23:34 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Analüütika
lühendatud link
5420

Venemaa tank Armata on ilmselt paremini lahinguvõimet säilitav, kindlamalt kaitstud ja manööverdusvõimelisem kui Iisraeli Merkava, kuid jääb temast tõenäoliselt maha seadmete täiuslikkuses ja meeskonna võimaluses ümbritsevat keskkonda jälgida, kirjutab The National Interest.

TALLINN, 15. november – Sputnik.  Materjali autori sõnul võib Venemaa saata ka T-14 uusima relvastuse katsetamise käigus Süüriasse, mistõttu loodi simulatsioon olukorrast, kus toimub Armata ja Merkava vaheline lahingkontakt, vahendab kirjutist RIA Novosti

Tank T-72
© Sputnik / Александр Кондратюк

Võrreldes Iisraeli peatankiga on T-14-l tõenäoliselt kaasaegsem kaitsesüsteem ja ka mehitamata torn. Lisaks on Vene tank suurepärase liikuvusega, mis muudab ta "tohutu ja kohmaka Iisraeli masinaga" võrreldes kiiremaks ja manööverdusvõimelisemaks, kirjutab National Interest.

Lisaks sellele on Armatal tänu aktiivsele kaitsesüsteemile, aktiivsele ja passiivsele mitmekihilise soomusele tõenäoliselt ka meeskonnaliikmete turvalisus paremini tagatud.

Merkava on aga lahinguvõimet paremini säilitav kui Saksa Leopard 2 või Ameerika M1 Abrams, arvab portaal.

Materjali autori sisetunne ütleb, et Iisraeli tankil on "peaaegu kindlasti" T-14 ees eelis seadmete täiuslikkuse osas, samuti meeskonna võimalustes lahingusituatsiooni jälgida.

Suurbritannia ja tema "tuleviku tank": vastuseks Moskvale luuakse võltsing >>

Kuid autor möönab, et uusimad jälgimissüsteemid ei ole vaenlase tule eest paremini kaitstud kui vanad optilised seadmed, mistõttu on probleem aktuaalne mõlema tanki jaoks.

Venemaa uuel tankil T-14 Armata on uus aktiivkaitsesüsteem
© Sputnik / Владимир Астапкович

Autor arvab, et mehitamata torn on üks "Armata" puudustest, sest tema sõnul piirab see komandöri võimet ümbrust jälgida.

Probleemi võiks lahendada virtuaalne panoraamvaatlussüsteem, nagu näiteks Iisraeli "Iron Vision". Autori arvates seda tehnoloogiat Armata praegustes versioonides ei kasutata, kuid "mõne aja pärast võivat ta ilmuda".  

Lahingtank T-14 Armata – on ainuke kolmanda sõjajärgse põlvkonna tank maailmas. Tema loomisega seotud töödest teatati 2010. aastal.

Tank on varustatud täisdigitaalse kaugjuhitava 125-mm siledaraudse kahuriga 2A82, koos võimalusega asendada ta veelgi võimsama 152-mm seadmega 2A83. 

Briti peamine tank tapab oma sõdureid >>

Võimsa frontaalsoomuse taga asub isoleeritud soomuskapsel, mis annab meeskonnale võimaluse ellu jääda isegi torni otsetabamuse ja laskemoonakomplekti plahvatuse korral.

Tank suudab vastu pidada kõigi kaasaegsete ja perspektiivsete tankitõrjemürskude ning —rakettide otsetabamusele.

Samal teemal

Uued vene tankid teevad Poola ja Balti riigid närviliseks
Tanki "Leopard 2 A7V" renessanss
Tagid:
lahinguvõime säilitamine, kaitstus, tankid, M1A2 Abrams, Merkava, T-14 "Armata", National Interest, Iisrael, Venemaa

Peamised teemad