21:48 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Analüütika
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
87 0 0

Õnnitlused on lõppenud – nüüd kipub igaüks Volodõmõr Zelenskõid selle õuduse eest hoiatama, mis teda Ukraina presidenditoolil ees ootab. "Õuduste" loetelu tehti teatavaks ka Euroopas.

Väljakutsed staadionidebattidele ja isegi duell (olgu või analüüsides) ei ole tühjagi nende väljakutsete taustal, millega Ukraina vastvalitud president kohe-kohe silmitsi satub, kirjutab raadio Sputnik autor Olga Bugrova.

Nagu ütles Euroopa naabrus- ja laienemispoliitika volinik Johannes Hahn, seisab Volodõmõr Zelenskõi "lähimatel nädalatel ja kuudel silmitsi kahe põhilise väljakutsega". Kõigest kahega, aga niisugustega, et jooksurada presidenditoolile paistab kui magus unenägu supelranna lamamistoolis.

Raadasaadik rääkis "kurvast tõsiasjast" Zelenski kohta >>

Esmatähtis ja kiireloomuline küsimus on Ukraina üüratult kasvanud riigivõlg – nii sisemaine kui eriti välisvõlg, mida eurovolinik meelde tuletas ja vihje andis: "Tuleb leida lahendus kopsaka võlgnevuse kustutamiseks, inimesed peavad sellele keskenduma." Kusjuures "keskenduda" tuleb nähtavasti otsekohe, kuna väljamaksete tippaeg langeb kahele kuule ja esimeseks kuuks on mai.

President Zelenskõi tähtsuselt teiseks väljakutseks nimetas Johannes Hahn Venemaaga sõlmitud gaasilepingu lõputärmini saabumist juba üsna varsti. Võib-olla see teine küsimus ei olegi kiireloomuline, ent on samavõrd ebameeldiv, nagu esimene. Sest juhul kui seda ei lahendata, on see samuti seotud mitte tulude, vaid kahjudega. Euroopa Komisjonile Nord Stream 2 ehitamise üle kaebamist mõistagi "lahenduseks" ei loeta.

Niisuguste probleemsete perspektiivide puhul võiks arvata, et mõtled sada korda, kas tasubki nii kibekähku ametivandega kiirustada või pigem veel nädalakest paar "poissmehena" ringi kõndida – ses mõttes, et mehena, kel pole kaelas perekondlikke kohustusi, iseäranis kui su "perekonnaks" on nüüd kogu Ukraina rahvas?

Zelenski tahaks Vene-Ukraina suhteid parandada >>

Aga Volodõmõr Zelenskõi kiirustab, tormab lahingusse, kartmata kasvõi "kadupühapäeval" presidendivannet anda. Ja ühe probleemiga on ta juba silmitsi sattunud – sellega, et mitte kuidagi ei saa rajalt maha tema eelkäija, kes palavikuliselt ja väsimatult seal Ukraina poliitilisel malelaual midagi ümber sätib. Ja see on alles tõeliselt suurte põrkumiste algus.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Ukraina presidendivalimised
Tagid:
poliitika, presidendivalimised, Volodõmõr Zelenskõi, Ukraina

Peamised teemad