14:13 18. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0835
  • RUB68.7554
Analüütika
lühendatud link
7020

Ameeriklaste peas küpses järjekordne plaan Donbassi tagasivallutamiseks Minski kokkuleppeid eirates. Oma rumalusega annab see ka kõige julgematele Ukraina ideedele silmad ette.

Olga Bugrova – raadio Sputnik  

Ameerika eksperdid visandasid Ukrainale kiire ja tõhusa plaani suure probleemi lahendamiseks: DRV ja LRV tagastamiseks Kiievi režiimi kontrolli alla. 

"Sulgeda vabariikide vee- ja elektrivarustus ja panna lukku nendega külgnev piir – sellised olid USA "spetsialistide" peamised soovitused riigist, mida nimetatakse maailma ainsaks "demokraatia ja vabaduse kantsiks".

Ameerika meetmete loetelu tegi teatavaks Ukraina relvajõudude peastaabi ülema endine asetäitja Igor Romanenko. Kas ta ei saanud hästi aru, mida ta räägib, või täiendas ta Ameerika instruktsioone millegi isiklikuga, kuid tema sõnul on meretagustest nõuannetest tõusev kasu võrdne nulliga.

Kõlab vaid soov teha kahju iseseisvate vabariikide elanikele ja lisaks probleeme venelastele. Võib-olla on teine osa ​​isegi tähtsam. Sest kui esimeses punktis jäigalt tegutseda, siis tekib vabariikides Romanenko sõnul "revolutsiooniline olukord, mis on Venemaale vastuvõetamatu, sest ta ei vea seda välja".

Viis aastat Donbassi ümberkasvatamiseks >>

Võib nentida, et endine kõrgem sõjaväelane hiilgas haridusega, meenutades marksismi-leninismi teooriasse kuuluvat "revolutsioonilist situatsiooni". Mõistusega tal aga hiilata ei õnnestunud. Mis kindralstaabi strateeg ta on, kui ta ei saa aru sellestki, et Ukrainal puudub võimalus vabariikide piiri sulgemiseks, nagu ka vee ja elektritarnete piiramiseks.

Juštšenko võrdles Donbassi elanikke Hitleri-aegse Saksamaa rahvaga >>

Ameeriklased mõistavad seda, kuid teevad, nagu nad ei saaks sellest aru. Pole juhus, et Venemaa senaator Franz Klintsevitš märkis: "Ameerika Ühendriigid tõukavad Kiievit Donbassis otsustavatele sammudele, üritades seeläbi Venemaad Ukraina sisekonflikti tõmmata." 

USA teab, et Venemaa ei ole Donbassi konflikti osapool, kuid nad tahavad teda väga sinna saada. Pole tähtis, et Ukrainlaste pilk teatab — "Šeff, kõik on kadunud!" Ameeriklaste jaoks ei ole veel kõik "kaotatud", kuid Venemaad ei õnnestu kuidagi Ukraina kätega hävitada.

Mis Ukrainast endast saab, on ebaoluline. Seepärast muutuvad ka nende "nõuanded" üha sobimatumaiks ja pealekäivamaiks: "Kuulake vaid meid ja teiega läheb kõik nii nagu vaja". Sellepärast käituvad Ameerika Ühendriigid Ukrainas nagu majavalitseja, kes sunnib oma elanikke loteriipileteid ostma.

"Kes ostab piletipaki, saab endale veepumba!" Nõuandeid järgivad "üürnikud" saavadki endale "pumbad": küll vigaste "Javelinide", küll mahakantud kaatrite näol.

Lühidalt öeldes läheb elu edasi — "Demokraatia kantsi" valvsa pilgu all…

Autori arvamus ei pruugi kattuda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Ukraina armee desertööride arv lekkis ajakirjandusse
Tagid:
Lääne väärtused, silmakirjalikkus, blokaad, genotsiid, kuritegu, demokraatia, Igor Romanenko, Luganski RV, Donetski RV, Donbass, USA, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad