22:37 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Analüütika
lühendatud link
0 0 0

Pärast USA eriteenistuste tungimist Venemaa diplomaatilistesse esindustesse, eriti pärast nende läbiotsimisi ei üllata ka Riigidepartemangu järgmine žest eriti, arutleb raadio Sputnik autor

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

Nende Donald, et mitte lasta mainel hukka minna, kui piinlikkusest tardus keel, endast lugupidamist veel nõudis ja paremat ei osanud, kui valjult nõuda, et Ameerika, tast lugu peaks, ja kõikjal üle ilma. Siis täpsustas, et mitte kõikjal, vaid kõigest ühel maal, kust "anti kella ja tähtis uudist tuli siis".

"See riik, mis meid ei austand varem, meist lugu pidama on hakand nüüd," ja nende võltsi meedia teatel palus Trump ta sõnu uskuda. Kuid riigi nimi jäi sootuks kuuldavale toomata.

Venemaa peakonsulaadilt San Franciscos eemaldati Venemaa lipp >>

Kuid ei, ta ütles selle siiski välja. Ehk kuu on möödas sest. Nambia. Vaid see ainus riik suutis USA presidendi vastu lugupidamist ilmutada. Temata poleks tast keegi midagi kuulnud. Pole välistatud, et austusavaldus oli tegelikult ikka mõnelt reaalselt riigilt. Ehk ei hinda Trump seda riiki teab mis kõrgelt ega ütle sellepärast selle nime kuuldavalt välja. Või palus riik ise end varjus hoida, et mitte maailma naerualuseks jääda. Igatahes pole see Venemaa, kelle läkituses Washingtonis asuvale USA välisministeeriumile kõlavad hoopis teised noodid. Niivõrd-kuivõrd olukord võimaldab, diplomaatilised.

Neil puhkudel on meie sõnum lihtne: kits kärneriks. Ei kutsunud neid sinna keegi, nad ise tungisid sisse, kuid asja olemust see ei muuda. Rahvusvahelisest õigusest jättis see järele vaid saba ja sarved. Kui USA eriteenistus käis Venemaa San Francisco peakonsulaadis ja kaubandusesindustes Washingtonis ja New Yorkis, ja eriti kui kõigi lahkudes need veel ka läbi otsiti, siis nüüdne žest ei üllatanud enam põrmugi, nii neil lihtsalt asjad käivad. Esmalt murtakse sisse, siis okupeeritakse ja siis kistakse ka lipud maha.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Илья Питалев

Ja tõmmatakse enda omad vardasse. Ameeriklastel see ilmselt järgmine etapp olema saabki. Seda, mis Venemaa diplomaatilisele omandile osaks sai, nimetas Riigidepartemangus vaatluseks, meie keeli on see puistamine ehk lihtsalt šmon. Nüüd räägitakse, et meie omandi suhtes ilmutati hoolitsust, et vara hukka ei saaks. Et riigilippe hoonetelt ei tõmmatudki maha, nii oleksid vaid natsid teinud, need pandi ära võõra silma alt ja anti vastutavale hoiule. Et nad ei koguks asjata tolmu ega rebeneks tuules. Muidu oleks rahval võinud jääda vale mulje, et venelased on ikka veel siin.

Venemaa välisministeerium protestib omandi hõivamise vastu USA-s >>

Pealegi on eriteenistuste agendid väga õrnahingelised ja kohmetuvad, kui võõrriikide atribuutikat näevad. Kuidagi piinlik on neil võõrriigi omandile tungida ja iga kord üle läve astudes iseend ületada. Ilma Venemaa trikoloorita tunnevad nad end siin hoopis paremini, nagu kodus. Ja mitte ainult nemad üksi. Ainus, mis esialgu veel teadmata on: kelle jaoks siin kunagi oma lipud heisatakse. Aga seda nad teevad ja põhjendavad seda siis murega lipuvarraste pärast, mis ilma selle kangata lihtsalt rooste läheksid.

Nii ütlevadki, et "tagavad omandi puutumatuse ja säilitavad selle vastavalt neil lasuvatele kohustustele", jättes täpsustamata, kelle ees võetud kohustustele nimelt. Kinnitavad, et lipud võeti maha kõigi auavalduste saatel. Oleks võinud need siis ka puhtaks pesta, kuivatada ja ära triikida. Kuigi, kui nad oleksid tahtnud, et me oleks oma arvamuse nende diplomaatia suhtes välja öelnud, ei oleks tingimata vaja olnud lippe maha võtta. Oleks piisanud, kui need oleks poolde vardasse lastud. Seda enam, kui Puškini, mitte Trumpi järgi, oleks parim viis endast lugupidamisele sundida olnud vastase kirstukaane kinnilöömine. Paistab, et just seal meie suhted praegu ongi.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
analüütika, poliitika, lipp, peakonsulaat, Donald Trump, San Francisco, USA

Peamised teemad