04:18 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Analüütika
lühendatud link
5722

Sanktsioonides loogikat otsida oleks mõttetu. Mis loogikat saab olla halvas harjumuses. Muudkui vala ja joo. Kuigi siin tundub sõltuvus tõsisem olevat. Doos - see võiks olla sobiv sõna nende kehtestatud piirangutele. Tegelikult sobiks rohkem "üledoos".

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

Ja räägivad veel, et ei saa olla paavstist paavstilikum. Saab küll. Kui end Jumalaks pidada. Temale pole tõendeid vaja. Peab vaid uskuma, et ta näeb ja teab kõike ega karista ilmaasjata. "Inglanna" on end harjumusest igal pool "häda õiendada" ületanud, kuid Washington hüppas selle kaugelt üle. Esimest korda kohe, kui saatis Salisbury pärast välja rohkem Vene diplomaate kui London. Kuid nüüd, viis kuud hiljem, tegi ta, mida Ühendkuningriik oma kasina kaubakäibe juures ei saaks endale Venemaaga kuidagi lubada.

USA saadab välja 60 Vene diplomaati >>

Riigidepartemang kuulutas uute sanktsioonide kehtestamisest alates 22. augustist. "See on teile Skripalide eest!" Üldiselt dubleerivad nad juba olemasolevaid, kuid on ka kaalukamaid "leide". Embargo elektrooniliste seadmete ja kaheotstarbeliste kaupade ekspordile, tähendab nendele, mida saab ka riigikaitseks kasutada. See on nende arvates Jumalale meelepärane tegu. (Kes olekski julgenud kahelda? Ega siis ometi mitte Rooma paavstile meelepärane).

USA kehtestas kolmapäeval Venemaale järjekordsed sanktsioonid - seekord seoses närvimürgi kasutamisega Suurbritannias ehk nõndanimetatud Skripalide juhtumiga
© Sputnik / Алексей Филиппов

Ja kui te kolme kuu jooksul ei tõesta, et te enam ei tee ja annate end rahvusvaheliste, loe meie, vaatlejate armu alla, saate teise portsu veel. Ja seal on siis juba diplomaatiliste suhete taseme alandamine, ekspordi ja impordi piiramine ning keeld Aerofloti lendudele Ameerika Ühendriikidesse. Nii kõrgele ei ole nad veel lasknud.

Võiks arvata, mis see nende asi on? Seep' see ongi, et on seesmine vajadus. Trump ei suuda kuidagi tõestada, et karmimalt ei ole Venemaaga käitunud ükski teine Ameerika president. Valge Maja esitas isegi seaduseelnõu, mis annaks majaperemehele isiklikult õiguse karistada nende valimisprotsessi sekkumise eest. See on võibolla hoopis teine lugu, kuid ikkagi nende, Ameerika Ühendriikide oma. Või on neid õigem nimetada Ameerika Ühendsanktsioonideks?

Venemaa suursaatkond nimetas USA uusi sanktsioone "draakonlikeks" >>

Me saame muidugi kõigest aru: kongressi vahevalimised on tulekul, küsitlused ei poolda vabariiklasi, peame näitama tugevat venevastast iseloomu. Kuid mis "Aeroflot" siia puutub? Ta on ju igati kohusetundlik rahvusvaheline lennundusettevõte. Euroopa parim. Ja nemad määrivad talle Skripale kaela. Võiks arvata, et just tema lennukil lendasid oletatavad mürgitajad Londonisse ja pärast jälle tagasi. Kuid isegi kui eeldada, et nii oli, siis miks mitte karistada sünnitusmaja, kus nad võisid sündida, lasteaeda, kooli, eriti keemiaõpetajat. Ja veel parem, kõiki korraga.

Kas kõiki või mitte, kuid neljakümmet protsenti, nagu riigidepartemang arvab, uus "piits" ikkagi nuhtleb. Nende ookeanitaguste arvestuste kohaselt on just nii palju venelasi hõivatud valdkondades, mis tabu alla satuvad. Seega tundsid ameeriklased end Venemaa kahe venelase "mürgitamisest" Inglismaal niivõrd puudutatuna, et on valmis mürgitama kõigi nende kaasmaalaste elu Venemaal.

Selle aja peale on Skripalid juba ammu terveks saanud ja "novitšokki" ära lahtunud. Tegelikult lasti seda veel Amesbury paarikese peale lahti, kuid Washingtonile, nagu Ljolik (tegelane nõukogude kultusfilmist "Briljantkäsi" – toim.) ütles, "piisab ühest ainsast tabletist". See võttis tal kõhu lahti.

Lubati "täppistoimet", tegelikult on see aga vaippommitamine. Nii nagu nad Süüria külasid ära pühivad, samamoodi kehtestavad ka sanktsioone. Ei mingit strateegiat. Ja mis strateegia saabki halval harjumusel olla. Muudkui vala ja joo. Kuigi tundub, et siin on sõltuvus tõsisem. Doos — võiks olla sobiv sõna nende piiringute kohta. "Üledoos" sobiks veelgi paremini.

"Inglanna õiendab häda" >>

See on siis, kui kõik on juba päris läbi ja viiakse jalad ees välja. Vara, väärtused, aju, kõik pühakud. Ema Theresa võiks esimesena pea langetada. Võib-olla paneks ta Ameerika lipule küünlagi. Pärast loeksid palve NATO-le. Kuni Ameerika Ühendriikidel on selline kogudus, teavad nad, et Jumal pole raske olla. Meie aga teame, et tänu nende inglise keelele ilmus meie vene keelde uus neologism (uudiskeelend – toim.). "Te olete täiesti uusnikastanud (vene keeles – "новичокнулись" – toim.)".

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
Novitšok, poliitika, majandus, sanktsioonid, Valge Maja, Donald Trump, Suurbritannia, USA, Venemaa

Peamised teemad