15:45 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Analüütika
lühendatud link
7110

Eurosaadikud korraldasid Euroopa Parlamendi istungil demarši. Huvitav kas ja kuidas see peaks aitama neil soodsamat Euroliidust lahkumisel lepingut saavutada?

Nagu Maria Baljabina raadio Sputnik kaudu edastas, korraldasid kiire Brexiti eest võitlevad Briti eurosaadikud Euroopa Parlamendi uue koosseisu esimesel istungil Strasbourgis inetu stseeni.

Kuna uut Europarlamendi esimeest ei ole valitud veel, avas istungi endine president Antonio Tajani. Ta palus kõigil Euroopa hümni mängimise ajaks püsti tõusta. 28 Briti saadikut tõusid küll püsti, aga keerasid hümni mängimise ajaks saalile selja. Ja need inimesed tahavad endale soodsamaid tingimusi EList lahkumiseks!?

Termin "lahkuda" on muidugi oma tähendust oluliselt muutnud. Kui varem tehti seda vaikselt ja sooviga kaduda ilma pikkade hüvastijättudeta, siis nüüdseks on nn Brexitit otse vastupidiselt saatnud pikad skandaalid ja tülid, mis ei vii kuhugi ja mille tulemusel keegi isegi ei lahku.

Nagu elu on näidanud, ei suuda Briti poliitikud mitte ainult rahva tahet adekvaatselt täita, vaid tülitsevad igal võimalikul juhul – kuid kes üldse suudaks kokku leppida nendega, kel puudub väikseimgi lugupidamine Euroopa sümbolite vastu? Palun, kui teile Euroopa Liit ei meeldi, siis lahkuge. Kui aga ei, siis miks te käitute inetult, olles endiselt Euroliidu liikmed.

Tundub, et see on midagi uut seoses peaministri vahetusega, kes sellistel asjaoludel peab millegagi leppima, milleski ka kokku leppima. Mis puutub Theresa May tegevusse, siis temal ebaõnnestus kõik, nii oma koduparlamendis Londonis kui ka Brüsseli Euroliidu institutsioonides.

Aasovi meri
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Nüüd näib, et osapooltel pole enam isegi midagi tagasi lükata, ega milleski täiendavas kokku leppida - eurooplastelt ei tasu aga brittidel tõenäoliselt mingeid järeleandmisi oodata.

Boris Johnson on vaatamata oma isikliku elu probleemidele ja avalikele skandaalidele endiselt liider võitluses peaministri koha pärast. Johnson soovib tõenäoliselt vähemalt Vladimir Putinile tõestada, et president eksis, öeldes, et Johnsoni, liberaalne idee on vananenud.

Noh, igal juhul püüavad vähemalt Briti eurosaadikud anda oma parima, et uue peaministri elu ei tunduks talle meelakkumisena.

Autori arvamus ei pruugi toimetuse seisukohaga kattuda.

Samal teemal

Euroopa Parlament toetas kellakeeramise lõpetamist
Viimane korin: Euroopa Parlament "sülitas" Venemaa peale
Euroopa Parlament kutsus üles Nord Stream 2 peatama
Euroopa Parlament võrdsustas õiguslikult ruumi ja mateeria
Tagid:
Theresa May, Ühendkuningriik, Suurbritannia, Europarlament, Brexit

Peamised teemad