07:11 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Analüütika
lühendatud link
8910

Politoloogia kõrgemal tasandil nimetatakse globalismist taandumist naasmiseks rahvusriigi juurde. Ainult et teatud ühiskondades (liberaalses USA-s ja Euroopas) toimub see protsess jabura ja reegliteta kakluse kujul.

Kõige huvitavam selles loos on see, et tal on ülemaaailmne iseloom. Tõsi, meie ees on killukesed Ameerika Ühendriikide põhiküsimuse kahest poolusest – et kes need ameeriklased säärased on, arutleb RIA Novosti kolumnist Dmitri Kossõrev. 

Seitsme EL riigi keeldumine ÜRO ränderaamistiku toetamisest teeb Brüsselile muret >>

Aga tasub vaid meenutada sisserändajaid, kes on võrdlemisi hiljuti Euroopasse valgunud ja seal ideelisi, poliitilisi ning ülepea süsteemis kriisi põhjustanud, või siis mis iganes muud maailma riiki, kaaasa arvatud meie oma (Venemaa - toim.), kui saab selgeks, et USA riiklike meediakanalite autorite poolt välja pakutud neli väidet kujutavad endast midagi sellist, mis puudutavad kõiki. Üleüldse kõiki.

Venemaal paistavad kolm võidet neljast haigutama ajavalt ilmselged: milleks neist üldse kirjutada. Kui kõik on niigi selge? Niisiis esiteks: tuleb austada riigis elavate inimeste tahet – mitte kellelgi ei ole õigustr USA kodakondsust ära võtta, kui sellega on päri need, kes on juba USA kodanikud. Ainult nemad võivad otsustada, keda oma koju ja millistel tingimustel kutsuda.

Teiseks: riigipiirid peavad lukus olema. Selles mõttes, et igal riigil on õigus vähemasti teada, kes sellesse riiki saabub. Kolmandaks: kui sinust saab ameeriklane, siis tähendab see, et sinust saab oma uue kodumaa patrioot. Tõsi, see riik on alati rände võrra kasvanud, kuid samas on üsna hiljutise ajani eeldatud, et sisserändajad tahavad ja võivad saada nimelt ameeriklasteks, seega lisame, et armastus uue kodumaa vastu toob talle kasu.

Veel kord: siin ei ole ei venemaalase ega kelle iganes vaatevinklist midagi sensatsioonilist peale silmanähtava. Aga need kolm punkti on viimastel aastatel pöördunud pööraseks ründeks mitte ainult USA-s, vaid ka Euroopas, kuni selleni välja, et sellest "viisakas ühiskonnas" enam valjusti kõnelda ei kõlba, vaid säärases ühiskonnas tuleb ilma vahet tegemata ka kelle iganes miljonite eest piirid sulgeda.

Ja vaat siin on teile mainitud artikli neljas punkt: meie seadusandjad peavad seadust austama. Nad ei saa premeerida USA kodakondsusega neid, kes on illegaalselt riiki saabunud.

Vaat see on tõeline pomm: kas seadusandjad peavad seadust austama? Ning siin on tõeline hoop Demokraatliku Partei pihta, kes tõsimeeli ja mitte esimest aastat ei edenda kõikide illegaalide (ja uute tulijate) sisserännet. Sest nad mitte ainult ei asu demarite poolt hääletama, vaid takkapihta muudavad ka USA rahvuslikku tasakaalu. Mis tähendab, et demokraadid jäävad sel juhul igavesti valitsema.

Euroopa on lakanud sigimast >>

Joe Biden süüdistas oma esimeses kõnes 2020. aasta demokraatide presidendikandidaadina sel nädalal oma võimalikku vastast Donald Trumpi, et too ei esinda sugugi kõiki ameeriklasi, vaid üksnes oma tulevasi valijaid, seega muuhulgas neid, kes on vastu kontrollimatule migratsioonile koos järgneva kodakondsusega kõigile soovijatele. Ühesõnaga, tolle väära Ameerika vastu.

Huvitav, kuidas kavatsevad demokraadid kõnelda kõikide ameeriklaste eest, kui nad ei ole valmis tegema seda kõigi illegaalidega järgemisi. Kas nad ootavad, et kogu riik on sellega üksmeelselt päri?

