09:28 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Analüütika
lühendatud link
77 0 0

Ukraina rahvasaadik Semjon Sementšenko leiab, et riigi juhtkonnal ei ole Donbassi suhtes mingit strateegiat. Ja pakub välja oma: pole inimesi – pole probleeme.

Donbassi on Kiievile tarvis, aga teistsugusel seisukoha inimesi sugugi mitte. See tuleb välja Semjon Sementšenko sõnust, kes on varem Donbassis sõdinud, nüüd aga istub rahvasaadiku toolis ja pakub välja oma julgeid ideid. Seda muuseas vene keeles, kirjutab raadio Sputnik autor Maria Baljabina.

Venemaal alustas tööd esimene Donbassi elanikele passide väljastamise keskus >>

Talle ei anna rahu tõsiasi, et Venemaa on otsustanud lihtsustatud korras anda oma kodakondsuse Donbassi elanikele, kes vastava sooviga tema poole pöörduvad. Sama soov on inimestel endilgi, kuid kuni poliitiline olukord ei ole muutunud, seda ei saa. Piinlik lugu.

Seega tuleb ka kõik muu keelustada. Ühed vaja Donbassist minema viia, teised aga sanktsioonidega lämmatada. Neilt, kes on saanud Ukrainas Venamaa passi, tuleb see ning Ukraina kodakondsus ära võtta ja neid karistada.

Nagu Sementšenko ütleb, ei ole Ukraina juhtkonnal seniajani strateegiat "okupeeritud territooriumi" tagastamiseks. Petro Porošenko võis tema sõnul küll pisaraid valada ja kaupa teha, ent elanike heaks midagi ära ei teinud.

Sementšenko ise aga pakub välja mõtte Donbass inimestest "vabastada" ja leiab, et midagi "genotsiidilaadsel" selles ei ole. Ta ütleb, et tuleb sealt kõik tööjõuressursid välja tuua ja sellega näidata, et neid on Ukrainale tarvis, et nad ei tunneks ennast "teise sordi inimestena".

Politsei saatis seitse välismaalasest töötajat Eestist välja >>

Huvitav, kuidas Kiiev sellega hakkama saaks? Kuidas saab ühe käega elamute kohalke relvi kandes näidata teise käega suurepärase elu pildikesi, mis väidetavalt inimesi Ukrainas ees ootab? Kes seda uskuma jääb?

Aga Venemaal saab Sementšenko arvates nimelt vägiusi passe kätte anda. Arusaamatu, millise mehhanismiga ja milleks seda Moskval vaja oleks. Aga nähtavasti otsustab see tegelane kõige üle iseenese põhjal. Seega antagu talle vaid voli, ja Donbassi elanikud tassitakse vägisi Ukraina südamesse.

Aga need, kes polde Ukraina poolel elada soovinud, on juba ümber kolinud. Ning need, kes on paigale jäänud, ei taha sinnapoole kolida, millega vaat et iga päev mingid mured kaasnevad.

Kuidas te neid ümber asustate? Kas kukute tapma, nagu varem? Ega see olekski uus taktika, mida Porošenko on juba aastaid rakendanud. Ainult nimed on sel taktikal olnud teistsugused.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Donbass: Kiiev ja Lääs teevad "suurpuhastuse"
Kiievi kaval plaan: Donbass tahetakse „lahti blokeerida“
Juštšenko võrdles Donbassi elanikke Hitleri-aegse Saksamaa rahvaga
Donetski Rahvavabariigis teatati mürgiste ainete ešeloni saabumisest Donbassi
Ameerika luurelennukid tiirutasid Venemaa piiridel ja Donbassi kohal
Tagid:
poliitika, analüütika, Ukraina, Donbass

Peamised teemad