17:48 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Analüütika
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
30310

Briti riikliku projekti "Integrity Initiative" uue aasta algus pole olnud lihtne. Kurjad inimesed avalikustasid järjekordse paki dokumente selle "heategeva organisatsiooni" tegevuse kohta, mida rahastavad mitte ainult Ühendkuningriigi, vaid ka USA ja Euroopa riikide valitsused.

Viktor Marahhovski, RIA Novosti.

Maailma kodanikud said teada asutuse jõupingutustest edendada Venemaa-vastast propagandat Moldovas. Samuti tema püüdlustest Venemaa-vastase kihutustöö tegemisel Armeenias. Ja tema panusest pealekaebuste kirjutamises RT ja Sputniku vastu - eesmärgiga nad repressiivsete meetoditega vaikima sundida. 

Samuti kinnimakstud artiklitest BBC ja Guardiani väljaannetes (üks väljaanne on justkui riiklik, teine väidetavalt vasakpoolne, aga mõlema artikli lõpus kutsutakse lugejaid annetama), mille eesmärgiks on lugejaskonda Briti opositsiooni vastu häälestada. Miljonitest naeltest, mida selle peale kulutati. Ja paljust muust.

Briti välisministeerium ei ole veel lekke ehtsust kinnitanud, kuid varem on tal juba seda teha tulnud ja nendesamade häkkerite eelmiste lekete tõelevastavust tunnustada.

Nii et järgminegi ülestunnistus on tõenäoliselt vaid aja küsimus. Koos üllaima selgitusega, et kõike seda tehakse vaid vabaduse ja Euroopa kaitsmise nimel Venemaa libauudiste eest.

Vältimatu on ka asjaolu, et see mega-vabandus rahuldab kõiki juhtivaid meediaagentuure Euroopas, Suurbritannias ja Põhja-Ameerikas.

Mis on küllaltki omapärane. Tõsiasi, et vabaduse ja tõe teenistusse on rakendatud peamiselt desinformatsioon, meedia äraostmine, vastaste suu jõuga sulgemine, ei tekita enam ammu kelleski pahameelt.

Sest tänapäeva "eesrindlikus" maailmas on "valede ja võltsingute vastu võitlemine" muutunud rituaalseks tegevuseks.

Tegelikult on pilt juba pikka aega kõigi jaoks selge. Infosõjas on võitlusse asunud "suurriikide tõed". Ja oodata niisuguses heitluses mingite objektiivsete hinnangute andmist on naeruväärne.

Tõde osutub alati konkreetseks, mille kohta annab kurva kinnituse üks häkkerite poolt avaldatud dokumentidest: "RT-d tajutakse hetkel kõige usaldusväärsema teabeallikana, mis vastab piirkonna arenguvektorile, eriti kuna kohalikud intellektuaalid elasid seni vaid Läänemaailma tõlgenduste domineerimise tingimustes ja nende peamiseks sooviks on nüüd ka mündi teist külge näha... Süüria tõi selle kohta selge näite.

Enne venelaste saabumist Süüriasse olid uudised täidetud Läänemaailma kuvanditega ja inimesed hakkasid küsima, mis seal tegelikult toimub. Kui venelased kohale jõudsid, hakkasid nad lõpuks ka teada andma, mis kohapeal tegelikult toimub."

... Meie jaoks on avaldatud dokumentides kõige huvitavamaks alljärgnev.

Püstitatud eesmärkide hulgas on järgmised:

"Muuta tavalised venelased Lääne-meedia otseseks sihtmärgiks ja publikuks;

suurendada BBC kulutusi Venemaal toimuva igakülgseks "valgustamiseks";

rahastada kodanikuajakirjandust nii Ukrainas kui Venemaal eesmärgiga "paljastada Venemaa "info-operatsioone".

Mida see inimkeelde tõlgituna tähendab? Seda, et iga tsiviilaktivist levitab sotsiaalvõrgustikes iga tragöödia, õnnetuse ja mistahes infosündmuse järel kuuldusi sellest, kuidas "võimud kõike varjavad".

Iga Telegrammi kasutaja, Instagrami blogipidaja ja youtuber peaks need kuulujutud oma ülevaadetesse lisama, unustamata seejuures riiklikku propagandat kirumast. Iga sõltumatu toetustenuruja võib loota välisriigi "hea tahte masinavärgi rahasüstidele".

Sest nende ülimaks eesmärgiks on purustada ja võita "kuri Vene riik".

See "hea propagandamasin" ei ole üldse mitte valiv. Ta on valmis toetama Venemaad puudutavat "Kohutavat tõde" mistahes vormides. Ta on nõus rahastama sügavalt "iseseisvaid" aktiviste, kes Venemaa "kohutavaid plaane" ükskõik millise vaatenurga alt paljastavad.

Ta on valmis maksma neile, kelle lipul on vikerkaar ja ka neile, kes peavad omaks kasvõi kujuteldavat Ingerimaa plagu.

Ka neile, kelle avatariks on Novorossia lipp ja neile, kes kasutavad NSV Liidu vappi. "Headusemasin" ei hooli sellest, millised ideaalid on "Kohutava tõe" võitlejate peades, peaasi et nad ei oleks kooskõlas praegu eksisteeriva Venemaaga.

Loomulikult võetakse parimad alalisele palgale. Võimalusi honoraride maksmiseks on rohkesti. Näiteks: eesrindlikule Moskva ajakirjanikule antakse võimalus korraldada loengukursus ajakirjanduse kõrgetest kunstidest mõnes tillukeses Läti linnas.

Või kutsutakse progressiivne Valgevene aktivist rahvusvahelisele konverentsile digitaalse kirjaoskuse vallas, mille korraldab silmapaistmatu, endise Briti välisministeeriumi ametniku poolt juhitav rahvusvaheline fond.

Ja nii edasi.

Loomulikult ei tähenda see, et igaüks, kes tekitab paanikat teemal "Siber antakse Hiinale", on tingimata Lääne palgal. Kaval Lääs ei ole loll ja oskab raha lugeda.

Maksta pole vaja kaugeltki igaühele: 90 protsenti paanikatekitajatest liituvad ise ja siiralt. Lihtsalt sellepärast, et nad on solvunud ja unustatud, või milleski pettunud.

Või sellepärast, et nende suur ideaal ühtib libainfo allika poolt deklareerituga.

Kõigi nende inimeste ülesandeks, nagu "Integrity Initiative"i" arukad juhid seda näevad, on "muutuda otseseks sihtmärgiks ja publikuks". See tähendab - harjuda mõttega, et nende peamiseks vaenlaseks on nende oma riik. Loomulikult koos propagandaga, mis suunatud oma riigi (Venemaa – Toim.) säilimisele ja arengule.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)

Samal teemal

London tühistas Venemaa suhtes kõik reeglid
Kaljulaid: Ühendkuningriik on olnud Eesti liitlane juba 100 aastat
Kogu kuninglik vägi - kuidas Ühendkuningriik Venemaa käest "ime läbi pääses"
Tagid:
tõe-järgne ajastu, propaganda

Peamised teemad