10:20 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Analüütika
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
62 0 0

Korra ta juba andis jalgadele voli. Tantsiskles küll LAV-is, küll Keenias, küll parteikongressil kolleegidele. Talle vihjati juba siis, et jalad ongi talle selleks antud, et nendel ära minna, tema aga kasutas neid muuks. Nagu nüüdki, arutleb raadio Sputnik vaatleja Mihhail Šeinkman

Ei sa öelda, et Theresa May päris tähelepanuta oleks, kuid viimasel ajal tunneb ta sellest ilmselgelt puudust. Temaga ei suhelda, ei tegelda, keegi ei taha temaga mängida. Aga 23. mail on Euroopa Parlamendi valimised ja küsitluste kohaselt jäävad konservatiivid alla isegi euroskeptik Nigel Farage'i parteile. Sellest ka May hüperaktiivsus. 

Brexit lükkub edasi - EL jäi nõusse, illustreeriv foto
© Sputnik / Justin Griffiths-Williams

Ta tahaks, et pall oleks tema väljakupoolel. Isegi kui see tuleb vastase käest enne ära võtta. Lastelt. "Ajalooline nädal inglise jalgpallis," pani May allkirjaks videole oma paarist kohmakast sinna-tänna pallilöögist laste mänguväljakul.

Kas väravasse või mitte, polegi oluline ‒ aga suund oli õige. "Jalgpalliklubid innustavad lapsi, täiskasvanuid ja peaministreid," lisas ta, pidades silmas, et midagi muud sellele riigile seletada polegi tarvis. Kõik saavad niigi aru. Ainult see jäi segaseks, mis temal sellega pistmist on. Tegelikult oli seegi selge - May tõestas, et ta pole peibutuspart. 

EL pikendas Ühendkuningriigi liidust lahkumise tähtaega oktoobri lõpuni >>

Sel puhul öeldakse: "Hädapärast." Muuseas, jalgpallur on ta samapalju kui baleriin. Kunagi ta juba andis jalgadele voli. Tantsiskles küll LAV-is, küll Keenias, küll parteikongressil kolleegide ees. Talle vihjati juba siis, et jalad ongi tal selleks, et ära minna, tema aga kasutas neid muuks. Nagu nüüdki - samad liigutused. 

Kui leiborist Jeremy Cobryn soovitas tal eeskuju võtta Liverpoolist teises mängus Barcelonaga ja läbikukkunud lahutus Euroopa Liiduga samamoodi Ühendkuningriigi kasuks pöörata, siis vaevalt ta tõsimeeli proua peaministrilt comeback'i lootis. Pigem ütles nii selleks, et ise naeru pugistada. May ei suuda juba kaks aastat palli EL väravasse lüüa. Samas kui nemad seal jalgpalli pähe koguni rägbit mängivad.

Oleks Cobryn teadnud, et May teda sõna-sõnalt võtab, siis oleks soovitanud tal pigem jääareenile minna. Esiteks selleks, et EL-ist kuhugigi välja pääseda. Teiseks sellepärast, et esimest korda veerand sajandi jooksul on Suurbritannia koondis pääsenud jäähoki maailmameistrivõistlustele. Asi seegi.

Jalgpalliga ei anna seda siiski võrrelda. Põhjus on õigupoolest proosaline. Inglismaal on esile kerkinud uus „nelik“. Biitlid olid kõik Liverpoolist. Praeguses nelikus on veel Tottenham, Arsenal ja Chelsea. Kunagi varem pole juhtunud, et Vana Maailma kahe tähtsaima klubiturniiri finaalides mängiksid ühe ja sama riigi meeskonnad. Kuigi Liverpooli treener on sakslane. Värava lõid Enfieldi staadionil Barcelona väravasse Belgia kodanik Origi ja hollandlane Wijnaldum. Pole kindel, et nende lepingutingimused jäävad sama soodsateks, nagu omadel, ka pärast Brexitit, liiatigi pärast karmi. 

"Teie puder, söör": Ühendkuningriik lahkub EL-st karmilt, odavalt ja vihaselt >>

Sama käib ka Arsenali peatreeneri, hispaanlase Emery ja Chelsea peatreeneri, itaallase Sarri kohta. Ning kui neile lisada Tottenhami peatreener, argentiinlane Pochettino, siis ei tule paralleel spordialaga number üks Ühendkuningriigi poliitikale kohe kuidagi kasuks. Tuleb välja, et tulemuse saavutamiseks vajatakse välismaalast.

Kusjuures Cobryn sihib ilmselt Manchester Cityt. See klubi ei ole tänavu Euroopas küll loorbereid pälvinud, see-eest tuli aga just see klubi Inglismaa meistriks. Tõsi, sedagi juhendab hispaanlane Guardiola.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Donald Tusk: Brexiti saatus on meie Briti sõprade käes
Briti endine välisminister: Brexit ei mõjuta meie suhteid Moskvaga
Theresa May vallandas kaitseministri tema pika keele pärast
Kas Ühendkuningriik suudab teiseks Singapuriks tõusta
Briti valitsus: oleks raske õigustada hääletuse korraldamist
Tagid:
May, jalgpall, Brexit

Peamised teemad