02:48 16. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
Prantsuse palgasõdurid Eestis, illustreeriv foto

Ekspert: Prantsuse palgasõdurid Eestis on tõsine lahingujõud

© Estonian Defence Forces http://pildid.mil.ee/
Analüütika
lühendatud link
NATO idarindel (268)
24002

Venemaa Raketi- ja suurtükiväiteaduste akadeemia korrespondentliige, sõjateaduste doktor Konstantin Sivkov selgitas, miks Prantsusmaa oma sõjaväelased Eestisse saatis.

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. Prantsusmaa saatis Venemaa piirile umbes kolmsada sõdurit koos tankide ja soomukitega. Üksus ja lahingutehnika hakkavad Eestis paiknema Tapa linnakus, mis asub umbes 140 kilomeetri kaugusel Venemaa piirist, vahendab RIA Novosti.

Sivkovi sõnul ei kujuta see endast Venemaale tõsist ohtu, kuid oluline on Prantsusmaa sõdurite ilmumise fakt Venemaa piirile. "Selle pataljoni ilmumise fakt on Prantsusmaa kohaloleku demonstreerimine.

Член-корреспондент Российской академии ракетных и артиллерийских наук Константин Сивков
© Sputnik / Александр Натрускин
Venemaa Raketi- ja suurtükiväiteaduste akadeemia korrespondentliige, sõjateaduste doktor Konstantin Sivkov

Kui tekib hüpoteetiline sõjaline konflikt Venemaa ja selles piirkonnas paikneva üksuse vahel, siis antakse lööke kõikide seal viibivatele üksuste pihta.

Löök Prantsuse kontingendile annaks Prantsusmaale aluse täiemahuliseks sõjaks Venemaaga," ütles ekspert intervjuus portaalile Sputnik Eesti.

"Ilvesemissioon" jätkub: Prantsuse sõdurid naasevad Eestisse >>

Sivkov märkis, et välismaal kasutavad prantslased tavaliselt oma Võõrleegioni. "See on Prantsusmaa armee üksus, mis on spetsiaalselt loodud "väga kuumade" ülesannete täitmiseks, mis on seotud võõrvägede poolt kohaliku elanikkonna julma kohtlemisega lahingutegevuse piirkonnas.

Eesti käitseväelised. Illustreeriv foto
© Estonian Defence Forces

Lisaks on Võõrleegionis reeglina hea lahingväljaõppega palgasõdurid, eriettevalmistusega võitlejad. See on väga tõsine lahinguüksus," ütles sõjaline ekspert.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 23. aprillil Tapale saabuv kontingent koosneb Prantsuse armee Võõrleegioni 2. brigaadi palgasõduritest. Nendega kaasasolev soomustehnika koosneb neljast tankist ja kahekümnest soomukist, mis toimetatakse Eestisse raudteel. 

Prantsuse üksus viibib Tapal NATO missiooni raames, et tugevdada alliansi sõjalist kohalolekut Balti riikides ja Poolas (FRA-EFP LYNX) 2019. aasta augusti lõpuni.

On teada, et Pariis on ka varem oma sõjaväelasi Eestisse saatnud, esimest korda 2017. aasta märtsist detsembrini. Lisaks tagasid Prantsusmaa õhujõudude sõjaväelennukid 2018. aasta aprillist septembrini Eesti õhuruumi turvalisust.

NATO kustutas Venemaa tulevikust: mida see SRÜ jaoks tähendab >>

NATO blokk seletab sõjalist aktiivsust Venemaa piiridel "Kremli agressiivsete plaanidega". Moskva omakorda on korduvalt öelnud, et Venemaa ei valmistu rünnakuks ja tema sõjalisel doktriinil on vaid kaitseiseloom.

Teema:
NATO idarindel (268)

Samal teemal

Venemaa merevägi jälgib Läänemerel USA laevastiku hävitajat
Tagid:
Tapa, sõdur, Prantsusmaa, Eesti, NATO

Peamised teemad