13:36 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Analüütika
lühendatud link
10141

Washington pöörab juba ammu erilist tähelepanu ballistiliste rakettide vastasele kaitsele, kuid Ameerika Ühendriigid unustasid ühe tõsise ohu - Vene ja Hiina tiibraketid ja mehitamata õhusõidukid, mis suudavad hävitada välismaal asuvaid USA sõjaväebaase.

TALLINN, 29. oktoober – Sputnik. RIA Novosti toob meieni väljaande The National Interest artikli, milles viidatakse Ameerika Ühendriikide Strateegiliste ja eelarveliste hinnangute keskuse uuringule

Probleemisse süvenenud Uuringukeskus tõi peamiste ohtudena esile "Iskanderi" raketikompleksid ja üliheliraketisüsteemi Kinžal.

Uurimuse autorid ei ole kindlad, et USA Raketikaitsejõududel jätkub piisavalt kogemusi ja rahalisi vahendeid, et USAs ja välismaal asuvat kriitilist taristut raketirünnakute eest kaitsta.

Carnegie fondi tuumatehnoloogia poliitika spetsialist James Acton teatas intervjuus NI-le, et Washington tunnistas oma võimetust Vene ülihelirelvi tõrjuda: kaasaegsed Ameerika püüdursüsteemid ei suuda vaenlase manööverdatavate rakettidega toime tulla.

Lihtsalt uskumatu — Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi >>

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, on Venemaal nüüdseks kuus uut relvaklassi, millel Läänes analoogid puuduvad. Ülihelirakett Kinžal on Lõuna-sõjaväeringkonnas juba relvastusse võetud. Avangardi tootmist alustati 19. juulil. 

Samal teemal

Uus pommituslennuk Tu-22-M3M kasutab tehisintellekti
Venemaal algas püüdmatute "hüperheli-Avangardide" seeriatootmine
Venemaa Kaitseministeerium avaldas video ülihelikiirusega raketi "Avangard" katsetamisest
Kuidas Vene "Avangard" jõudude globaalse tasakaalu taastas
Tagid:
tasakaal, uurimustöö, püüdurrakett, õhutõrjekompleks, Iskander, Avangard, Kinžal, H-47M2 "Kinžal", raketikaitse, CSBA, NATO, James Acton, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad