02:44 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Analüütika
lühendatud link
11020

Euroopa ajakirjanikud käituvad imelikult kirjutades, et Vladimir Putinis pole midagi halba ja et Venemaale tuleks vastu tulla. Võib-olla oleks Läänel tõesti juba aeg ükskord ometi tunnistada, et Venemaa on lihtsalt olemas?

Venemaal on käimas Putini "uus ajastu", teatab lugejatele Belgia portaali EU Reporter ajakirjanik James Wilson. Ta tunnistab venelaste õigust hääletada selle poolt, kes talle meeldib, ja isegi selgitab, miks nad hääletavad just nii, arutleb raadio Sputnik kolumnist Maria Baljabina.

Euroopa Parlamendi hoone
© Sputnik / Sergey Melkonov

Wilson tuletab meelde, et aasta eest uueks ametiajaks ametisse asudes allkirjastas Vladimir Putin dekreedi Venemaa Föderatsiooni arengu rahvuslikest eesmärkidest ja riiklikest ülesannetest kuni aastani 2024 ning püstitas valitsusele viimase 20 aasta suurimad ülesanded, kusjuures eelkõige siseriiklikud. Näiteks saavutada demograafiline kasv, keskmise eluea pikendamine, keskkonnaalase olukorra parandamine.

Kuigi meie Euroopa kolleeg nimetab Venemaa rüppe tagasi pöördunud Krimmi "annekteerituks" (nad peavad nii tegema), märgib ta siiski, et sild üle Kertši väina oli riigi infrastruktuuri parandamiseks suur ja edukas projekt. 

Portaali "EU Reporter" ajakirjanik: millega Putini "uus ajastu" meelde on jäänud >>

Lisaks selgub, et ELis on märgatud ka Venemaa majanduslikke edusamme ja et sanktsioonidel oli vaid ajutine mõju. Tegelikult on "Nord Stream 2" sellele parim kinnitus. Üldiselt järeldab Wilson, et meeldib see teile või mitte, see on Putini ajastu.

Ka Saksamaa ajakirjanik Michael Stürmer soovitab väljaandes Die Welt ilmunud artiklis Venemaale vastu tulla. Tõsi, teda köidab rohkem asja väline külg: inauguratsioon, vastuvõtt Kremlis, säravad mundrid - kõik see viib Stürmeri mõtted tsaari-Venemaale.

Ja kummalisel kombel ei hirmuta see teda: ta usub, et Venemaa on taas muutunud iseendaks - "kahel kontinendil laiuvaks tohutuks suurriigiks, Euraasia impeeriumiks, millel on laiad huvid Vahemerest ja Lähis-Idast Ladina-Ameerikani, õigeusu alustalaks, kolmandaks Roomaks" . 

Helme või Reinsalu – kumb Venemaale suurema käki keerab >>

Kokkuvõtteks märgib ta, et meeldigu see Läänele või mitte, kuid varem või hiljem tuleb tal nagunii Venemaale vastu tulla. Ja parem teha seda varem, sest "üliriigid saavad ellu jääda ainult üheskoos."

Tallinnast Moskvani: kas Eesti uus valitsus järgneb presidendile>>

Kui tore, et Lääs hakkab juba aru saama, et Venemaa ei nõua armastust enda vastu või tema järgimist. Venemaa koos oma rahva, valitsuse ja poliitilise süsteemiga on lihtsalt olemas. Ja kõik teised peaksid sellega lihtsalt leppima. Ärge püüdke tuua sinna oma versiooni demokraatiast, ärge üritage riiki ümber kujundada ega killustada, ärge rünnake teda ja ärge leiutage tema müütilisi kallaletunge. Lihtsalt nõustuge, et Venemaa on Venemaa, ja et nii jääb see alatiseks.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Võidupäevaparaad Moskva Punasel väljakul
Trump helistas Putinile
Kuidas Nõukogude Liit NATO-sse astuda üritas
Saksa meedia: Lääs on sunnitud Venemaaga kokku leppima
Miks on Pihkva võimude algatus Balti riikidele ohtlik
Endine Saksamaa välisminister tegi ettepaneku Baltimaade kaitsmiseks Venemaa eest
Miks Rootsi õhujõud Kaliningradi all luuramas käivad
Tagid:
Venemaa, Putin, Die Welt

Peamised teemad