02:39 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Analüütika
lühendatud link
9730

Arvamus, mille kohaselt Venemaa ei julge NATO liikmest Eestit rünnata, on selges vastuolus NATO blokis levitatava infohüsteeriaga, tuletas meelde ekspert Viktor Baranets.

TALLINN, 25. oktoober – Sputnik. Eesti kaitseväe ülemjuhataja kindral Riho Terras leiab, et Venemaa sõjalise rünnaku tõenäosus tema riigi vastu on minimaalne, kuna NATO liikmelisus tagab agressiooni korral adekvaatse vastuse. 

"Kõige tähtsam on teha kõik selleks, et niisuguse sündmuse tõenäosus oleks minimaalne," teatas kindral intervjuus ERR-le

Ta lisas, et "NATO-le kui riikide liidule, kuhu kuuluvad ka Ameerika Ühendriigid, ei kujuta rünnak eksistentsiaalset ohtu. NATO liitlastele kuulub 50% maailma SKP-st Venemaa 2% kõrval. Sellest seisukohast ei ole Vene raketid meile hirmuäratavad," ütles ülemjuhataja.

Nagu "Komsomolskaja Pravda" sõjaline vaatleja, erukolonel Viktor Baranets raadio Sputnikule teatas, "on kindral toimuvast ilmselgelt valesti aru saanud", kui räägib "Venemaa agressiooni vähesest tõenäosusest".

"Kui ta oleks hoolikalt lugenud kasvõi Pentagoni ametlike esindajate avaldusi, siis seal kajastatakse peaaegu igapäevaselt Venemaa kasvavat võimsust.

Kas tõesti on see eestlane nii "kirjaoskamatu" või "rumal", et ei mõista neis ametlikes seisukohavõttudes öeldut?" küsis ekspert naerdes. 

USA väljub keskmaa tuumarelvastuse piiramise leppest >>

Baranets lisas eelmainitud avalduste juurde ka NATO juhtide väited, mis samuti igapäevaselt Venemaa kasvavast sõjalistest ohust räägivad. 

"Mulle tundub, et see on omamoodi poliitiline silmakirjalikkus, mis mõeldud pigem riigisiseseks tarbimiseks, mitte Venemaa jaoks," on erupolkovnik kindel.

Nagu Sputnik Eesti teatas, on kindral Riho Terras alates 2011. aastast Eesti kaitseväe ülemjuhataja. Enne ametisse nimetamist teenis ta Kaitseväe ja Kaitseliidu peastaabi ülemana ning sõjaväeatašeena Saksamaal ja Poolas.

Terras on alates 1991. aastast Eesti kaadrisõjaväelane. Ajateenistuse läbis ta aga NSV Liidu Balti mere laevastikus.

Terras: ohvitseri elukutse peab olema teistele eeskujuks >>

2018. aasta detsembris võtab tema ametiposti üle brigaadikindral Martin Herem.

Samal teemal

Šoigu hoiatas Poolat plaani eest riiki USA diviis paigutada.
Tuumasõja tont on tagasi
Terras ja Ratas kohtusid Malis teenivate kaitseväelastega
Kaitsevägi sai tehnoloogiatalgutel eriauhindu ja publiku lemmiku tiitli
Tagid:
heidutus, liikmelisus, kallaletungi oht, kallaletung, SKP, NATO, Riho Terras, USA, Venemaa, Eesti

Peamised teemad