06:40 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Analüütika
lühendatud link
89 0 0

USA eriprokurör Robert Mueller lahkus ametist ja sulges niinimetatud Vene toimiku, millest tuhkagi tulu ega sensatsiooni ei tulnud. Üksnes suur segadus.

Paistab, et USA eriprokurör Robert Mueller on kusagil sügavas hingepõhjas osutunud südametunnistuse ja autundega inimeseks. Ilmaaegu on paljud, sealhulgas Donald Trump teda sõimanud. Pigem olnuks tarvis kaasa tunda. Või siis vähemasti uskuda, et oma põhiolemuselt on ta aus inimene. Nagu öeldakse, ustav seaduseteener, kirjutab raadio Sputnik kolumnist Sergei Iljin.

Mueller ei leidnud tõendeid Trumpi kokkumängust Venemaaga >>

Härra Mueller astus ametist tagasi ja sulges niinimetatud Vene toimiku, millest mingit tulu ega sensatsiooni ei tulnudki. Üksainus suur segadus vaid. Mingit USA presidendi sobingut Kremliga pole olnud, Trump õigusemõistmist ei takistanud ja ka eeldatud Moskva sekkumine 2016. aasta presidendivalimistesse ei osutunud.

Niisiis on aeg kontor sulgeda, akendele luugid ette lüüa ja koju tagasi minna, pleed õlal, kamina ette maha istuda. Seda enam, et Mueller võidi Kongressi ette välja kutsuda ja piinata teda kõikvõimalike küsimustega, millele ta lihtsalt ei suutnud vastata. Nii panustaski eriprokurör oma üleolekule.

Võib eeldada, et üks neist küsimustest võis puudutada tema enda komisjoni tööle kulutatud eelarveraha. Ning kui kasvõi hetkeks tuleb kõne alla kaks aastat. Kui mitu miljonit USA dollarit maksumaksjate raha "neelas" Muelleri meeskond, otsides musta kassi pimedas toas? Esialgu polnud selge, et teda sea ei olegi. Aga ka 400-leheküljelises juurdlustulemuste lõpparuande sai see ilmsiks. Aga selles – täielik tühjus.

Puškov kommenteeris Muelleri aruannet "Venemaa sekkumisest" >>

Vähevõitu nagu kaheaastase töö kohta. Aga kui võtta arvesse ka kaasnevad kahjud seoses Donald Trumpi arvatavate Moskva-sidemetega, siis on tulemus ülepea negatiivne, HärraMueller väitis, et ta ei kavatse enam ajakirjanike küsimustele vastata ega juurdlust kommenteerida. Nong see on õige – vaikimine on kuld. Eriti neil juhtudel, kui koostatud süüüdistuses ei maksa sõna mitte midagi.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Muelleri kauaoodatud uurimisraport sai valmis
Venemaa välisministeerium nimetas Muelleri süüdistusi absurdseks
Trump ei kaalu Muelleri tagandamist
Puškov kommenteeris Muelleri aruannet "Venemaa sekkumisest"
Donald Trump ja eriprokurör Muelleri tühjenev õhupall
Tagid:
USA, poliitika, sekkumine, Venemaa, Robert Mueller

Peamised teemad