23:33 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Analüütika
lühendatud link
Relvastus (196)
35042

Mis kainel mõttes, see joobnul keelel. Kui purjutajal on seljas sõjaväemunder, siis on hirmus mõeldagi, mida ta kõik teha võib. Selgub, et Eesti kaitseväes on alkoholilembelisi päris palju. Kuid see pole veel kõik.

Vladimir Barsegjan, raadio Sputnik

Eesti armees oli erakorraline olukord, mis tähelepanelikul vaatlemisel kõik püüdlikult suureks puhutud spiooniskandaalid varjutab, neid aga puhkeb Eestis regulaarselt. 

Loomulikult on kõik seal figureerivad luurajad pärit Venemaalt — tundub, et meie väike vabariik ei paku kellelegi teisele üldse huvi.

Hiljuti aga selgus, et viimase viie aasta jooksul olid Internetis vabalt kättesaadavad Eesti kaitseväe dokumendid, mis mõeldud ametkondlikuks kasutamiseks. 

Tegu oli sadade erinevate seletuskirjade ja raportitega, mida vajati distsiplinaaruurimiste läbiviimiseks.

Mõistagi tähendab see üksikasjalikku ülevaadet igasugustest rikkumistest, koos täpse kirjeldusega sellest, mis ja kus juhtus ning kes oli süüdlane.

Selline materjal on kullaauk erinevate salateenistuste analüütikutele, kes andmete põhjal sügavaid ja kaugeleulatuvaid järeldusi teha suudavad.

Nagu võiski eeldada, teatas kaitseväe pressiteenistus seepeale kohe, et need dokumendid ei ole konfidentsiaalsed ega saa riigi julgeolekule kahju põhjustada. 

Kaitseväelased loovutasid verekeskusele 21 liitrit verd >>

Jätkem see nende südametunnistusele, kes sellist mõttetust kirjutasid, aga nagu mulle tundub, on suurimaks ohuks igale riigile rumalad inimesed vastutavatel ametikohtadel. Sellisel juhul ei ole vaja mingeid spioone, nad räägivad ja näitavad kõike ise.

Ebameeldivalt üllatas asjaolu, et avalikuks saanud dokumendid kirjeldavad suurt hulka rikkumisi, mis on seotud alkoholi tarbimisega riigi kuulsate kaitsjate poolt. 

Näiteks 2016. aastal toimunud õppuse "Kevadtorm" ajal leiti rühm võitlejaid vägagi kummalises seisundis.

Nad hankisid viie peale kolm pudelit viina, jõid selle ära, jäid vahele ja said distsiplinaarkaristuse.

Kohe tuleb pähe mõte, et joobnud sõjameeste käes olid relvad, mis õnneliku juhuse tõttu pauku ei teinud.

Selline juhtum ei ole ainus, eriti arvestades viimastel aastatel Eesti territooriumil toimunud õppuste suurt arvu.

Kuperjanovi jalaväepataljoni võitlejad sõidavad õppusele Leetu >>

Eriti palju "alkoholiintsidente" toimub avalikuks saanud statistika kohaselt Kuperjanovi jalaväepataljonis.

Kui armee eliit seda endale lubab, siis mis veel tavalistes sõjaväeosades toimub?

Siit saab teha kaks kurba järeldust. Esiteks on selline armee ohtlik mitte riigi vaenlaste, vaid oma elanike jaoks. Teiseks, riigisaladuste kaitsega tegelevad sageli väga ebakompetentsed inimesed.

Tundub, et neid võeti ametisse vaid seetõttu, et tegu on eestlastega, mis ei paista siiski riigi oluliste ülesannete täideviimiseks piisav eeldus olema. Aga see, nagu öeldakse, on juba omaette ​​lugu.

Autori arvamus ei pruugi kattuda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Kaljulaid: tänu kaitseväele saame öösel rahulikult magada
Tagid:
distsipliin, avalikustamie, infoleke, andmeleke, rikkumised, alkoholism, alkohol, Eesti kaitsevägi, Kaitsejõud, Eesti Vabariik

Peamised teemad