18:17 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Analüütika
lühendatud link
74 0 0

Olgu rümba või topisena, aga toodagu kohale. Gruusia on valmis igasugusteks trikkideks, et ainult meelitada tagasi venelasi, kelle ta ise minema kihutas.

Täiesti võimalik, et vene turiste hakatakse lausa tasuta naaberriikidest Gruusiasse vedama, ennustab raadio Sputnik kolumnist Maria Baljabina. 

Protestiaktsioon Thbilisis
© Sputnik / Shota Nozadze

Gruusia restorani- ja hotellipidajad on kõik kokku rehkendanud ja nähtavasti jõudnud järeldusele, et nii tuleb kokkuvõttes odavam kui Venemaa turistidevoog üldse kaotada.

Gruusia mõtte heitlikkuse üle võib ainult imestada. Alles hiljuti saime teada, et Venemaa olevat "okupant". Linnaväljakul raevutsenud rahvas käskis venelastel uttu tõmmata ning toitlusasutuste omanikud kehtestasid kõrgemad hinnad nendele, kes "okupatsiooni" kui tõsiasjaga ei nõustunud.

Gruusia president on millegipärast kindel, et Venemaa turistidel peab olema võimalik Gruusiasse sõita, "sest nad jumaldavad teda". Jumaldavad, kui nende ees lömitatakse, arvab proua Zurabišvili?

Sel juhul pidanuks ta veelgi kaugemale minema. Igaüht tuleks kohustada sinna sõitma, lausa regulaarselt Gruusia-visiite tegema, ja koostatagu külastamiseks kohustuslike paikade nimekiri, kuhu peavad kuuluma kõrgendatud hindadega restoranid ja kauplused.

Russofoobia hind - alates 750 miljonist dollarist >>

Ent see sundus senimaani millegipärast ei õnnestu – Aeroflot menetleb pakkide viisi piletite tagasimüügitaotlusi. See kõik ei tule Gruusiale kuigivõrd kasuks, nii et hotellide ja restoranide liit tegi koguni naaberriikide lennujaamadele ettepaneku koguda seal kokku vene turistid ja tuua nad tasuta Gruusiasse.

Putin keelas Vene lennufirmadel Gruusiasse lennata >>

Nähtavasti, et tuua nad kohale, nimetada okupantideks, koorida neid igal sammul ning kui raha otsa saab, siis skandaaliga minema kihutada. Me juba teame, milline on see Gruusia külalislahkus.

Autori arvamus ei pruugi toimetuse seisukohaga kattuda.

Samal teemal

Tallinna ja Thbilisi linnapead sõlmisid koostööleppe
Gruusia ei õppinud 2008. aasta sõjast midagi
Putin keelas Vene lennufirmadel Gruusiasse lennata
Analüütikud: Ukraina, Moldova ja Gruusia juhtkond tuleks välja vahetada
Gruusia arvas end häbistatuks ja päästis valla tänavarahutused – süüdi on muidugi Venemaa
Tagid:
turism, veneviha, Venemaa, Gruusia

Peamised teemad