12:08 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Analüütika
lühendatud link
Riia linnapea tagandamine (10)
87 0 0

Ainult patrioodid võivad riigile õige arengutee kätte näidata. Üks neist, Janis Dombrava, annab häiret: riik sureb välja aga mingid Ušakovsid istuvad käed rüpes. Dombrava ise soovitab alustada piskust - keelata Georgi lint.

Patrioodid on nagu inimesed, arutleb raadio Sputnik kolumnist Pjotr Malejev. Inimesena on nad üksildased. Kuid inimesed ei ole nii julmad. Mis teha - patrioot peab olema järjekindel ja nõudma riigilt taeva karistust oma (ja seega ka tema) vaenlastele. 

 Oranži-mustatriibulisi linte jagatakse kõigile soovijatele kuni võidupäeva – 9. maini
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Ühed on patrioodid-kuulsusejahtijad. Nad ilmuvad välja ainult suurte ja väikeste võitude tähtpäevadel ning on alati valmis rõhutama - see oli ka minu töö, ka mina panin sellele oma käe külge, ka mina olin tubli, miks te vait olete, miks ma tänusõnu ei kuule?

On ka teist liiki patrioote. Nad on alati seal, kus on valu ja südametunnistus. Kui kusagil on midagi valesti, kribib patrioot juba kirja kirjutada, haarab käega südamest, elab kaasa. Ma ju rääkisin, ma teadsin seda kõike juba ammu ette, tundsin, et sellest tuleb jama. Olete haletsusväärsed inimesed aga mina ei saa mööda minna, muretsen rohkem kui keegi teine. 

Pole sa mu vend: Leedu peaminister solvas Lätit >>

Üldiselt võib ka nii kõrgustesse tõusta. Ja isegi õhku haihtuda. Uudis, millest nüüd juttu tuleb, ei puuduta esimesi, see on teist tüüpi patriootidest. Lätis on üks tõeline patrioot, rahva südametunnistus Janis Dombrava. Tugev, nagu noor vein ja tark, nagu vana mahl. Halvad uudised, mis temasse sattuvad, hakkavad käärima. Mõnikord kobrutavad nii, et on raske väljatulevaid eesmärke ja ideid mõista. Aga ainult siis, kui läheneda asjale pealiskaudselt. 

Patrioot jäi kurvaks riigi demograafia pärast ja lajatas enne eurovalimisi vihase artikliga igasugustest sotsialistidest, populistidest, skandalistidest ja teistest „istidest“. Ütles, et Läti külad on pärast tema lahkumist tühjaks jäänud. Tühjad talud, tühjad vabrikud, tühjad pilgud. Läti elanikkond sureb kiiresti välja aga seltsimees Nil Ušakov ei taha sellega tegelda.

Paljud muidugi küsivad kohe, mis Ušakov siia puutub? Kuidas siis ei puutu, kes siis veel? Emakass jättis pojad maha? See on Nili süü. Perenaine hülgas jänku: kes on süüdi - arvake? Teised kohe, et see on just patriootide rida. No vähemalt tuleks temaga voodit jagada. Ja leida mingi lahendus. 

Riia jäi ilma peata: Läti pealinna linnapea Ušakovs saadeti erru >>

Rumalad, ei tea, et patrioodid on juba ammu tegutsenud vastavalt hiljuti kooskõlastatud plaanile. Esimesed katsed ei läinud idanema, prooviti uuesti. Tahavad jälle Georgi lindi ära keelata. Sest need on puha sepitsused, sümbolid, vene šovinism, Läti riigi aluste õõnestamine ja sealt edasi võidakse juba alustaladki murda.

Sajad tallinlased kogunesid Surematu polgu üritusele
© Sputnik / Вадим Анцупов

Pidage hoogu, küsib tavainimene. Mis seos on 9. mai atribuutidel sündivusega? Kuhu te nüüd küll põrutasite? Kus nüüd alles läks käärima. Mis seos siin on? No kindlasti mitte seksuaalne. Ka meie, Läti patrioodid ei leidnud seda seost kohe. Aga tahtsime väga ja leidsimegi.

Vaadake, see kes selle sümboli endale külge paneb, seostab end vene maailmaga. Seega mitte Läti gloobusega. Järelikult sülitab ta riigile ja tema probleemidele. See on ainult pealtnäha kahjutu lindike. Tegelikult on sellega väga tihedalt seotud eluliselt tähtsad, eriti paljunemisega seotud riigiorganid. Kõige haavatavamad ja kaitsetumad. Ja ainult nende sidemete katkirebimise ja hea soojenduse järel saab alustada tõelise viljastamisega.

Kõigepealt kodanike mõtete ja kodanike endi. Nii laheneb demograafiaküsimus iseenesest. Peaasi, kui oleks mida raputada.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Riia linnapea tagandamine (10)

Samal teemal

Läti heaolu saladus: peitke raha
Naistepäev ja vastlad ehmatasid Läti rahvuslasi
Zahharova: Läti Seim irvitab oma riigi vabastajate üle
Eestisse ei lastud tuua vene šokolaadi ja Georgi lindikesi
Tagid:
georgi lint, demograafia, Läti

Peamised teemad