12:49 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Analüütika
lühendatud link
106 0 0

Ameerika Ühendriikides ollakse täiesti veendunud, et neil on Venezuela suhtes ainult positiivsed kavatsused. Rumalad venezuelakad seda ei mõista, aga sellest pole midagi. Ameeriklased ei ootagi nende tänu - neil on oma põhimõtted.

Darja Tšerednik, raadio Sputnik

Washington ei usu mitte ainult oma erakordsusse, vaid ka kõikvõimsusse. Tõsi, ajaloost on võimatu leida nende kõikvõimsusele ühtki väärikat kinnitust. Kui mitte arvestada indiaanlaste peaaegu täielikku hävitamist. 

Встреча глав МИД РФ и Финляндии С. Лаврова и Т. Сойни
© Sputnik / Виталий Белоусов

Kõik teised suured sõjakäigud lõppesid ebaõnnestumistega, kuid tundub, et soov vähemalt kusagil võita seeläbi ainult kasvab.

Või ehk veensid "erakordsed" end taas, et kõik need kaotused olid tegelikult tõelised võidud. Optimist suudab kõiges positiivset leida.

Ja selles, et nad levitavad maailmas ainult sedasama positiivsust, ollakse USAs täiesti kindlad.

Nii püütakse Venezuelaski vaid positiivsele keskenduda. Rumalad venezuelakad seda seni ei mõista, aga sellest pole midagi!

Neid tuleb lihtsalt veel pisut näljutada ja nad samal ajal igasugusest välisabist ära lõigata ning rahvas muutub sama jutukaks nagu iraaklased või liibüalased.

Tõsi, tõenäoliselt osutuvad nad hiljem sama tänamatuiks, ega hinda Ameerika demokraatia vilju purustatud linnade, hävitatud majanduse, nälja ja vaesuse näol. Kuid need on juba pisiasjad.

USA ei vaja tänu. Nad ei jahi seda, vaid tegutsevad ainult armastusest kunsti, täpsemalt demokraatia vastu.

Ja kui nälja tekitamisel on seatud eesmärgid peaaegu saavutatud, siis Venezuelale väljastpoolt antava "abiga" on asjad siiski üsna keerulised.

Nii ongi kõik Washingtoni targemad pead välisele kontuurile keskendunud.

USA eriesindaja Venezuelas Elliot Abrams teatas oma riigi parlamendile ettekandeid tehes, et Hiinale on saadetud selge sõnum.

Kui Hiina tahab Venezuelasse investeeritud raha tagasi saada, siis peaks Peking kohe president Nicolas Maduro toetamise lõpetama.

President on üldises mõttes küll seaduslikult valitud, kuid Washingtoni arvates on tegu võimuhaarajaga, kes ei soovi kuidagi Ameerika Ühendriikide korraldusi täita.

Parlamendi esindajatekoja liige Brad Sherman nõuab aga Venezuela opositsioonilt juba Venemaa võlgade mahakandmist.

Selles mõttes, et Maduro vastased ei ole isegi veel võimule saanud, aga kui see neil õnnestuma peaks, võivad nad Moskvale raha mitte tagasi maksta.

Seni kuni Ameerika Ühendriikide ametnikud Venezuelast peamiselt rahalistest seisukohtadest lähtudes räägivad, siis tuisupead ekspertide hulgast unistavad juba sõjalisest sekkumisest.

Keegi Donald Laskin soovitas Fox Newsi saates tõsiselt, et Kariibi mere kriisi peaks kordama.

Venezuela tuleks nende arvates USA laevastiku poolt ümber piirata, lubamata kellelgi siseneda või väljuda. Sel viisil võime me "Venemaaga rinda pista" ja "vaadata, kes esimesena pilgutab."

Lavrov: Venezuela suhtes kasutatakse poliittehnoloogia meetodeid >>

Mis selle inimese ajukäärudes toimub, ei oska vist ka Freud ise selgeks teha. Jääb üle loota, et reaalsete otsuste tegijate fantaasia pole nii vägivaldne ja nende mõtlemisviis on pragmaatilisem.

Vastasel juhul muutub olukord kõhedaks. Peamiselt USA jaoks.

Autori arvamus ei pruugi kattuda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Maduro vastas Trumpi ähvardusele saata väed Venezuelasse
Tagid:
Hiina, Venemaa, Nicolás Maduro, värviline revolutsioon, USA, Venezuela

Peamised teemad