06:18 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Valged kiivrid oma hiilgeajal 2017. aastal Damaskuse lähedal

Tilk tõrva klooripotis - millega lõppesid Lääne provokatsioonid Süürias

© AFP 2018 / Msallam Abdalbaset
Analüütika
lühendatud link
5910

Lääneriikide poolt Süürias kavandatud provokatsioonid näivad kontrolli alt väljuvat. Hama rajooni terroristid läksid omavahel riidu ja viisid kloorimahutid naaberprovintsi. Kus need nüüd välja ilmuvad?

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Terroristid, kes sarnaselt ämblikele Loode-Süürias ühte purki on aetud, hakkasid üksteist närima. Üks gruppidest ründas teist, et võtta selt ära kloorimahutid ning anda need edasi hoopis kolmandatele. 

Kaitseministeerium näitas videot selle kohta, kuidas kemikaalid viiakse Aleppo provintsi lõunaossa. Lääne kavandatud provokatsioon Süüria valitsuse vastu võttis väga kummalise pöörde.

Sõdivate poolte lepitamise keskus hoiatas ammu, et tuleb valmis olla võimalikeks rünnakuteks, mis Damaskuse süüks aetakse.

Räägitakse, et "Valged Kiivrid" on juba võttepaiga ette valmistanud ja harjutavad järjekordset hingematvat lavastust. Arvatavasti selgitab see ka organisatsiooni esindajate kohalolekut erinevate rühmituste vahelises võitluses — kaks neist tapeti hiljuti.

Idlibis korraldati järjekordne keemiarünnaku lavastus >>

Ei ole selge, kus need tünnid nüüd välja ujuvad, kelle kätte kloor jõuab ja kas keegi lehvitab taas kõrgetel tribüünidel uute katseklaasidega.

Kas juhtum piirdub uue käiguga infosõjas või on olukord kontrolli alt väljunud ja enam ei ole tegu Läänekoalitsiooni plaanitud tegevusega, vaid terroristide iseseisva plaaniga tsiviilisikuid rünnata.

Huvitav, kas provokatsiooni organiseerijad ise mõistavad veel praeguses etapis, kes kelle poolt on, milline grupp neile endiselt allub ja kes tegutseb nüüdseks juba oma huvide nimel? Ja peamine — millised terroristid on "head" ja millised "halvad"?

Lääs evakueeris "terroristliku Hollywoodi" — et see venelaste kätte ei satuks >>

Lääs on juba pikka aega püüdnud kogu maailma veenda, et mässajate vahel on olulised erinevused. Ent nüüdseks ei suuda nad ilmselt isegi relvastatud opositsiooni ja terroristide vahelist õhkõrna joont leida.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Süüria terrorivõitlejad jätsid maha välismaise sisseseadega haigla
Tulutu projekt: Holland jätab Süüria hoolealused toetuseta
Süüria võimud süüdistasid Valgeid Kiivreid enam kui neljakümne lapse röövimises
Tagid:
lahkhelid, klooriballoonid, mässajate toetamine, klooripomm, lavastus, terroristid, allumatus, kloor, Valged kiivrid, Hama, Aleppo, Süüria

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56