Aga sellest kõigest me veel niipea ei kuule, eriti seetõttu, et Trumpi USA arendab praegu jõulist ja räpast propagandat ja ennekõike sisserändetemaatikat. Täheldame, et selle kampaania põhiliseks sihtmärgiks on antud hetkel ennekõike sisserändajad moslemriri ja siin on osutusnud suurimaks süüdlaseks megarünnakurd kristloastr vastu Sri Lankal.

Mis aga puudutab "migrandikaravane" üle Mehhiko piiri, siis siin on olukord keerulisem – USA latiinode elanikkond (kellest suurem osa elab seal täiesti legaalselt) ei paista inforünnakute jaoks kuigivõrd meeldivate ja ohutute tegelastena.

Siin on teile näited sellest propagandast, mis interneti jututubades ja muudes kanalites ringi liikusid. Selle propaganda julgeteks ja siivututeks näideteks on veebiavarustes ja muudes kanalites levivad veebipostitused koos lustakate piltidega. " Tuleb olla täielik idiooot arvamaks, tuhandete Ameerika Ühendriike hävitrada ihkavate sisserändajate saabumine USA-sse selleks, et toetusi saada, on mõistlik mõte.

Ehk on siis, kui ma sulgen oma kodu ukse nende eest ja teen seda sellepärast, et ma neid ei salli, teatades, et vihkan neid, kes on väljastpoolt sisse tulnud ning sellepärast armastsan ma neid, kes on seespool."

Ehk "kui viis kõige rikkamat moslemi riiki ei ole vastu võtnud mitte mingisuguseid Süüria põgenikke, teatades, et see suurendaks terrorismiohtu, siis on nende riigipead meist ilmselgelt targemad."

"Viisakate inimeste" vastus on selge: kõik te olete ksenofoobid, islamofoobid, rassistid, alternatiivõiguslikud ja nii edasi. Globalistidele klassikaline võte: kes nendega ei nõustu, jääb tsiviliseeritud ühiskonnna raamidest väljapoole ja temaga pole mõtet vaielda. Lausung, et "migratsiooni saab ka tuleb kontrolli all hoida," on keelatud.

Migratsioon Eestis >>

Trumpi meeskonna vastus on et president on ainult korra andnud käsu varjupaiga pakkumise reeglite kohta. Kui see tal ei õnnestu, siis esiteks ei tohi ülegi ebaseaduslikult riigipiiri ületanule anda tööluba, juhul kui ta seda taotleb. Seega ei saa kes iganes ebaseaduslikult riiki saabunu mitte kunagi seadkulikult töötada. (Ent praegu on see järelikult võimalik.)

Illustreeriv foto
© Sputnik / Ирина Калашникова

Ja veel. Varjupaigataotlusi menetlevad kohtunikud on kohustatud langetama otsuse 180 päeva jooksul.(Aga demokraatlikus riigis, nagu näha, saavad nad selle otsustamisega igavesti venitada ning sisserändajad saavad toetusi taotleda, seega olla seaduslikult illegaaliks.

Tõsi küll, arusaamatuks jääb, et Trumpil seee algatus ei õnnestu. Tema vastased sõdivad iga tema rändevastase seaduse vastu, kasutades selleks kohtuvõimu või teatud osariikide eriseadusi.

Politoloogia kõrgemal tasandil nimetatakse globalismisst taandumist naasmiseks rahvusriigi juurde. Ainult et teatud ühiskondades (liberaalses USA-s ja Euroopas) toimub see protsess jabura ja reegliteta kakluse kujul. Ning selle tulemus on kaugelt arusaamatu - kes on näiteks öelnud, et järgmistel valimistel ei tule USA-s võitjaks vabariiklased?

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Migratsioon Eestis
Ikkagi mässajad: Itaalia saadab päästetud migrandid tagasi
Kreeka saartele on saabunud taas rohkelt migrante
USA piirivalve tabas Arizona kõrbes sadu migrante
Tagid:
analüütika, poliitika, migratsioon, migrant, Euroopa, USA

Peamised teemad