06:28 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Analüütika
lühendatud link
Sri Lanka plahvatusteseeria (7)
101 0 0

Katoliiklike ülestõusmispühade ajal Sri Lanka saarel toimunud veriste terroriaktide taga võib seista mingisugune terroristlik ühendus, kes tahtis tekitada rahvusvahelist vastukaja, arvab ekspert.

TALLINN – 23. aprill, Sputnik. Suure tõenäosusega viivad niidid niinimetatud Islamiriigini*, mille käsilased on korduvalt oma veriseid rünnakuid üle kogu maailma teoks teinud, oletas Venemaa strateegiliste uuringute instituudi Aasia sektori juhataja, indoloog Boriss Volohhonski.

Борис Волхонский - доцент Института стран Азии и Африки МГУ им. М. В. Ломоносова
© Sputnik / Александр Натрускин
Boriss Volohhonski

"Mul on väga raske terroristide pahupidisest loogikast aru saada, kuid ma arvan, et sihtmärk, tuleb tunnistada, ei peitu tegelikult Sri Lankas, vaid maailmas, kuivõrd rünnaku ohvreiks on langenud usuline vähemus – ennekõike kristlased, aga ka välisturistid, välismaalased, ärimehed, kes nendes hotellides peatusid. Seetõttu on selge, et arvestatud oli eelkõige rahvusvahelisele vastukajaga," ütles Boriss Volohhonski intervjuus Sputniku raadiole.

Sri Lanka plahvatusteseeria tagajärjed
© AP Photo / Eranga Jayawardena

Eksperdi sõnul võib selliseid hoope oodata tegelikult ükskõik millises maakera paigas ja selleks tuleb kõigil valmis olla.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, kärgatas katoliiklike ülestõusmispühade tähistamise ajal Sri Lankas kaheksa plahvatust – esimesed kuus kolmes kristlikus kirikus ja kolmes Colombo, Negombo ja Batticaloa hotellis, seitsmes saare lääneosas Dehiwalas ja kaheksas riigi pealinna äärelinna eluhoones. Lisaks tegid korrakaitsjad kahjutuks ühe lõhkekeha Bandaranaike rahvusvahelise lennujaama kõrval asuval teel.

Terroristide rünnakute peamiseks sihtmärgiks osutusid kohalikud kristlased. Terrorirünnakute tagajärjel hukkus üle 300 inimest ja üle 500 on saanud vigastada. Seniajani pole ükski terroriorganisatsioon enesele toimunu eest vastutust võtnud. Politsei on vahistanud 40 kahtlusalust.

Teema:
Sri Lanka plahvatusteseeria (7)

Samal teemal

Sri Lanka plahvatusteseeria
Tagid:
hukkunud, plahvatused, terrorism, Sri Lanka

Peamised teemad