02:49 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Analüütika
lühendatud link
Julian Assange vahistamine (12)
27031

Viimane võimalus neile, kes soovivad näha Trumpi tagandamist ja tõestada, et Trump on üksnes kokkumängu kaudu Venemaaga võimule tulnud KGB agent, on Julian Assange vahistamine, kellega Ecuadori võimud on juba kaasa pannud mõned "vene häkkerid", kellaga ta väidetavalt koostööd teeb, arvab RIA Novosti kolumnist Ivan Danilov.

Läks nii, nagu Valge Maja peapoliittehnoloog Stephen Bannon lubas, et pärast eriprokurör Muelleri uurimise lõppemist, mis ei leidnud mingeid tõendeid Trumpi ja Kremli vandenõu kohta, paneb Trump ise "metsalise käima".

USA president ütles, et toimus riigipöördekatse ja rõhutas, et "silovikud" (e.k. – jõuametkondade esindajad – toim.), kes püüdsid teda ametist maha võtta, panid toime riigireetmise.

Veelgi enam, Trumpil on nüüd võimalus kätte maksta ja isegi sobiv vahend oma poliitiliste vastaste, ja mitte ainult eriteenistuste hulgas, täielikuks puhastamiseks. Peaprokurör William Barr on ilmselt valmis korraldama Ameerika ajaloo kõige ulatuslikumat poliitilist uurimist.

Briti ringhäälinguorganisatsioon BBC märgib: "Barr teatas, et tema arvates luurasid USA võimud Trumpi kampaaniat. Ameerika luure esindajad olid varem teatanud, et nad luurasid venelasi, mitte Trumpi."

On märkimisväärne, et üldjoontes langeb USA peaprokuröri seisukoht kokku Venemaa meedia algse seisukohaga, et kogu "Vene vandenõu" uurimine ei olnud midagi muud kui Ameerika Ühendriikide sisepoliitilise võitluse osa ja selle eesmärk oli takistada Trumpil presidendiks saamist ja siis saavutada tema tagandamine.

Trump ise loodab ühemõtteliselt tema "Kremli sidemete" uurimise organiseerinud ja tellinud isikute suhtes kriminaalmenetluse alustamisele.

"See oli riigipöördekatse. See oli katse presidenti kompromiteerida. Ja me võitsime neid. Me võitsime neid. <...> Sest ma teadsin, kui ebaseaduslikud kõik need asjad olid. See oli vandenõu. Kõige enam huvitab mind peaprokuröri osa selles (uurimises – toim.), ta mainis seda eile. Ta teeb suurepärase tööd ja hakkab jõudma juurte juurde, kust see kõik algas. See oli ebaseaduslik nõiajaht ja kõik teadsid seda. Nemad teadsid seda samuti. Ja nad tabati. Ja see, mida nad tegid, oli kodumaa reetmine," ütles president improviseeritud pressikonverentsil.

Edasine tegevuskava on üsna prognoositav. Tõenäoliselt alustatakse spetsiaalses "kinnises" Ameerika kohtus Trumpi valimisstaabi ja tema perekonna järgi luuramiseks loa saanud FBI töötajaterühma tegevuse uurimist. On juba ammu teada, et see luba saadi pehmelt öeldes kahtlaste andmete põhjal, mille andis Clintoni poolehoidjatele endine MI6 ohvitser Christopher Steele.

FBI töötajad, kes nõudsid tulevase presidendi ja tema perekonna järel luuramise võimalust, varjasid kohtu eest, et nn Steele'i toimiku eest tasusid tõenäoliselt Hillary Clintoni kampaania peakorterile lähedal seisvad struktuurid ning osa sellest toimikust põhines Clintoni valimisstaabi lähedal seisvate struktuuride poolt ajakirjandusse lekitatud andmetel.

Uurimise raames vaadatakse läbi kõrgete FBI agentide sisekirjavahetus, milles nad veensid üksteist, et nad ei luba Donald Trumpi valimist presidendiks ja et Hillary Clintoni lüüasaamise korral on neil mingi kindlustuspoliis, mille all peeti silmas just seda "Steele'i toimikut" (mis muudel asjaoludel oleks olnud aluseks USA presidendi tagandamisele ja võimalik, et isegi tema kriminaalvastutusele võtmisele riigireetmise eest, mis Ameerika oludes võiks tähendada isegi surmanuhtlust).

Kui vähemalt üks vandenõulastest peaks "lõhki minema" ja asuma koostööle uurimisega (näiteks leebe kohtuotsuse eest), siis seisavad FBI juhtkond ja mõnede teiste USA luureasutuste kõrged ametnikud, kes aitasid kaasa "Kremli toimiku" ilmumisele, silmitsi võimalusega riigipöördekatse süüdistusega kohtu alla sattuda. Ja kui murdub (kasvõi elektritoolile sattumise hirmus) keegi neist, kes koordineeris oma tööd Clintoni valimisstaabiga, siis on Trumpil peaaegu ideaalne võimalus ellu viia oma valimiskampaania peamine loosung: "Lock her up!" "Panen ta (Hillary Clintoni - toim.) istuma!"

Lähenevate 2020. aasta presidendivalimiste kontekstis on praegusel presidendil suurepärased võimalused muuta valimiskampaania üheks suureks näitemänguks, mille põhiteemaks on Demokraatliku partei poliitikute kuriteod.

Valimiskampaania toimuks Clintoni poolehoidjatest USA eriteenistuste riigipöördekatse uurimise taustal ning samal ajal käiks täie hooga uurimine "Ukrainageidis" - Ukraina poliitikute (ja võib-olla isiklikult Porošenko) katsete kohta sekkuda 2016. aasta valimistesse, loomulikult Clintoni poolel, millest ameerika ajakirjandus juba aktiivselt kirjutab. Antud juhul Ameerika poliitikas tuntud reegel "üks vares teisel silma peast ei noki" ei tööta, sest Trumpi vastased alustasid esimestena.

Arutlused, kui vahva oleks näha Trumpi lapsi trellide taga, on juba ammu muutunud paljude Ameerika poliitikute ja Clintoni leeri arvamusliidrite igapäevaseks harjumuseks.

Üldiselt viimane võimalus neile, kes ikka veel tahavad näha Trumpi tagandamist ja tõestada, et Trump on KGB agent, kes sai võimule üksnes tänu kokkumängule Venemaaga, on Julian Assange vahistamine, kellega Ecuadori võimud panid kaasa mõned "Vene häkkerid", kellega ta väidetavalt koostööd tegi.

Kui Assange´st õnnestub sõna otseses mõttes välja peksta (Ameerika luureteenistused aga ei vali vahendeid) tunnistused, et WikiLeaksi 2016. aasta valimiskampaania ajal Hillary Clintoni kohta avaldatud kompromiteeriv teave saadi Venemaa eriteenistustelt ja selle avaldamine oli kooskõlastatud ja tellitud Donald Trumpi lähikonna poolt, siis võivad FBI tänased "reeturid ja putšistid muutuda kangelasteks, kes päästsid Ameerika KGB agent Donnie käest.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Julian Assange vahistamine (12)
Tagid:
Julian Assange, riigipööre, USA, Donald Trump

Peamised teemad