01:50 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Analüütika
lühendatud link
15141

Venemaa presidendi kahenädalane puhkus Siberis möödus maailma progressiivse üldsuse jaoks täiesti märkamatult

Igor Romanovitš, blogi Green Tea autor agentuurile RIA Novosti

Luure keskagentuuri direktor Mike Pompeo valas endale tihti ja närviliselt karahvinist vett ega pööranud kahe tunni jooksul kiirkorras briifingule kogunenud meediaväljaannete esindajate ees seistes Venemaale ega Putinile mingit tähelepanu.

"Siber? Miks Siber? – küsis Mike Pompeo Prantsusmaa ajakirjanikult üle. – Esiteks on see katse piirata elanikkonna soovi välismaale sõita ja teiseks ei ole tal kusagil mujal olla, sest Venemaa on surutud läänest suurte Euroopa riikide ja idast Jaapani vahele. Alguses tahtis Putin paadi võtta imetleda päikeseloojangut Sotšis Valge kalju juures, kuid otsustas siis Mustade kaljude kasuks Siberis, sest need asuvad võitmatust Wojsko Polskie'st ja NATO pataljonidest kaugemal."

Putin ajas Siberis kaks tundi haugi taga >>

© Sputnik
Venemaa president Vladimir Putin puhkas Lõuna-Siberis kalastades ja matkates
"Miks me nii kindlad oleme, et Putin on nurka aetud? – Mike põrnitseb RT naisajakirjanikku. – See on ju lihtne. Ta kalastas mägijärvedel, pidas allveejahti, päevitas, parvetas mägijõgedel ja matkas mägedes. Just nii käituvad meeleheitel, nurka aetud regionaalse tähtsusega riikide riigipead meie juhtivate analüütikute arvates. Kas te teate, palju meil neile maksta tuleb? Ja üleüldse, korjake talt mikrofon ära!"

Trump tänas Putinit USA diplomaatide väljasaatmise eest >>

"Muidugi ähvardab! – vastas Mike Saksa väljaande ajajakirjanikule. – Jälle see paljas torso, need musklid, nagu vihje poliitilisele musklimängule rahvusvahelisel areenil, üritades kompenseerida oma nõrkust. Tumedad, silmi varjavad prillid, kui vihje häkkerirünnakutele. See sõjaväe stiilis riietus. Rahuarmastavad liidrid kannavad puhkusel olles valgeid põlvpukse, kergeid polosärke ja mängivad muruväljakutel golfi ega aja märgijärvedes hauge taga. Mis, muide, oli vihjeks, et saan kõik kätte ja ajan vardasse. Venelastel on selline väljend "vardasse ajama" (sõnamäng, щука – "havi" ja прищучить — pahateolt tabama). See tähendab demokraatlike õiguste ja vabaduste rikkumist ning meie rahvusvahelise röövimi… vabandust, õiguse normide peale sülitamist."

Президент РФ В. Путин провел отпуск в Республике Тыва
© Sputnik / Алексей Никольский
Venemaa president Vladimir Putin ajas Siberis kaks tundi haugi taga

Mõtleb nagu maletaja ja armastrab naisi >>

Käe tõstab "Associated Press" ajakirjanik Matthew Lee: "Mul on president Trumpi ja Putini telefonijutuajamise stenogramm, härra direktor. Kas te saakside seda kuidagi kommenteerida?"

Trump: Tere, Vladimir! Kuulsin, et oled suure havi kätte saanud, on see tõsi?

Putin: Tere, Donald. Nii see on. Kaks tundi ajasin taga. Isegi video on olemas. Tahaksin selle YouTube üles panna ja uhkustada. Sellist õnne ei juhtu iga päev.

© Sputnik / Aleksey Nikolskyi
Venemaa president Vladimir Putin puhkas Lõuna-Siberis kalastades ja matkates

Trump: sa ei saa seda teha! Press korjab selle üles ja mina ei kannataks seda välja. See tapaks mu. Ma olen maailma kõige võimsam inimene, kuid ma ei saa mitte ainult havi kätte, vaid ei suuda isegi seda tabada, kes mu telefonivestlusi meediale lekitab ja see paneb mu väga ebamugavasse olukorda.

