06:37 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Analüütika
lühendatud link
77 0 0

Venemaa peakonsulaat Guangzhou's hoiatab, et Hiinas hakatakse kontrollima transiitreisijate kirjavahetust nutiseadmetes.

Hiina migratsiooniametnikud hakkavad valikuliselt kontrollima Hiina rahvusvahelistesse lennujaamadesse saabuvate ja neid transiidiks läbivate välisturistide kirjavahetust nende nutiseadmetes, teatas Venemaa peakonsulaat Guangzhous. Sellise sammu põhjuseid analüüsib raadio Sputnik kommentaator Anna Razvaljajeva. 

"Venemaa Guangzhou peakonsulaadi konsulaarpiirkonnas asuvatesse Hiina rahvusvahelistesse lennujaamadesse saabudes, võivad migratsiooniametnikud isikute esitatud viisataotluste ja nende tegelike sissesõidu eesmärkide mittevastavuse tuvastamiseks valikuliselt kasutada vajalikke kontrollimeetmed," teatas peakonsulaat.

Nendeks kontrollimeetmeteks võivad olla individuaalsed vestlused ja mobiiltelefonide sisu: video- ja fotomaterjalide, elektrooniliste dokumentide ja kirjavahetuse vaatlus kiirsõnumiprogrammides WeСhat, WhatsApp, Viber jt. Märgitakse, et kompromiteeriva teabe avastamise korral võivad Hiina asjaomased ametiasutused keelata isikul riigi territooriumile sisenemise. 

Ameerika miljardär ja mõjukas poliitiline niiditõmbaja George Soros
© Sputnik / Илья Матусихис

Peakonsulaat selgitab, et isik, kelle suhtes selline otsus langetatakse, toimetatakse eraldi ruumi ja konsulaarametnike või lennufirma esindajate ligipääsu talle ei võimaldata. Süüa antaks talle üks kord. Kinnipidamine kestab kuni tema järgmise reisiga lähteriiki tagasisaatmiseni.

Nende arutlusloogika, kes selle välja mõtlesid, on arusaadav. Riik kaitseb oma huve, seda nii riikliku julgeoleku kui ka majanduse vaatevinklist. Illegaalsed töölised, kes lihtsatelt hiinlastelt leiva laualt võtavad, Pekingile rõõmu ei tee. Aga meetodid on siiski ebameeldivad: enamik meist usub, et "minu telefon on minu kindlus" ega rõõmusta sugugi, kui isiklik kirjavahetus muutub avalikult kättesaadavaks.

Autori arvamus ei prugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Eestist pärit Moskva linnapea asetäitjale tehti ettepanek läbida kontroll valedetektoril
PPA: igast sõnumist, pildist või teost veebis jääb jälg
Eestlased valiksid oma lemmiku asemel pigem nutiseadme
Kontroll Euroopa välispiiril läheb tihedamaks
Tagid:
kontrollimisfunktsioon, nutiseadmed, Hiina

Peamised teemad