20:12 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Analüütika
lühendatud link
14623

Üks Eesti parlamendiparteidest tegi ettepaneku, et riigireetmiste vältimiseks tuleks riigisaladuse juurde lubada ainult eesti rahvusest ametnikke. Praktikas eeldaks sellise meetme kasutuselevõtt olulisi muudatusi Eesti sisepoliitikas, mis sarnaneksid väga 1933. aasta Saksamaal vastuvõetutega.

TALLINN, 9. september — Sputnik, Oleg Leontjev. Pärast kaitsejõudude peastaabi töötaja major Denis Metsavase reetmiskahtlustuse pärast vahistamist, pakkus Eesti Konservatiivse Rahvapartei (EKRE) noorsooliikumine "Sinine äratus" reeturitega võitlemiseks oma meetodit. 

EKRE sõnul on "Eesti reetmiseks" võimelised vaid need, kel puudub Eesti rahvaga ühtsustunne – seega mitte-eestlased. 

EKRE ei tee nalja

EKRE idee põhjustas negatiivse reaktsiooni nii Eesti ühiskonnas kui sedapuhku ka Eesti valitsuses.

Noorte eesti rahvus-konservatiivide etniliste "standardite" idee üle võiks muidugi naerda, kuid "Sinise äratuse" kutid mõtlevad asja on täiesti tõsiselt.

Lõppude lõpuks kuulub ettepanek parlamendiparteile, mil on arvestatav mõju Eesti ühiskonnale ning head väljavaated oma esindatuse suurendamiseks 2019. aasta Riigikogu valimiste käigus.

See asjaolu sunnib meid EKRE ettepanekusse täie tõsidusega suhtuma ja kaalutlema selle võimaliku rakendamise mehhanisme.

Tuletame meelde, et EKRE ettepaneku põhieesmärk on keelata mitte-eestlastest inimeste töötamine riigisaladusega seotud ametikohtadel.

Kohe tekib esimene küsimus: kuidas määratleda riigisaladustele juurdepääsu taset?

Keda tuleb vallandada

Spionaaži ajalugu on täis näiteid sellest, kuidas kõige olulisemaid riigisaladusi edastasid vaenlase luurele hõbekandikul mitte info otsesed valdajad, vaid nendega vägagi kaudselt seotud isikud: sekretärid, assistendid, referendid, teenindav personal, abikaasad, sugulased ja armukesed.

Sellise loogika järgi ei tohi mitte-eestlasi võtta mitte ainult riiklikku saladust sisaldavate dokumentide otsesteks halduriteks, vaid avalikku sektorisse tervikuna. 

Lisaks ei tohiks mitte-eestlasi palgata isegi riigiasutuste koristajateks ning riigiteenistujatele tuleks keelata abielu ja armusuhted mitte-eesti päritolu inimestega.

Seega, arendades EKRE ideed tuleks kõik mitte-eestlased vallandada mitte ainult juhtivatelt riiklikelt kohtadelt, vaid kogu riigiteenistusest: armeest, laevastikust, politseist, vanglateenistusest, Päästeametist ja nii edasi.

Ühel või teisel viisil on kõigil neil võimalus salastatud teabega kokku puutuda.

Paraku ei ole eelpoolmainitud struktuuride "lihtametid" põhirahvuse esindajate hulgas kuigi populaarsed — suhteliselt madala palga, töö närvilise iseloomu, raskete tingimuste ja muude samalaadsete tegurite tõttu.

Seega kaasneks antud otsusega mainitud ametkondade töö halvamine, mis põhjustab kuritegevuse kasvu, inimohvreid, tulekahjusid ja muid probleeme.

Kuidas tõelist eestlast tuvastada

Järgmiseks probleemiks on tõelise "eestluse" taseme määratlemine, mille juured ulatuvad kaugesse minevikku.

Major Denis Metsavase näide tõestas, et "lõimunud" mitte-eestlaste poolt Eesti riigile antud lojaalsusvannet ja isegi nende needusi Venemaa ja venelaste vastu ei saa puhta kullana võtta.

Ajaloolise verepuhtuse valvurid

Kõik see võib osutuda osavate "Kremli agentide" kavalaks maskeeringuks, seega nagu teatas "Sinise Äratuse" juht Ruuben Kaalep, ei garanteeri Eesti kodakondsus ega isegi Eesti riigile antud sõjaline vandetõotus lojaalsust.

"Lojaalsuse aluseks on rahvuslik identiteet ja side esivanematega," ütles noor-konservatiivide juht.

Häda on selles, et Eesti ajaloolised sündmused ja geograafiline asend ei ole jätnud mingitki võimalust " rahvusliku puhtuse" säilitamiseks, nagu see õnnestus paljudel inimsööjate suguharudel või Amazonase džunglite elanikel.

Viissada aastat Taani-Saksa-Rootsi orjapõlve, kaks sajandit Vene impeeriumi koosseisus ja 50 aastat NSV Liitu on praeguse Eesti rahva verd ja geene märgatavalt lahjendanud.

Olukord on selline, et suurel osal tänastest Eesti poliitikutest on vene vanavanemad, isad-emad või abikaasad.

Näiteid ei tule kaugelt otsida — piisab, kui meenutada, et kaitseminister Jüri Luige isa oli tuntud kirurg Aleksandr Gavrilov ja Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi abikaasa nimi on Georgi-Rene Maksimovski.

Lisaks venelastele on ka teisi juuri ja sugulussidemed enam kui küll: juudi, ukraina, soome, saksa, rootsi jne.

Tähelepanuväärne on, et oluline osa praeguse põhirahvuse nimedest, mille tüveks on ilusad Eesti keskkonda kirjeldavad sõnad, nagu "põld", "mägi", "kivi" ja muud sellised, olid kuni möödunud sajandi 30-ndate aastate ohjeldamatu eestistamiseni "feldid", "bergid" ja "steinid".

"Lahendus" on olemas

Muidugi, selle ei ole midagi uut selle päikese all ja Eesti rahva puhtuse eest võitlejail pole vaja "Eesti riiklikku jalgratast" leiutada.

Piisab sellest, kui võtta aluseks 3. Reichi "kuulsad" Nürnbergi seadused, kus kõik juba ammu läbi mõeldi ja välja töötati.

EKRE-l on võimalus kasutada "Reichi kodaniku seadust" ja "Saksa vere ja Saksa au kaitse seadusi", mis 15. septembril 1935 Adolf Hitleri eestvedamisel Saksamaa Natsionaalsotsialistliku Töölispartei kongressil Nürnbergis kinnitati ja Riigipäeva istungil ühehäälselt vastu võeti. 

Iga-aastane Eesti Waffen SS veteranide kokkutulek
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Seadustes on selgelt öeldud, et abielu ja seksuaalsed suhted riigi põhirahvuse või sugulasrahvaste ja juutide vahel on keelatud, et juudid ei või olla Reichi kodanikud, ega oma õigust hääletada või riigiametis töötada.

Samuti on konkreetselt selgitatud, keda ja millistel alustel tuleb pidada sakslaseks ja keda juudiks. Tõelise saksa täpsusega on kõik päritolu kuueteistkümnendikuni paika pandud.

EKRE-l ja "Sinisel Äratusel" pole vaja teha muud, kui asendada väljend "Reich" "Eesti Vabariigiga", "sakslased" "eestlastega" ja "juudid" "mitte-eestlastega".

Lisaks on vaja luua ID-kaartide asemele elektroonilised "Ahnenschein-id" (päritolu puhtust tõendavad dokumendid 3. Reichi päevilt) või "Deutschblütigkeitserklärung-id" (mittepuhta päritoluga isikule erandi tegemist tõendavad dokumedid 3. Reichi päevilt) — sest lõppude lõpuks on digiriik Eesti auks ja uhkuseks ning kõik on "tipp-topp", nagu eestlastel kombeks öelda.On muidugi raske öelda, kuidas vaatab sellistele "uuendustele" rahvusvaheline üldsus, kuid see poleks Eesti juhtidele mitte esimene kord avalikku arvamust karistamatult ignoreerida.

SS-i heroiseerimine Eestis: kogu maailma kiuste >>

Ega ÜRO ole vähe igasuguseid resolutsioone ja soovitusi natsismi taaselustamise ja heroiseerimise kohta vastu võtnud — Eesti kohta see kõik "ei kehti", kuna riigi ametiasutustes ollakse veendunud – jutud neonatsismi ohtudest Eestis on vaid "Vene propaganda".

Autori arvamus ei pruugi toimetuse seisukohaga kokku langeda.

Samal teemal

Venemaa välisministeerium Waffen-SS monumendist Eestis nördinud
Reinsalu: riigireeturitelt tuleb kodakondsus ära võtta
Riho Terras riigireeturist: on ikka kaabakas!
Riigiprokuratuur kahtlustab kaht meest riigireetmises
Tagid:
rahvuslus, preventsioon, rassiteooria, reetur, riigisaladus, eestlane, mitte-eestlased, riigireetmine, spionaaž, rahvus, eestlased, spioon, NSDP, ÜRO, EKRE, Eesti NSV, Nürnberg, Eesti Vabariik, Eesti, Venemaa

Peamised teemad