07:35 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Analüütika
lühendatud link
Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi (38)
13111

On omaette kategooria inimesi, kes ootavad banketi jätkumist, kui juba laudu koristatakse, ja loodavad, et pärast lõppvaatust avaneb eesriie uuesti. Nii ka russofoobid – igatahes Balti riikides.

Svetlana Jerjomina, raadio Sputnik

Tuleks Venemaa käsile võtta ja laiali lammutada. Et saaks palju pisikesi, rahvuslikult koosseisult homogeenseid riike. Vaat siis hakkab Euroopagi paremini elama. Sõjalised konfliktid lõpevad ja saabub rahu paljudeks aastateks. Niisuguse tegevuskava pakkus oma Twitteri-postituses välja Läti Seimi saadik Aleksandrs Kiršteins.

Läti seimis tehti ettepanek Venemaa tükeldada >>

Sisuliselt väljendas jultunud poliitik vägagi paljude russofoobide salasoovi. Ja seda mitte ainult Lätis, vaid mitmetes teisteski Euroopa riikides. Nagu öeldakse, mis ühel juba keelel, see teistelgi meeles mõlkumas.

Nii mõnelgi on raske lahti öelda lootusest maailma piiride ja hüvede ümberjaotamisele. Säärane ongi "1991. aasta sündroom": aga järsku seesama, mis juhtus NSV Liiduga, kordub ka Venemaaga. Tõsi, kaugeltki kõik sellest küll valjusti ei räägi, isegi Twitteris ei kirjuta midagi sellist justg igaüks.

Aga paistab, et rahvasaadik Kiršteinsit inspireerib kõik, mis seotud Venemaaga, kõige radikaalsemateks sammudeks ja algatusteks. Nimelt tema tegi ettepaneku neilt naturalisatsiooni korras kodakondsuse saanutelt, kes hääletasid vene keele teiseks riigikeeleks tunnistamise poolt või kes osalevad meeleavaldustel Läti venekeelsete koolide kaitseks, kodakondsus ära võtta.

Just tema nimetas ju vene keelt "rahvusvahelise sionismi keeleks" ja süüdistas KGB-d möödunud aastal KHL-i meistrivõistlustel järjepanu lüüa saanud Riia hokiklubi Dünamo viletsates tulemustes. Toona kirjutas Kiršteins oma Twitteri-kontol: "Mida ongi oodata? Kahju poistest, kes peavad mängima Vene raha eest ja klubis, mis kannab KGB spordiühingu mine."

Veel soovitas ta luua robotite armee, et mitte meelitada Lätisse võõrtöölisi. Ja tundis elavat huvi, kuidas küll endised abikaasad Brad Pitt ja Angelina Jolie "oma erivärviliste laste ringi jagavad".

Eesti kaitsetööstuse Taaveti suured ambitsioonid >>

Venemaa aga inspireerib rahvasaadik Kiršteinsi kõige "imetlusväärsemateks" mõtteteradeks. Juba 2004. aastal teatas ta parlamendi väliskomisjoni esimehe ametikohal olles, et suhteid Venemaaga saab üles ehitada ainult põhimõttel "…saapaid lakkuda või molli anda". Molli andmisest ei tule ilmselgelt midagi välja, nii et… Kõigil, kes Läti poliitiku lootusi ja unistusi jagavad, on soovitatav see teadmiseks võtta.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi (38)
Tagid:
salasoov, poliitika, tükeldamine, russofoobia, Aleksandrs Kiršteins, Venemaa, Baltikum, Balti riigid, Läti

Peamised teemad