06:45 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Analüütika
lühendatud link
11711

Briti kaitseminister hakkas Moskvat jõuga ähvardama juba enne, kui talle öeldi, et nende jõud on tühine. "Karmi" Brexit'i ja sellest põhjustatud massirahutuste puhul evakueerivad Briti võimud mitte ainult ühe kuninganna, vaid ka teise, kirjutab raadio Sputnik kolumnist Mihhail Šeinkman.

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

See tähendab, et Elizabeth ei ole mitte ainult teine, vaid ka raudne. Erinevalt Theresast võib teda nii nimetada küll. See on lennukikandja Queen Elizabeth. Inglise laevastiku lipulaev saadetakse patust kaugemale veel EL-ga lahutust ära ootamata.

May-kuu: Briti valitsuskabinet otsustas Brexiti edasi lükata >>

Seda nimetatakse neil "jõudemonstratsiooniks". Ja seal on tõepoolest, mida näidata - 280 meetrit pikk, 73 lai, pardal 40 hävituslennukit ja helikopterit ja kui sõjaks läheb, siis koguni 70. Aga et selle kupatusega Hiina ette eputama minna? Just tema pärast London selle kolossi Vaiksesse ookeani saadab.

The Times hoiatas juba hommikust peale, et kaitseminister Gavin Williamson teatab sellest oma programmilises kõnes. Mida ta Hiinas ära kaotas, jääb sõjasaladuseks. Sellele vaatamata on Pekingil hea meel, et ta Ühendkuningriigile meelde tuli.

Muidu on ikka muudkui "Venemaa ja Venemaa." Muide, Venemaa saab endiselt kõige rohkem sugeda. "Briti huvides, peab ta oma provokatsioonide eest kallist hinda maksma," teatas meedia jällegi veel enne Williamsoni kõnet ennast.

Asja huvides võiks minister õppida saladusi hoidma, muidu on nii, et ta pole veel jõudnud suud lahtigi teha, kui Moskva juba teab, kuidas see kinni panna.

Ja see ei käi ainult relvastuse kohta. Kus on loogika, söör? Pole aadlimehe vääriline, et Brexit toimub neil seal, aga maksma selle peame meie (Venemaa).

Suurest innust suure segaduseni: britid on Brexitist ära ehmunud >>

Selleks, et maksaks Venemaa, peaks Ühendkuningriik ise kõigepealt kukrut kergendama. Williamson nõuab sõjalise eelarve suurendamist. Ta oleks võinud Venemaalt otse raha nõuda. Kuigi ega ta nagunii ei anna.

Ühendkuningriigi võib ka ära lollitada. Näiteks juttudega, et pärast EL-st lahkumist pole tal nagunii muud teha, kui mängida romantikut "suurelt maanteelt". Üldiselt käib neil kõik üle Brexiti.

Selles mõttes, et nad peaksid jalgadele valu andma aga nendel kasvavad sealt kohast hoopis käed. Muudkui topivad neid sinna , kuhu vaja pole.

"Brexit tõi meile kätte suure hetke, kus me peame tugevdama globaalset kohalolekut, suurendama surmavad relvastust ja suurendama oma kaalu."  Viimasega saadaksegi juba edukalt hakkama. Kolmandik sõjaväelastest on rasvunud. Ülejäänutega, ministril on õigus, tuleb rohkem tööd teha.

Vastasel juhul "peetakse meid paberitiigriks". Ta oli isegi liialt tagasihoidlik, mitte tiigriks vaid lõviks. Mis puudutab, et paberist, siis see läks küll täppi. Kogu kuningliku sõjaväe võib veel kergemini kui Tuzik vana ajalehe, pehmeks kortsutamata puruks rebida.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Eesti: Brexiti lepingu muutmiseks peavad britid oma positsioone muutma
Tšehhi peaminister: "metsik" Brexit tähendaks kaost
Merkel töötab kõigi jõududega organiseeritud Brexiti heaks
Briti politseiülem: leppeta Brexit ohustaks ka julgeolekut
Tagid:
analüütika, poliitika, majandus, armee, sõjavägi, Brexit

Peamised teemad