16:23 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Analüütika
lühendatud link
Õppus Siil 2018 (21)
394410

NATO sõjamehed istusid Eestis kasarmu ees pingil ja tegid piipu. Äkki kihutasid kohale ei tea kust välja ilmunud karude seljas ratsutavad demokraatia vaenlased hirmsast Muriniusest. Ja kohe meie rahumeelseid NATO-lasi nüpeldama. Jube! Ja see on alles algus.

Vladimir Barsegjan, raadio Sputnik

Eesti ajaloo suurima õppuse "Siil" (02.-14. maini) käigus tõrjub kaitsevägi koos NATO ja teiste ustavate tiitlastega väljamõeldud Muriniuse agressiooni. Muriunuse sõjardite eesmärk on destabiliseerida olukorda Eestis ja kutsuda esile lõhe NATO liikmesriikide vahel. Ühesõnaga, horror missugune! Pahatahtlik ja salakaval Murinius, on õppuse kaartidel "juhuslikult" sattunud tänapäeva Venemaa ja temaga liitunud Valgevene kohale.

Kolmapäeval algab suurõppus Siil >>

Muriniusel on ka liitlased, kelle kavatsused pole mitte vähem nurjatud: Plumbeus, Grizeus ja Kinerius. Nad kuluvad poliitilis-sõjalisse liitu, mille nimi on Okkasus. Eraldivõetuna ja ühekoos sülitavad nad lääne kultuurile ja pühivad demokraatia väärtuste peal oma jalgu. Selline juba kord nende loomus on.

Kolmapäeval algas suurõppus Siil
© Estonian Defence Forces http://mil.ee

Norra linnas Stavangeris asuvas NATO üldoperatsioonide väejuhatuses väljatöötatud õppuse stsenaariumi kohaselt asutasid nende halbade riikide sõjaväelased end sõjalisele õppusele minema. Ja siis, öö varjus, viisid nad läbi lahinghargnemise ja ründasid alatult rahu ja demokraatia kaitsjaid.

NATO sõdurid istusid sel ajal Eestis kasarmu ees pingil, rüüpasid rahulikult õlut ja tõmbasid piipu. Ühtäkki ilmusid kusagilt piiriäärsetest metsadest välja sõjakarud, koerte seljas ratsutavad kasakad ja muu Muriniuse sõjaline saast ning kukkusid NATO sõdureid nüpeldama… Mis neil muud üle jäi, kui end kaitsta?

Georgia kaitseväe juhataja külastab Eestit >>

Kaitsevägi astus alatule vaenlasele vastu, kokku enam kui 15 tuhande meheline vägi. Siin, nagu nad ise ütlevad, "on igaüks kahe eest". On nii kaitseväelasi, kui Kaitseliidu liikmeid, reservväelased, politseinikud, päästetöötajad, naiste paramilitaarsete organisatsioonide valküürid.

Ja liitlased loomulikult, kes tuleks eraldi üles lugeda. Kokku on neid umbes kaks tuhat. Nad tulid Eestisse Ühendkuningriigist, USAst, Taanist, Saksamaalt, Poolast, Prantsusmaalt, Lätist, Leedust, Belgiast, Kanadast, Soomest, Rootsist ja Iirimaalt. Ja veel Gruusias ja Ukrainast — kuidas siis ilma nendeta.

Britid ja Taani kuninganna alamad kuuluvad Tapal paikneva NATO taktikalise pataljoni koosseisu. Kompanijagu sõdureid saadeti Lätist, Leedust, USAst ja Kanadast. Soome saatis Pori Brigaadi 250 ajateenijat. Uhkelt tõusid Eesti taevasse Prantsuse Mirage 2000 hävituslennukid. Ka Poola Su-22 ründelennukid tuiskavad mööda. Gruusiast ja Ukrainast tulid staabiohvitserid. Nutikad iirlased otsustasid, et saadavad vaid vaatlejad — aitab küll.

Siil tugevdab Eesti ja Läti kaitsealast koostööd >>

"Rahuväes" on ka Briti lahingukopterid, kõiksusu soomukid, soomusmasinad ja hirmutavalt lõgisevate roomikutega tankid. Ja kogu see laiguline vägi müttab tervelt kaks nädalat: jookseb, hüppab ja tulistab, rikub õhku ja saastab loodust heitgaaside, kütuse ja määrdeainetega, hirmutab kohalikke elanikke, ainsa eesmärgiga — tõestada endale ja kogu maailmale, et nad on valmis Muriniusega sõdima igal ajal, olgu päeval või öösel. Värise, Murinius koos oma seltsimeestega!

President Kersti Kaljulaid külastab suurõppust Siil, illustreeriv foto
© Estonian Defence Forces

Kuid naljakas on see, et erapooletu vaatleja, kes kogu seda hullumaja jälgib, teeb ühemõttelise järelduse, et Murinius ei olegi nii sõjakas. Ta ju isegi ei suvatsenud sellesse sõtta ilmuda. Pigem tuleks karta neid, kes ratsutavad (justnimelt — tervitused Kiievi staabiohvitseridele!) pikki Eesti ja Venemaa piiri ja tulistavad igas suunas.

Ja mis kõige kurvem, kevadise olukora pingestumise arvele ei kannata seda kuidagi kirjutada, sest "Siili"-taoliseid mahult pisut väiksemad õppused toimuvad Eestis aastaringselt. Seega on meil tegemist kroonilise haigusega, mida meditsiin veel ravida ei suuda.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Õppus Siil 2018 (21)
Tagid:
sõjaväeline, õppus, analüütika, Siil, NATO, Eesti

Peamised teemad