23:20 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Analüütika
lühendatud link
15241

Ajakiri The National Interest uuris Vene "hävitustankide" T-72, T-80 ja T-90 viit vähetuntud omadust.

TALLINN, 5. november — Sputnik. Väljaande eksperdi Charlie Gao sõnul on need lahingumasinad tänu paljudele omadustele äärmiselt "hukukindlad ja surmakülvavad", vahendab RIA Novosti.  

Venemaa uuel tankil T-14 Armata on uus aktiivkaitsesüsteem
© Sputnik / Владимир Астапкович

Üks Vene sõjatehnika eelistest on kauglõhkamissüsteem "AiNet", mis suurendab laskemoona tõhusust märkimisväärselt. Kompleks võimaldab sihtmärgi kauguse elektroonilisse detonaatorisse sisestada, mille tulemusena plahvatab mürsk hetkel, mil see vaenlasele enim kahju tekitab.

Veel ühe tankide edufaktorina nimetas artikli autor mitmekanalilist ilmast sõltumatut sihtimissüsteemi "Sosna-U". Tänu objekti träkkimise automaadile ja termokaamerale võimaldab sihik liikuvat sihtmärki täpsemalt tabada ja vähendab inimfaktorist põhjustatud vigade arvu.

Vene tank Armata (T-14)Suurbritannia ja tema "tuleviku tank": vastuseks Moskvale luuakse võltsing >>

Ekspert juhtis tähelepanu ka süsteemile "Sooda", mis kaitseb tanki napalmi toime eest – jutt on püdelaks muudetud bensiinist, mida kasutatakse ka süüte- ja leegiheitjasegudes. Selleks kasutasid arendajad metalltorude komplekti, drenaažvõrku ja asbestkiude sisaldavaid kaitseraame. 

Демонстрационная программа в рамках форума ТВМ-2014. День второй
© Sputnik / Рамиль Ситдиков
T-90

Surmav üllatus: Saksa ajakirja hinnang tankile T-34 >>

Eraldi toob ekspert välja T-80 õhu sissevõtuseadet, mis paikneb torni tagaküljel. Tema spetsiaalne konstruktsioon võimaldab parandada õhu pääsu gaasiturbiinist jõuallikasse ja parandada seeläbi tehnilisi näitajaid.

Gao kiitis ka tanki T-90 "Vladimir" lisarelvastust. Eelkõige kaugjuhitavat autonoomset kuulipildujat, mis võib kontakti korral jalaväe- ja kergsõidukitega "meeskonnale elutähtsaks osutuda".

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, on Venemaa uuel tankil T-14 "Armata" lisaks uus aktiivkaitsesüsteem (Active protection system — APS), mis tekitab probleeme tervele tankitõrjerelvade põlvkonnale, sealhulgas ka NATO relvastuses olevatele Ameerika päritolu tankitõrjerakettildele Javelin ja Tow. 

Демонстрация танка Т-14 Армата
Министерство обороны РФ
T-14 "Armata"

Sellest rääkis Briti brigaadikindral Ben Barry Londoni rahvusvahelisest strateegiliste uuringute instituudist (International Institute for Strategic Studies).

APS-s kasutataks täiesti uut kontseptsiooni. Sisuliselt on tegemist radaritega varustatud tankitõrjeraketitõrje süsteemiga, mis on võimeline tuvastama läheneva tankitõrjeraketi ja vastutulistatava laenguga selle kas hävitama või kõrvale juhtima.

Samal teemal

Ameerika tank M1A2 Abrams
Prantsuse tankid jõudsid Tapale
Tanki "Leopard 2 A7V" renessanss
Briti peamine tank tapab oma sõdureid
Tagid:
T-80, T-72, T-90, National Interest, Charlie Gao, USA, Venemaa

Peamised teemad