04:44 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Analüütika
lühendatud link
28760

Tuntud rahvuslane Tiit Madisson võttis kokku 27-aastase Eesti iseseisvuse taastamise ja jõudis enda jaoks väga kurvale järeldusele.

TALLINN, 13. veebruar - Sputnik, Oleg Leontjev. 27 aastat pärast iseseisvuse taastamist on Eesti kaotanud nii iseseisvuse kui ka demokraatia, ütles tuntud Eesti rahvuslane Tiit Madisson portaalile Objektiiv.

Riigikogus kutsuti üles "rääkima Putiniga tugevuse keeles" >>

Tema arvates ei ole Eesti rahvas ikka veel kõrgeima võimu kandja riigis, vaid maksumaksja, et tagada valitsejatele ilus elu.

Kes on eestlaste muredes süüdi

Madisson on kindel, et oma pessimistlike vaadetega tänapäeva Eestist ei ole ta mingil juhul üksik hunt, neid mõtteid kinnitavad arvukad hiljuti toimunud meeleavaldused. Samal ajal rõhutab ta, et praegused Toompea asukad ei ole sinna kukkunud mitte Kuu pealt, vaid on sinna sattunud Eesti valijate enamiku teadliku valiku läbi.

Тийт Мадиссон
© Sputnik / Аллан Хантсом
Tiit Madisson

"Iga rahvas väärib oma valitsejaid," meenutab Madisson kurvalt iidset tõde. Ta märgib kahetsusega, et enamik eestlastest ei ole alternatiivsetest teabeallikatest huvitatud, nad on täiesti rahul peavoolumeedia poolt neile "ette söödetud" uudistega.

Vabaduse rist on saanud iseseisvuse hauakiviks

"Lokkav rumalus ja orjameelsus meie rahva pikemas perspektiivis välja suretavadki ja selles Venemaad ja president Vladimir Putinit süüdistada on naeruväärne," teatas Madisson.

"Mittepoliitikuna julgen asju oma nimega nimetada: enamus eestlastest on (poliitiliselt) rumalad. Miks siis muidu valitakse end valitsema rumalad ja vastutustundetud poliitikud," tegi ta oma rahvuskaaslastele karmi otsuse. Poliitiku arvates on Eesti muutunud Lääne suurettevõtete ja pankade kolooniaks.

Orjarahvas ei soovi ega oska olla oma maal peremeheks, kirjutab ta kibestunult. "Vabaduse platsil seisev kilesse mässitud tšehhi pleksiklaasist ehitis sümboliseerib kujukalt Eesti korruptiivset ja rumalusest lokkavat Süsteemi," võttis "staažikas" Eesti rahvuslane oma mõtted kokku.

2019. aasta Riigikogu valimised >>

Rahvuslase hingekarje

Eesti põhiseaduses preambuli kohaselt peab Eesti Vabariigi põhiseadus tagama Eesti rahva ja kultuuri säilimise sajanditeks. Tuntud eesti rahvuslase hingekarjeid võib pidada märgiks, et prints Hamleti sõnadega väljendudes "pole Taani kuningriigis kõik korras".

Tiit Madissoni on tema poolt praeguse Eesti kohta öeldud valusate järelduste pärast kindlasti väga raske süüdistada "Kremli agendiks" olemises või venemeelsuses.

Erinevalt paljudest praegustest Eesti juhtidest, kes nõukogude ajal võitlesid kommunismi vastu süsteemi õõnestamisega seestpoolt parteisekretäride pehmel toolil istudes, mõisteti Madissonile 1980-ndate aastate alguses neli aastat paranduslikke töid nõukogudevastase tegevuse eest.

Samuti on Madissoni raske kahtlustada sümpaatiates Venemaa ja tema presidendi vastu. Oma aktiivse tegevuse eest 20. Waffen-SS grenaderidiviisis teeninud Eesti sõjaväelaste mälestusmärgi paigaldamisel kanti ta isikute nimekirjas, kellel on keelatud sisenemine Venemaa territooriumile.

Samal teemal

Kas Eestis on kasulik olla russofoob?
Iseseisvuse 100. aastapäev Ameerika tankiroomikute all
Baltimaad eelistasid abstraktset vabadust tsivilisatsioonile
Tagid:
Vladimir Putin, Venemaa, Riigikogu, valimised, poliitika, iseseisvus, rahvuslased

Peamised teemad