13:22 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Analüütika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
10011

Ühendkuningriik on Eesti NATOs justkui oma sõjalise hoole alla võtnud. Sellest ka "šeflusabi". Nii et kallis maarahvas, võtke aga abivägi vastu. Küll majapidamises ära kulub. Seda enam, et millekski muuks see nagunii ei sobi. Seda enam Apache, kirjutab raadio Sputniku vaatleja Mihhail Šeinkman.

Oleks Eestil oma "Savrassov" (Aleksei Kondratjevitš Savrassov - vene maalikunstnik, üks peredvižnikutest, tuntuim maal "Künnivaresed saabusid" – toim.) ja kui ta oleks õukonnakunstnik, maaliks sel puhul, vaatamata vene originaalile, kindlasti midagi selles stiilis. Kevad ju ometi! Apache´id (lahingukopter Boeing AH-64 Apache – toim.) saabusid. Neis paigus on just sobiv maastik.

Suur tänu Ühendkuningriigile, et maali tarvis õli muretses, mida lennunduses kasutada kõlbaks. Tõi siia viis rünnakukopterit, et "Venemaa agressiooni" heidutada. See, nagu ütles kuninglik kaitseminister Williamson, on tema jaoks "eluliselt tähtis". Mida nii eluliselt tähtsat nad siin heidutavad, ta muidugi ei öelnud. Aga tunnistas, et "Moskva oht" on nii reaalne ja suur, et ta näeb seda isegi Londonist, kirjutab raadio Sputniku vaatleja Mihhail Šeinkman.

Nii et kallis maarahvas, võtke aga abivägi vastu. Küll majapidamises ära kulub. Seda enam, et millekski muuks see nagunii ei kõlba. Seda enam Apache. Ühendkuningriik on Eesti NATOs oma hoole alla võtnud. Sellest ka "šeflusabi". Mitte segamini ajada episoodiga "South Parkist" ("South Park" - joonissari, mille peategelasteks on USA-s Colorado väikelinnas South Parkis elavad neli poissi – toim.). Kuigi midagi ühist seal siiski on. Ka seal algab kõik lauluga, vabandust, haisvatest pükstest (i.k. Farty Pants– toim.). Aga Eesti võimudest levib hirmu pärast paha haisu juba ammu. Seepärast on tiivikud kuivatamiseks igati paslikud.

Hoopis teine asi on see, et neid ei ole enam kuhugi panna. Kõik kõlvikud ja muud maad on juba elavjõu ja tehnika all, mis ei külva ega künna. Aga mis teha, kui Venemaast asja pole. Nemad muudkui kaitsevad end tema eest aga too ei tee väljagi. Ei reageeri. Nii peavadki britid siia ka oma kopterid kohale ajama, et hirmud kõrgematel tuuridel käiksid.

Eestlased on Londoni jaoks sellised "Mi-mi-mi" (Venemaa popgrupi Serebro laul - toim.). Mitte segi ajada väikeste kaisuloomadega. Pole küll anglosaksid, aga "väiksemad vennad" ikkagi. Igaüks saab aru. Vaatavad usalduslikult silma ja niuksuvad haledalt, sõeluvad muudkui pikki Venemaa piiri, et jäädki uskuma.

Ju siis on, küllap tunnevad seesmiselt vääramatu jõu lähenemist. Inimese kombel nad seda seletada ega tõestada ei suuda. See-eest saab nende juurde tulla nagu peremees, ja nad on sellest nii õnnelikud, hõõruvad vastu sääri, toovad sussid kohale.

Nii et kui Ühendkuningriigil oleks teine elu, veedaks ta selle Eestis. Kuigi küllap selline võimalus talle veel avaneb. Kunagi tuleb tal ju Euroopa Liidust lahkuda.
Kõiki eestlasi britid loomulikult ei aktsepteeri. Pole see tase. Aga kogu kuningliku väe võtaksid kasvõi kohe. Oma ajavad minema, et päästmist ei segaks ja jalus ei oleks aga võõra väe laseksid sisse. Võimul olevatel rahvuslastel käibki nii. Neile ju ei öelda, et britid nende eest surra ei kavatse.

Tulevad niisama vaatama, kuulama, piiluma. Nagu Daily Star avastas, tegelevad kaks nende erivägede reservpataljoni sellega siin juba pool aastat. Lühendatult SAS. Kuigi peaks olema "Mitte keegi, peale meie" (Venemaa õhudessantvägesid heroiseeriv film "Никто, кроме нас" – toim.). Aga ei, on SAS. Maksimaalne, milleks nad võimelised on, kui midagi juhtuma peaks, on vaenlase tagalasse jääda ja sealt teateid saata.

Muide, tõelise Aleksei Savrassovi galeriis on ka midagi Eestile ja tema võimude loomusele sobivamat. Maal nimega "Tammed" (vene keeles sümboliseerib tamm ka rumalust – toim.). Kuid arvestades nende eneseteadvust, sobiks pigem "Tammekesed". Sellenimeline pilt ("Dubki" – toim.) on kunstnikul samuti olemas.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
NATO idarindel (273)
Tagid:
NATO, helikopter, Ühendkuningriik, Gavin Williamson, Wildcat, Apache

Peamised teemad