personaliagentuur otsib "ivaneid" Baierimaal asuva ameeriklastele kuuluval Hohenfelsi polügoonil algavate sõjaväeõppuste tarvis.

88-120 euro eest päevast peavad näitlejad kehastuma tsiviilelanikeks. Alla anda pole lubatud. Kuigi siinsetele pole vaja seletada, et aeg on raha. Mida kauem vastu pead, seda rohkem teenid. Improviseerimise võimalust siiski ei jäeta. Selles sõjategevuse teatris pandi püsti kümme 10-30 tarega küla. Igasse külasse on vaja 30-100 "elanikku", nagu agentuuri võrgulehel märgitakse, "maksimaalselt tegelikkusele vastavate tingimuste loomiseks". Nende arvates näeb see päris kobe välja, sest kõik mängivad kas talumehi või poodnikke. Nad kujutavad vene küla sotsiaalset staatust just niimoodi ette.

Täname komplimendi eest. Küllap saavad nemadki aru, mida nad oma sanktsioonidega saavutanud on. Ja siit siis ka suhtumine, et meie teid sünnitasime ja meie teid ka tapame. Mis siis, et vaid õppe-eesmärkidel. Ameeriklastel on kõigest vaja täpsustada lubatud "lahingutegevuses hukkunud" tsiviilelanike arvu. Seda lahingutegevust kavatsevad nad ilmselt pidada eranditult vaenlase territooriumil. "Venelastele" pannakse külge infrapunaandurid ja nende pihta hakatakse tulistama paukmoonaga automaadimakettidest. Muide, varem korraldas sama agentuur Pentagonile Afganistani olusid kujutavaid massistseene. Sellest oli kõvasti abi. Tsiviilisikud hukkuvad seal kogu aeg.

Aga Venemaa kujutamiseks võiksid jänkid asja hoopis laiemalt ette võtta. Oleks tulnud kolmanda Reichi kroonikad üle vaadata. Seal on must-valgel näha, kuidas tsiviilelanikkonnaga ümber käia. Peaasi on käised üles käärida, et veri mundrit ära ei määriks. Kuigi, natsidel ei tulnud isegi pähe tappa tsiviilelanikkonda mängult. Neil tuli see kõik kuidagi iseenesest. Miks neid aga maapiirkonnad huvitavad? Siin on kaks võimalust. Kas on nad linnad juba "kiire globaalse löögiga" hävitanud või on see lihtsalt harjumuse jõud — mujal sõdivadki nad ju ainult tsiviilelanikkonnaga. Aga vot venelastega pole siiamaani juhust olnud.

"Kahurilihal" on keelatud polügoonilt lahkuda ja mobiiliseadmeid kasutada. Arusaadav, külakoht ikkagi. Aga et on ka "kuiv seadus" — see on liig mis liig. Kuidas saab "maksimaalselt tegelikkusele vastav olukord Venemaal" olla ilma alkoholita. Otsustati liigseid riske mitte võtta. Võtavad venelased sada grammi, siis veel ja siis veel rindemeestele ettenähtud sada grammi ja pärast hakkavad hoopis mõnd teist osa mängima. See on aga ikkagi Saksamaa. Õppused kestavad aprilli lõpust mai keskpaigani. Niiviisi võivad õppused veel enne õiget aega äragi lõppeda. Ja mitte õige poole võiduga. Nad võivad ka ainult automaadimakettide ja paukmoonaga Berliini välja minna. Maikuu 9. kuupäevaks. Nii et parem oleks ikka neid kainetena "tappa".

Kuigi võib ka mööda panna. Venelastest on kaine, see tähendab külm pea ainult nendel, kellel on lisaks ka kuum süda ja puhtad käed (vihje Nõukogude Venemaa julgeolekuteenistuse (tšekaa) rajaja Feliks Džeržinski mõtteterale, et tšekistil, s.t. julgeolekutöötajal peab olema külm pea, kuum süda ja puhtad käed — toim). Ja näitlejateks sobivad nad väga hästi. Oskavad keeli (lisaks vene keelele ka saksa ja inglise keelt), on vastutustundlikud, hea stressitaluvusega ja paindliku mõtlemisega. Võtteproovi on nad juba läbi teinud FSB-sse (Venemaa julgeolekuteenistus — toim.) töölevormistamisel.

Ühesõnaga, selleks, et asi kindel oleks, tuleks ohvrite ossa palgata mitte venelasi vaid venekeelseid näitlejaid. Ega siis Euroopa ilmaasjata Moldovale ja Gruusiale viisavabadust ei andnud. Ukrainlastega venitab kahjuks. Nad ei tohi küll Euroopas töötada aga see ju polegi töö, see on suisa lust ja lõbu. Nad "surevad" heameelega ka ilma rahata ja ilma kunstiarmastuseta. Ukraina elab juba kolm aastat selle nimel, et täiesti tasuta endas kõike venepärast tappa.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
infrapunaandur, sõjateater, vene keel, analüütika, sõjaväeõppus, NATO, Saksamaa, USA

Peamised teemad