00:21 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Analüütika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
19060

Ukraina võimud rõõmustasid meid järjekordse sensatsiooniga. Kiiev leidis lõppude lõpuks taas kord tehnilisi eksimusi, mis peaksid paratamatult Krimmi silla kokkuvarisemiseni viima.

Dmitri Lekuhh, RIA Novosti.

Vihatud rajatise tugisambad, nagu sõnumis märgitakse, hakkasid "nihkuma ja alla vajuma". Seda kinnitavad satelliidipildid (nagu kurjad keeled väidavad, laaditi nad alla venekeelsest "Yandexist"), kuid tühja neist detailidest — kõiki huvitab just probleemide olemus. 

Krimmi sillal avati veoautoliiklus
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Hiiglasliku intellektuaalse ajurünnaku abil algallikate andmeid analüüsides uurisid Ukraina okupeeritud territooriumide ministeeriumi spetsialistid hoolikalt — nagu kogu progressiivsele inimkonnale juba ammu teada – algselt "Sojuzmultfilmis" valminud silla jooniseid ja animatsioone.

Nii jõuti Vene Föderatsiooni jaoks lohutamatu järelduseni — sild vajub lähiajal kokku!

Edasi peame tsiteerima Ukraina ministeeriumi ametlikke järeldusi.

Lugu on järgmine. Transportrajatise üksikud toed vajuvad kiirusega 89 millimeetrit aastas. Teised tugipostid aga vastupidiselt tõusevad 52 millimeetrit aastas.

Sellest tulenevalt tõuseb silla raudteeosa kaar 30 millimeetrit aastas ja maanteeosa vajub sama aja jooksul – pisut aeglasemalt — Ukraina analüütikute arvates 32 millimeetri võrra.

Kõikumised "avaldavad mere akvatooriumile negatiivset mõju" ja võivad "ohustada inimeste elu ja tervist". Talvel võivad probleemid isegi süveneda." 

Eriti probleemne olevat olukord Venemaa Tuzla saare piirkonnas, kus valvsad Kiievi ametnikud mööduvalt satelliidilt maapinna ohtliku nihkumise fikseerisid.

… Mida selle peale öelda. Kaine peaga oleks võimatu teha Internetist pärinevate fotode abil sedavõrd põhjalikku analüüsi. Eriti hinnanguid struktuuride vertikaalsetele kõikumistele vaid satelliidikujutiste abil.

Siiski peab silmas pidama üht lihtsat asja. Täpselt nii — foorumipostituste, YouTube"i klippide ja artiklikommentaaride põhjal luuakse Kiievi jaoks autoriteetses Läänemaailmas tänapäeval kõik "suured paljastused."

Kaasaarvatud kuulus "Trumpi Venemaa toimik", mis osutus ilmselgeks haltuuraks, kuid suutis ometi "kogu progressiivse Ameerika ühiskonna" oma seaduslikult valitud presidendi vastu konsolideerida.

Saki linna kuurort Krimmis
© Sputnik / Алексей Павлишак

Samasugune on ka ekspertide koostatud riiklik ettekanne selle kohta, kuidas Venemaa "Prantsusmaa vabadusi ahistab" — algmaterjal vailiti sedavõrd hooletult, et dokumendis viidatakse olematutele või ammusuletud struktuuridele.

Seetõttu on meie jaoks haiglaslik sõltuvus valedest tegelikult tõejärgse ühiskonna eesrindlik demokraatlik tehnoloogia kodanike mobiliseerimiseks ja julgustamiseks.

… Ja muide, tähenärijatele — tegelikkuses ei ehitata sellise suurusega rajatisi nagu Krimmi sild arusaadavatel põhjustel kunagi jäikade monoliitidena.

Millest oli ka ajakirjanduses rohkesti materjale — demonstreeriti tohutut arvu kaableid ja keerulisi tasakaalustusmehhanisme, mis tulevad toime nii horisontaalsete kui ka vertikaalsete võnkumistega, mille lubatud amplituud ületab oluliselt Ukraina ametnike toodud näitajaid.

Kiievi ekspertidele on teatmike uurimine või isegi sillakaarte paigaldamise ajal televisioonis näidatud aruannete ülevaatamine mõistagi üle jõu käiv pingutus.

Ja ei ole ka kedagi, kes neile selgitaks, et sild, mis ehitati eriti tugevate maavärinate ajal tekkivaid äärmuslikke koormusi taluma, ei ole sugugi mitte jäigalt paigaldatud "seebikarp": ta elab oma elu, ta "hingab", tema konstruktsioon liigub pidevalt natuke ühes, seejärel aga teises suunas.

Seda nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt. Vastasel korral puruneks sild mitte ainult nõrga maavärina, vaid juba tugeva tuule korral – rajatise tuuletakistus on sedavõrd suur.

Krimmi silla purunemise väidete eesmärk on teistsugune. Iga guru, kes lubab peatset maailmalõppu, teab, et määratud kuupäeva saab alati edasi lükata.

Sest tema karja jaoks on parem elada viimsepäeva ootuses, mil kurjategijaid karistatakse ja head väärika palga saavad, kui eksisteerida tühises reaalsuses.

Seetõttu võib karja peatse lõpu märkidega toita igasuguses mahus – panuseid tuleb aeg-ajalt isegi tõsta, eriti valimiste eel.

Nii et Kiiev kukutab Krimmi silla veel mitmel korral ukrainlastele pähe.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Raadas ähvardati Krimmi sild hävitada
Krimmi sillale paigaldati esimesed rööpad
Tagid:
tõejärgne ühiskond, faktivead, propagandasõda, propaganda, katastroof, Krimmi sild, Ukraina okupeeritud territooriumide ministeerium, Sojuzmultfilm, Donald Trump, Tuzla, Kiiev, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad