14:42 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Analüütika
lühendatud link
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
10501

Europarlamendi valimised näitasid Läti monoliitsele võimuladvikule taas kord, et jälle pole kõik nii ühemõtteline. Tuntud vatikuued, võttes tõelistelt patriootidelt soojad kohad käest, hakkavad nüüd Euroopas Lätit esindama. Selle üle on piinavalt häbi, patriootidel on valus okas hinges, kirjutab autor.

Neil fatalistidel on siiski õigus, kes alati pingesse lähevad, kui kõik kenasti sujub. Viimasel ajal on Lätist tulevad uudised patrioote nõnda rõõmustanud, et võtab suisa hinge kinni. Lõpuks hingasid nad sedasi, et tekkis justkui peapööritus, kirjutab raadio Sputnik följetonist Pjotr Malejev.

Riia volikogu, see Kremli käepikendus peksti laiali ja vihatud linnapea võeti maha ning oleks äärepealt vangi pandud. Ja vene koolid paneme kinni ja igasugu meeleavaldused selle vastu lõikame läbi ja ajame laiali.

Üha lähemale jõudsid Euroopa Parlamendi valimised. Võimuladvik sõelus isukalt ja higistades, kes on siis kõige väärikamad oma riiki Euroopas esindama. Kas valida uus kuub? Või vahest sobib vana, läbiproovitu siiski paremini? Aga võib-olla hoopis see pealkantav pluus? Kas ruuduline või triibuline?

Isegi Colorado mardika (Georgi lindi - toim.) värvides kleit pisteti põlema. Mõeldi, mõistatati... Ja pandi mööda. Ei-ei, too naiskodanik, kes kleidi põlema pistis, sai valitud. Ikkagi küps ja karastatud käinud daam. Aga vaat tema tuleteokaaslasele kukkusid mingid kaabakad miinuseid laduma ja nimi tõmmati maha.

Olgu peale, mis seal ikka, see on rahva valik. Eks hääletagu kelle poolt tahes. Eks ole? Niisiis vaadake, kes Lätist Euroopa Parlamenti pääses. Seal on teie läbi-lõhki korruptant Nils Ušakovs ja tema kaasosaline Andris Ameriks.

Tõsi, korruptsioonivastane raport saabus siin õigeaegselt, öeldakse, et mingeid toimikuid ülalmainitud kodanike kohta me küll otsisime, otsisime, aga ei leidnud. Puhtad poisid. Aga asjaosalisi dokumentidega ei veena, me ju teame. Olgugi et tõendeid pole, ent mispärast? Niigi on nendega kõik selge. Ning veel pääses Europarlamenti jällegi Kremli agent, Vene maailma teejuht Tatjana Ždanok.

Ühesõnaga, niisugust noahoopi selga võimuladvik oma valijatelt ei oodanud. Ja muutus kurvaks ning hakkas õiglast viha välja valama. Kreml on süsteemi ebatäiuslikkust ära kasutanud! Alatult ja salakavalalt kampa karanud, kirjutab vaat et suurim Läti patrioot. Milles seisneb ebatäiuslikkus, seda ta ei seleta, kuid sellest hiljem.

Teine läbipõrunu õnnitleb kõiki Vene ohu järjekordse keeru puhul. Kusjuures valiti ju nagu omasid. Ehkki mis omad nad on. Viies kolonn ehk täpsemalt kolm viiendiku on peaaegu pool. Teised läksid veelgi kaugemale. Ütlevad, et nende kolonistidega on tulutu rääkida, neist tuleb vabaneda. Kuidagiviisi tuleb süsteemi parandada.

Näiteks keelustada kõik vene erakonnad. Või siis ehk korraldada enne valimisi järelepäringud: kelle poolt hääletate? Kas tõesti? No siis me teile valimissedelit ei anna, te ei ole teadlik valija. Kuigi... venelased on kavalad, ütlevad üht, aga teevad kõik omamoodi, nagu Kreml neid käsib.

Ühesõnaga, varavõitu hingasime me, Läti patrioodid, kergemalt. See rahvas pole kusagile kadunud. Ja mis tal mõttes on, see kodumaa südant ei rõõmusta. Ja Euroopa ees on häbi. Mida inimesed meist küll arvavad?

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Naised Euroopa Parlamendi valimistel
Teema:
Europarlamendi valimised - 2019 (48)

Samal teemal

Europarlamendi valimised - 2019
Tagid:
analüütika, agent, Kreml, Venemaa, valimised, Euroopa Parlament, Läti

Peamised teemad