18:24 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Analüütika
lühendatud link
Euroopa rändekriis (101)
5501

Barack Obama ajal avalikult väljakuulutatud pööre ongi praegu USA poliitiliste ringkondade tipus asetleidva kaose põhjuseks. Niisuguse kaose, kus faktid ja tõendid pole enam olulised, kus pole oluline, kas juhtimissüsteem toimib või mitte, vaid peaasi on vastaspool hävitada.

Dmitri Kossõrev, meediaagentuuri Rossija Segodnja poliitikavaatleja

Kõige muu USA-s toimuva taustal justkui õige tilluke ja tühine uudis: nüüd tohivad USA mittekodanikud (seega migrandid) Californias San Francisco haridusnõukogu valimistel hääletada. Neil piisab selleks lihtsalt linnas elamisest ja seejuures kuni 19-aastaste oma või lapsendatud laste olemasolust.

Ja mis siin siis ikka niiväga ära ei ole – tegemist pole ju presidendi- ega kongresmenide valimistega? Aga "niiväga" on see, et inimene (tema mõtlemisviis) kujuneb koolis, aga mida nimelt koolides õpetada ja kuidas ning kellele seda teha – seda otsustavad USA-s suurel määral, tegelikult poole võrra osariigid ja linnad. Seega saavad USA mittekodanikud ametlikult mõjutada näiteks seda, mismoodi lastele räägitakse, misasi see USA ülepea on.

Ning teiseks, ega see uudis niiväga tühine olegi, kui ta on alternatiivsetele meediakanalitele silma hakanud, nagu see antud juhul on juhtunud. Vabariiklastele ja teistele konservatiividele lähedased veebiväljaanded, kelle mõjujõud üha kasvab, jälgivad väga tähelepanelikult mis iganes "pisiasju", millel on midagi pistmist avaliku, aga ka hiiliva pöördega, mida "teine Ameerika" – demokraadid, vasakpoolsed, globalistid – juba ammuilma on ellu viimas.

Seda enam, et nendesamade vasakpoolsete teada-tuntud arglik taktika on liikuda väikeste sammudega, iga kord kinnitades: just niipaljukest ja mitte rohkem. Aga järgneb veel sammuke ja järgmine – ja lõppkokkuvõtes võib ammuilma väljakuulutatu teoks saada: kõik sisserändajad saavad kodakondsuse või kodanikega täiesti võrdsed õigused ning vabariiklased koos nende põhivalijaskonnaga kaotavad igaveseks väljavaated mitte ainult võimule pääseda, vaid kuidagigi jõuda selleni, et neid kuulda võetaks.

Aga muide, see Barack Obama ajal avalikult väljakuulutatud pööre (lubati kõik sisserändajad legaliseerida) ongi praegu USA poliitiliste ringkondade tipus asetleidva kaose põhjuseks. Niisuguse kaose, kus faktid ja tõendid pole enam olulised, kus pole oluline, kas juhtimissüsteem toimib või mitte, vaid peaasi on vastaspool hävitada.

Hävitatakse, olgu meenutatud, niiviisi: kõik, kes on sisserände vastu ja Trumpi meeskonna kombel lahutavad piiril lapsi emadest, on ksenofoobid, rassistid ja timukad. Siitpeale tuleb röökida nimetatud sõnu võimalikult valjusti, leiutades nende uusi kombinatsioone, ja tõsta kisendamise detsibelle.

Konservatiivid seevastu teevad panuse loogikale ja toimuva seesmisele mõttele. Ja tuletavad meelde, et tuntud väljend "Ameerika on immigrantide maa" tähendab tegelikult seda, et need, kes sinna algselt saabusid, muutsid oma väärtushinnanguid, et saada ameeriklasteks. "Enamik praegusi sisserändajaid aga seda ei tee," nendivad konservatiivid. Mis tähendab, et selle asemel et ise muutuda, ähvardavad nad muuta Ameerikat.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Euroopa rändekriis (101)
Tagid:
migrant, Donald Trump, USA

Peamised teemad