00:01 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Analüütika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
88 0 0

Kui ameeriklastele, kes kõigile kõige eest sanktsioonidega lajatavad, nende endi möödalaskmistele osutatakse, siis teevad nad näo, et nii peabki olema ning kõik teised on sel puhul eksiteel.

Nii et Venemaale rahvahääletuse järel tagasi antud Krimm – see on pahasti, aga relvajõuga äravõetud Golanid – see on hästi, kirjutab raadio Sputnik kolumnist Maria Baljabina. 

Golanid pole ometigi Krimm, teatas USA riigisekretär Mike Pompeo sügavmõtteliselt. Neid olukordi võrrelda ei anna – selles on tal õigus. Aga põhjendus on küll kummaline.

Riigiduumas ironiseeriti Pompeo sõnade üle Krimmi ja Golani asjus >>

Kui kuulamistel Senatis juhiti ta tähelepanu sellele, et Golani kõrgendikud said hõivatud sõjategevuse tulemusena ja seega peab neid lugeda okupeerituiks, pareeris Pompeo sellega, et Iisrael oli "rünnakute all".

Krimm, illustreeriv foto
© Sputnik / Сергей Мальгавко

"Kui te ründate ja selle tagajärjel, et kallale tungisite, osa oma maast kaotate ja selle lihtsalt sellepärast tagasi saate, et selles edu ei saavutanud, siis on see väga halb süsteem," sõnas ta.

Seega kinnitas, et maavaldused said lahingus hõivatud. Ja seetõttu ei saa USA jätta neid Iisraeli osaks tunnistamata.

Mis tähendab, küsiti temalt, et sellesama loogika põhjal võib Washington pretendeerida osale Iraagist, mille ta samuti lahingus hõivas? Sellele vastas Ponmpeo midagi stiilis "oh, nüüd on kõik".

Kuigi ameeriklaste poliitikale see sobinuks.

Zahharova: Pompeost ning Golani ja Krimmi tunnustamisest >>

Riigisekretäri sõnul on Iisraelil õigus Golani kõrgendikele, sest ta hõivas need enese kaitseks. Aga Venemaal Krimmile õigust ei ole, sest talle ei ole keegi kallale tunginud.

Seega maa-ala relvaga vallutada on õige ja hea. Võtta aga oma koosseisu piirkond, kes on ise seda rahvahääletusel palunud – see on vale ja halb, olgugi et paistab demokraatia triumfina.

Rahumeelselt ja rahulikult ei tohi, aga jõuga – see on just nimelt nõnda, nagu ameeriklastele meeldib: pommitada, purustada, tappa ning hiljem imestada, miks on niisugune korralagedus, ja halada, et demokraatlike protsessidega on selles tuhahunnikus sandisti.

Eks nemad muidugi võivad arvata, nagu soovivad: et sõda on referendumist demokraatlikum ning et NATO pommirünnakud ongi tee sõltumatusele. Venemaa aga ajab asju omal moel, see tähendab – ausal kombel.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Trump teatas riigipöördest Ameerikas
Ameerika Ühendriigid langetasid Golani suhtes "paariariigi" väärilise otsuse
Pompeo hoiatab Venemaad sõjalise kohaloleku lubamatuse eest Venezuelas
Süüria: me ei välista Golani kõrgustiku jõuga tagasivõtmist
Tagid:
Krimm, Golani kõrgustik, Golan, Mike Pompeo

Peamised teemad