10:50 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Analüütika
lühendatud link
77 0 0

Ei lasta Petro Porošenkol pidulikult oma teenistust presidendi ametikohal lõpetada – tahtis küll Ukraina sõjaväelastele nende edusammudest ette kanda, kui jälle minestus platsis. Ja millegipärast kutsutakse ta peaprokuratuuri – selge see, et mitte lilli ulatama...

Petro Porošenko on tuntud meister inimesi minestusse viima. Imelik vaid, et see anne ka ise jalult langeda ilmneb tal alati sõjaväelaste kohalolekul. Nii juhtus ta ametissevannutamisel 2014. aastal ja nüüd jälle, oma presidendiaja viimastel päevadel demonstreeris Porošenko taas seda haruldast "ülivõimet", kirjutab raadio Sputnik autor Olga Bugrova.

Riigiduuma pakkus vahetada Ukraina meremehed Porošenko vastu >>

Kui ta Donetski oblastis Ukraina Relvajõududele kõnet pidas, kukkus üks naissõdur rivis tema selja taga jalult maha. Minestus tabas neiut kõige vastutusrikkamal hetkel – siis, kui Porošenko pajatas parajasti uuest relvast, mis Ukraina armeele saabub.

Kas hakkas naissõduril kole hirm või tabas teda peapööritus edusammudest, igatahes toimetati ta kõrvale. President näitas üles osavõtlikkust – esmalt aitas lõtvunud keha püsti ubida, hiljem tervitas seelikus sõduri rivisse naasmist.

Ukraina president Petro Porošenko
Пресс-служба президента Украины

Selgus, et neiul oli kõigest kuulivest tarvis seljast võtta ja kohe hakkas kergem hingata.

Aga milleks küll kuulivest, kui seisad vägede ülemjuhataja selja taga, kui ta vaat et varjab su omaenese kehaga ja kaitseb ühtlasi oma sõnul vägevate relvadega, mis kohe-kohe Ukrainasse pärale jõuavad!

Tühja sest, et kõik "uued" on toodetud kas vanal, veel nõukogudeaegsel alusel või on juba mitmendat aastat vaid prototüübid – tootmisliini pole käivitatud, sest mitte keegi maailmas ei pretendeeri relvastumisele Ukraina uusima tehnikaga.

Vaat siis, millest võib minestusse langeda...

Samas riskib ka Petro Porošenko ise teadvusekaotuseni kohkuda. Kuni ta Donetski all sõdurite ees lahkumiskõnet pidas, kirjutati talle Kiievis valmis väljakutse peaprokuratuuri – tunnistajana inimeste hukkumise asjus Maidanil 2014. aastal.

National Interest tõi esile Porošenko valimiskaotuse põhjuse >>

Huvitav, kas võtab ekspresident paariks minutiks julguse korrata luiskelugusid tapetud ja haavatud euromaidanlaste omal kätel äratassimisest või katsub hoopis kogu prokuratuuri minestusse kukutada?..

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Peamised teemad