Putin: kahjuks ei saa ma seda teha, Donald. Oleks sa vaid seda havi näinud – ta on lihtsalt suurepärane ja ma olin väga rõõmus, kui talle pihta sain. Kužugetovitš (Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu – toim.) oleks peaaegu meie uusima lennukikandja põhja lasknud, see on ka suur, kuid meil õnnestus tal satelliittelefon käest ära võtta.

Trump: olen rääkinud telefoniga täna terve päeva, kuid see kõne on olnud kõige ebameeldivam. Sa tegid mulle palju meelehärmi, Vladimir. Lähen, helistan Porošenkole ja luban tema sõjaväele palju surmavat relvastust. Kõike head, Vladimir.

Putin: kõike head, Donald! Hoia end! 

Venemaa president Vladimir Putin saabus teisipäeval visiidile Abhaasiasse
© Sputnik / Эдуард Песов

*lühikesed toonid*

Mike tõmbas karahvinist vett kurku, hakkas köhima ja teatas otsustavalt: "Ei kommenteeri, see on salastatud teave!"

Pärast seda lõpetas ta kiirustades briifingu tegemata kellelegi huvi mittepakkuva Venemaa kohta ühtegi märkust.

Putinil pole sellist salaorganisatsiooni nagu Bondi filmides >>

Samal ajal autasustas Šoigu Žukovi ordeniga 39. üksikut raudteebrigaadi Ukrainast mööda viiva Žuravka-Millerovo raudtee ehitama eest, sest poisid olid selle tõesti ära teeninud.

Vaid nooremseersant Nomgonovit tuli kaua veenda tema poolt kinni võetud Ukraina sõjaväelastele kainelt lahingutegevuse pidamist õpetanud eraettevõtte "Academi" eliitinstruktorit lahti laskma.

Nomgonov muudkui tõrkus ja väitis, et see pole mitte instruktor, vaid ehtne šamaanitrumm ja tagus selle tõestuseks oma suure rusikaga ameeriklasele vastu rinda, millest tulid kuuldavale meloodilised kurguhelid.

Lõpuks õnnestus juhtkonnal õnnest kiljuvalt eliitinstruktorilt välja kaubelda ilus kaitseministri graveeringuga jahinuga.

"Teenin Venemaad!" – ütles rõõmus nooremseersant hinnalist kingitust imetledes. 

Ukraina president, kes ei tahtnud moest maha jääda, otsustas hävituslennukil Mig-29 lennata. Kolme minuti pärast hakkas Petro Oleksijevitšil halb ja ta karjus: "Ljolik, pea kinni, ma lähen maha!" Seejärel kaotas ta teadvuse ja jäi jõuetult rihmade külge rippuma. Kindral Ljolik Muženko (Viktor Muženko — Ukraina kindralstaabi ülem — toim.) käskis hävituslennukil seisma jääda, mis õnneks ei olnud veel liikuma hakanudki ja ülemjuhataja kanti kokpitist välja. Pärast monteeriti lend kokku filmi "Top Gun" kaadritest, kasutades ära Petro Porošenko hämmastavat sarnasust Tom Cruise"iga, kes on loomulikult etniline ukrainlane.

Putin sõitis Gruusia sõja aastapäevaks Abhaasiasse >>

Siis aga avaldas NATO veel kahetsust, et Venemaa president tuli visiidile Abhaasiasse ilma seda Georgia võimudega kooskõlastamata.

Kõige järgi otsustades võttis NATO lisaks põhitegevusele ja LGHBT peakorteri ülesannetele, selle sõna halvas tähenduses, oma habrastele õlgadele veel planeedi kõikide välisministrite funktsioonid.

Nüüd võib rahu pärast maailmas muretu olla. Erandiks on vaid Scooteri muusikud, kellele halastamatu Ukraina kohtusüsteem jahi välja kuulutas.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
följeton, musklid, haug, puhkus, analüütika, kalapüük, Mike Pompeo, Donald Trump, Vladimir Putin, Siber, Abhaasia, USA, Venemaa

Peamised teemad