14:56 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Analüütika
lühendatud link
10810

Venemaa suurendab oma novaatorlikku võimekust kaasaegse sõjapidamise valdkonnas. Venemaa presidendi Vladimir Putini kirjeldatud uusim raketisüsteem on mõeldud rohkem Ameerika Ühendriikide tähelepanu äratamiseks, kuivõrd Venemaa tuumpotentsiaali suurendamiseks.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Washington Examineri autor Tom Rogan püüab mõista, mida Moskva uus ülihelirelv Ameerika jaoks tähendab, vahendab meile Inosmi

Venemaa suurendab oma novaatorlikku võimekust sõjapidamise valdkonnas. Venemaa presidendi Vladimir Putini kirjeldatud uusim raketisüsteem on eelkõige mõeldud Ameerika Ühendriikide tähelepanu äratamiseks. Puudutan teemat seoses asjaoluga, et kolmapäeval viis Venemaa läbi hüperheli-relvasüsteemi "Avangard" selgelt eduka katsetuse. Avangard on ülihelikiiruselise lõhkepeaga raketikompleks, mis suudavad USA raketitõrjesüsteeme läbida.

Teatades, et Avangardi hakatakse juba Venemaa relvajõudude väeosadesse tarnima, märkis Putin, et USA raketitõrjesüsteem on nüüdsest peale võimetu riiki vastulöögi eest kaitsma. On fakt, et Avangard võimaldab oma tuumalõhkepeadel vältida mistahes Ameerika püüdurrakette.

Putin on kindel, et nüüdsest on Venemaa Ameerikale täiemahulises tuumavastasseisus järele jõudnud või isegi USA selja taha jätnud. Aga tal on ainult osaliselt õigus. Avangardi programm on tõesti muljetavaldav, sest see kompleks on parem kui mistahes Ameerika armee käsutuses olev relvasüsteem.

Samas on üldised sihtimissüsteemid, tehniline ja organisatsiooniline tugi, samuti Venemaa rünnakuvõime märkimisväärselt halvem kui Ameerika Ühendriikidel, kuigi nende sihtmärgijälgimissüsteemid täiustuvad pidevalt. See on peamiselt tingitud asjaolust, et ballistiliste rakettidega varustatud vene allveelaevad on liiga kõrge müratasemega, Venemaa strateegilised pommitajad on liiga vanad ja Venemaa sõjaväelaste professionaalne tase liiga ettearvamatu.

Ameerika Ühendriigid suudavad kindlasti Venemaaga toimuva tuumasõja võita, isegi kui tagajärjed USA tsiviilisikute jaoks on kohutavad.

Venemaa Kaitseministeerium avaldas video ülihelikiirusega raketi "Kinžall" katsetamisest >>

Avangardi süsteem annab Putinile võimaluse Ameerikale teatada, et Moskva on otsustanud oma sõjatööstuskompleksi ja armeed jätkuvalt rahastada, tuues tema võimekuse lähemale Ameerika tasemele ja luues seeläbi sõjalise ohu ka Ameerika Ühendriikide maismaaterritooriumile.

Putin on avalikult teatanud, et ameeriklased on Avangardi ilmumises ise süüdi, kuna nad arendasid välja raketitõrjesüsteemi. Venemaa president on hästi teadlik sellest, et mainitud süsteem ei ole Venemaa tuumapotentsiaali kunagi tõsiselt ohustanud. Sõja korral suruvad venelased Ameerika raketitõrjesüsteemid lihtsalt maha, sest nende eesmärgiks on tõkestada selliste uute tuumariikide nagu Põhja-Korea ja Iraan piiratud rünnakuid.

Sellised platvormid nagu Avangard võimaldavad Venemaal ja Hiinal (mis samuti aktiivselt oma ülihelirelva arendab) ohustada Ameerika Ühendriike endid.

Tuleb eeldada, et 2020. aastatel hakkavad Moskva ja Peking oma olemasolevat hüperhelitehnoloogiat võimsamate tavarelvasüsteemide loomiseks kasutama, mida on võimalik rakendada vaenlase relvade tegevusraadiusest kaugemalt, et hävitada Ameerika tähtsamaid rajatisi, nagu suured juhtimiskeskused, staabid ja lennukikandjad.

Uus kaitseminister peaks nõudma, et Ameerika Ühendriikide relvatööstusettevõtted, kes töötavad sellistele ohtudele vastumeetmete loomise kallal, peaksid peamise tähelepanu just antud probleemile pöörama.

Lõppude lõpuks on Avangard võimas meeldetuletus sellest, et Venemaa ja Hiina on Ameerika peamised vastased. Neid tuleb heidutada nii Ameerika sõjalise võimsuse kui ka juhtimisoskustega.

Samal teemal

Kuidas Vene "Avangard" jõudude globaalse tasakaalu taastas
Venemaal algas püüdmatute "hüperheli-Avangardide" seeriatootmine
Tagid:
mandritevahelised tuumaraketid, plaaner, tiibrakett, Avangard

Peamised teemad