10:08 24. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
Valged kiivrid oma hiilgeajal 2017. aastal Damaskuse lähedal

Tilk tõrva klooripotis - millega lõppesid Lääne provokatsioonid Süürias

© AFP 2019 / Msallam Abdalbaset
Analüütika
lühendatud link
6010

Lääneriikide poolt Süürias kavandatud provokatsioonid näivad kontrolli alt väljuvat. Hama rajooni terroristid läksid omavahel riidu ja viisid kloorimahutid naaberprovintsi. Kus need nüüd välja ilmuvad?

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Terroristid, kes sarnaselt ämblikele Loode-Süürias ühte purki on aetud, hakkasid üksteist närima. Üks gruppidest ründas teist, et võtta selt ära kloorimahutid ning anda need edasi hoopis kolmandatele. 

Kaitseministeerium näitas videot selle kohta, kuidas kemikaalid viiakse Aleppo provintsi lõunaossa. Lääne kavandatud provokatsioon Süüria valitsuse vastu võttis väga kummalise pöörde.

Sõdivate poolte lepitamise keskus hoiatas ammu, et tuleb valmis olla võimalikeks rünnakuteks, mis Damaskuse süüks aetakse.

Räägitakse, et "Valged Kiivrid" on juba võttepaiga ette valmistanud ja harjutavad järjekordset hingematvat lavastust. Arvatavasti selgitab see ka organisatsiooni esindajate kohalolekut erinevate rühmituste vahelises võitluses — kaks neist tapeti hiljuti.

Idlibis korraldati järjekordne keemiarünnaku lavastus >>

Ei ole selge, kus need tünnid nüüd välja ujuvad, kelle kätte kloor jõuab ja kas keegi lehvitab taas kõrgetel tribüünidel uute katseklaasidega.

Kas juhtum piirdub uue käiguga infosõjas või on olukord kontrolli alt väljunud ja enam ei ole tegu Läänekoalitsiooni plaanitud tegevusega, vaid terroristide iseseisva plaaniga tsiviilisikuid rünnata.

Huvitav, kas provokatsiooni organiseerijad ise mõistavad veel praeguses etapis, kes kelle poolt on, milline grupp neile endiselt allub ja kes tegutseb nüüdseks juba oma huvide nimel? Ja peamine — millised terroristid on "head" ja millised "halvad"?

Lääs evakueeris "terroristliku Hollywoodi" — et see venelaste kätte ei satuks >>

Lääs on juba pikka aega püüdnud kogu maailma veenda, et mässajate vahel on olulised erinevused. Ent nüüdseks ei suuda nad ilmselt isegi relvastatud opositsiooni ja terroristide vahelist õhkõrna joont leida.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Süüria terrorivõitlejad jätsid maha välismaise sisseseadega haigla
Tulutu projekt: Holland jätab Süüria hoolealused toetuseta
Süüria võimud süüdistasid Valgeid Kiivreid enam kui neljakümne lapse röövimises
Tagid:
lahkhelid, klooriballoonid, mässajate toetamine, klooripomm, lavastus, terroristid, allumatus, kloor, Valged kiivrid, Hama, Aleppo, Süüria

Peamised teemad