00:03 12. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.3925
Mihhail Šaakašvili Kiievi Borispoli lennujaamas.

Metsik Mišiko – Saakašvili lubas odessalastele pudrumägesid

© Sputnik / Stringer
Analüütika
lühendatud link
65 0 0

Vaevalt oli Mihhail Saakašvili Ukrainasse naasnud, kui ta juba tormiliselt tegutsema asus. Odessa linnapead ähvardas ta "korruptsioonivastase eriüksusega". Millega see kõik lõpeb?

Saakašvili valimisturnee on jõudnud Odessasse  – ta ähvardab sinna saata "korruptsioonivastase eriüksuse". Kuigi odessalased Mihhail Saakašvili üle tema kuberneriks olles naerda itsitasid, tunneb ta selle linnaga siiski hingesugulust ja on seejuures nähtavasti kindel, et Odessa teda armastab – vähemalt nii, nagu omal ajal Leonid Utjossovit, kes küll sealt ära kolis, aga tema kontsertidel olid saalid alati viimse kohani välja müüdud, analüüsib raadio Sputnik kolumnist Darja Tšerednik. 

Saakašvili pole aga täissaalideni jõudnud. Teda tulid tervitama vaid paarsada aatekaaslast. Ja kohe hiilib kahtlusi hinge. Piiriületusel oli tervitajaid ligi paarsada, Borispoli lennujaamas oli kadunud poega vastu võtmas umbes kakssada inimest ning Odessas väidetavalt teist samapalju. Kas tal ongi poolehoidjaid kõikjal ühepalju, või siis on raamatupidamises rahvahulga rehkendamiseks rangelt kindlaksmääratud summa ette nähtud.

Nii või teisiti, kohtumine poolehoidjatega toimus, ent Mihhail Saakašvili tulihingelisele kõnele piisab ka kümmekonnast kuulajast. Tema juba oskab hinge pugeda. Tavakohaselt süüdistas Saakašvili kohalikke võime korruptsioonis. Ukrainas on see kindel käik, millega juba mööda ei pane. Ja kes siis veel, kui mitte endine kuberner teab-tunneb kõiki odessalaste skeeme. Sellega demonstreeris ta, nagu öeldakse, vaadet seestpoolt.

Saakašvili saabus Kiievisse >>

Oma järeltulijaid nimetas ta keskaegseteks bandarlogadeks. Tõsi, sellest epiteedist ei saanud auditoorium tuhkagi aru, see-eest said kõik aru Saakašvili ähvardusest Odessa võimude aadressil. Ta ähvardas neid nimelt "korruptsioonivastase eriüksusega". Vägeva punkti oma esinemisele linnavalitsuse hoone ees pani Mihhail Saakašvili selle ümber puna-valge lindi tõmbamisega, millega tavaliselt piiratakse kuriteopaika. Mida ta öelda tahtis, on selge. Aga kuidagi väga ootuspärane oli see kõik.

Saakašvili rebis ketist lahti >>

Oi-jah! Paistab siiski, et Odessa oblasti tüüri juures seisnud uusodessalane Saakašvili pole siiski suutnud teravmeelitsema õppida. Oleks ometi võinud oma endisi kaasmaalasi mingisuguse originaalsema kõnega rõõmustada. Vaat siis oleks ta tõepoolest austajaid pälvinud. Kui mitte poliitikuna, siis kasvõi estraadiartistina. Kõiki oleks puudutanud, kui jälle tööta oleks jäänud.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Saakašvili võrdles Porošenkot õllega
Saakašvili seiklused: Ukraina saatis ta maalt välja
Saakašvili: Porošenko vabadusse jätmine oleks viga
Saakašvili palus Zelenskilt Ukraina kodakondsust tagasi

Peamised teemad