18:41 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Analüütika
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
8310

Gavin Williamsoni ei võetud Briti kaitseministri ametikohalt maha loomulikult mitte tema saatanliku Venemaa-sallimatuse tõttu ega ka mitte lekete pärast Riikliku julgeolekunõukogu salajasest koosolekust, nagu kõlab ametlik versioon.

Pärast Gavin Williamsoni tuleb kellelgi Briti armeega väga tõsiselt tegelema hakata. Ja selleks on juba keegi välja valitud. Juba siis, kui Penny Mordaunt alles koos teiste kuulsustega vette hüppas, nägid kõik, et oli see vast pomm. Nad ei osanud aga arvata, et just sõjaväes ta veel puuduski, analüüsib raadio Sputnik kommentaator Mihhail Šheinkman. 

Theresa May näitas, kuidas õige exit käib >>

Kui brittidel polnud siiamaani oma rahvatarkust "teisele augu kaevamise kohta", ja otsustades selle järgi, et "inglanna õiendab häda", tõesti ei olnud, siis nüüd võib see neil tegelikele sündmustele põhinevalt tekkida. Midagi sellist, et ärge nõudke Venemaalt "suu kinni", muidu pannakse teil.

Gavin Williamson tuleb visiidile Eestisse
© REUTERS / Daniel LEAL-OLIVAS

Gavin Williamsoni ei võetud kaitseministri ametikohalt maha loomulikult mitte tema saatanliku Venemaa-vastase sallimatuse tõttu ega ka mitte lekete eest Riikliku julgeolekunõukogu salajasest koosolekust, nagu kõlab ametlik versioon. 

Võib-olla lobises ta tõesti midagi valitsuse kavatsustest Lubada Hiinal osaleda riigi 5G võrgu väljaehitamises. See on kõik, nagu öeldakse, Huawei. Tavaliselt nii ongi: see, mis hommikul on saladus, on õhtul juba ajalehes. Kui Briti ametnikke oleks vallandatud nende jutukuse pärast, oleksid nad juba ammu otsa saanud ja neid tuleks teist ringi ametisse nimetama hakata. 

Theresa May võttis Williamsoni maha reetmise pärast, kuid mitte kodumaa reetmise, ta ei andestanud talle isiklikku reetmist. Kui protokolli uskuda, kaotas ta usalduse Gavini vastu 1. mail. The Sunday Times uuris aga välja, et sapine naine unistas sellest juba vähemalt kolm nädalat.

Apache´id saabusid. Ühendkuningriik saatis Eestisse lahingkopterid >>

Kuid alles nüüd tekkis sobiv võimalus lasta asja välja paista nii, et see isikliku arveteklaarimisenaei tunduks . Meedia teatel läks Gavin esimesena isiklikuks. Kõigepealt hakkas ta levitama kuulujutte, et peaminister, kes, muide, pidas teda lähimaks mõttekaaslaseks, "ei suuda diabeedi tõttu oma ametikohustusi täita ja peab ametist lahkuma."

Lisaks vihastas Theresa Williamsoni keeldumisega tema välja pakutud sõjalistest välismissioonidest. Jutt oli eelkõige Zimbabwest, Nigeeriast, Keeniast ja Egiptusest. Kuid oma äärmist ärritust väljendas ta pärast May keeldu tal Lõuna-Hiina merele ilmumisest isegi mõelda. Ühesõnaga, ei sobinud.

Pärast seda Gavin ilmselt rääkima hakkaski. Aga kui ta ütles umbes nii, et "May ei ole enam endine", siis ta valetas. Selline polnud ta kunagi olnud. Tõsi, vähesed teadsid, et tal on terviseprobleeme. Kõik arvasid, et midagi on peaga, eriti kui kuuldi tema argumente Brexiti-plaani kohta. Muide, Williamsoni kaitseministriks nimetamist pidasid paljud samuti peaministri veidruseks. Nad ei mõistnud, milliste teenete eest ta teda nii soosib. Varem oli tal ju olnud intrigandi kuulsus. Küllap sellepärast ta endisest kaminate müügijuhi ametist eriti kaugemale ei jõudnudki, "kõrbes" oma järgmises ametis. Kuigi ei kõrbenud tulekeeles aga keele pärast ikkagi. 

"Siilid" udus: keda heidutavad Briti eriüksused Eestis >>

Venemaal on alati teatud, et ta on hüsteeriline. Venemaa küsimuses oli tal Mayga täielik konsensus. Kuid selleks pole ka palju mõistust vaja. Pennyst piisab. Mordauntist. Seda enam, et reality show kogemus on tal olemas. Ta tegi koos teiste kuulsustega vettehüppeid.

Пенни Мордаунт
© REUTERS / Toby Melville
Briti uus kaitseminister Penny Mordaunt.

Isegi siis, ujumistrikoos, nägid kõik, et ta on tõeline pomm. Nad ei arvanud ainult, et sõjaväes ta veel puudus. Kuid kunagi, pärast vaidluses allajäämist ütles ta parlamendis kõneldes kuus korda sõna "kukk". See tähendab, et ta teab, kuidas ebameeldivast eemale põigata. Ta proovis seda ka siis, kui ta ütles, et "Venemaa on peamine oht maailmakrrale."

Nii et vägi ei märkagi Gavini kadumist eriti.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)

Samal teemal

Ekspert: Suurbritannia helikopterid Eestis tähendavad demonstratiivset provokatsiooni
Suurbritannia saadab Eestisse Venemaa "heidutamiseks" helikopterid Apache
Briti peamine tank tapab oma sõdureid
"Siilid" udus: keda heidutavad Briti eriüksused Eestis
Parlament hääletab taas May poolt välja käidud Brexiti-leppe üle
Tagid:
kaitseminister, parlament, Briti armee, Gavin Williamson, May, Ühendkuningriik

Peamised teemad