07:56 16. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Analüütika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
10201

Leedu armee ei lase teisi ametkondi eelarvele ligi. Nende uus projekt - tuleb helikopterid osta. Nad ei ole veel kohal aga pea käib uutest võimalustest juba ringi, sest sellele kulub 300 miljonit eurot.

Kui juhtunud äpardusele on ühiskondlikku resonantsi oodata, tasub mõni aega oodata, kuni kõik maha rahunevad ja lärm vaibub. Ja siis saab uuesti proovida, kirjutab raadio Sputnik autor Pjotr Malejev oma följetonis. 

Vaevalt jõudis lõbus skandaal Leedu armeele ostetavatest "kuldlusikatest", kus ainsat patust karistati koletusliku 7 tuhande euroga, ära vajuda, kui kodumaast hoolivad sõjaväelased hakkasid taas oma mõtteid tulevikku suunama.

Täna hõljub Venemaa ähvardavalt Balti riikide kohal ja on juba peaaegu alustamas uskumatut rünnakut, mida saab tõrjuda vaid kõigest väest relvastuse ostmisega. Homme aga võib tuulesuund muutuda, seda enam, et Euroopas kõlavad juba teised viisid. Ja siis mis?

Kes siis riigikaitseks vajaliku raha eraldab? Seda enam, et ülejäänud ministeeriumid võngutavad vaid õhku - neil pole raha ühegi lubatud sotsiaal-, tervishoiu-, haridus- ega kultuurialgatusele. Kõik kulub armee vajadusteks kuldlusikate, portselanist soolatopside ja siidist tualettpaberi muretsemiseks. Ja see ei saa kaua kesta.

Ekspert: Suurbritannia helikopterid Eestis tähendavad demonstratiivset provokatsiooni >>

Nagu öeldakse "tao rauda, kuni see kuum on", nüüd ja kohe, sest homme on "raud" kadunud, ja alles jääb vaid käskivas kõneviisis tegusõna. Seepärast, ja sõjaväelased teavad seda hästi, ei tohi initsiatiivi käest lasta. Ja palun väga – ongi uus algatus valmis. Ütlevad, et hädasti on helikoptereid vaja. Uusi, läänes toodetuid. 

Lahingutesse usutakse viimasel ajal vähe, seepärast räägitakse rohkem multifunktsionaalsusest. Et kui peaks vaja olema kedagi kusagil päästa, transportida kedagi kuhugi ... no ja muidugi, kui peaks vaja olema agressorit tõrjuda.

Praegu on vaid kolm nõukogudeaegset "Mi"-nooti (Nõukogude kopterite Mi sari – toim.) ja mingi Prantsuse "Dauphin", kuid me ei ole teda juba ammu käimagi pannud ega tea, millises seisus ta on. Lisaks pole "Dauphin" küll halb, kuid vaja on õhuruumi valitsejaid.

Miks lääne päritolu? Sellepärast, et natolased ei oska Nõukogude masinatesse sissegi hüpata – muudkui komistavad ja koperdavad. Ei jaksa enam risti ette lüüa ja ikoonid ka ei aita.

Miks nii palju? Sellisest hinnast hakkab pea ringi käima ja helikopterid tekivad iseenesest.

Pidage hoogu, ei anna ajakirjanikud järele, kust selline hind, kui te isegi veel ei tea, mis kohale tuleb? Kas te selle eest pähe saama ei hakka, mis kohale tuleb?

No küll on tüütud. Kust ja kust. Sealt. Mis vahet seal on? Kas helikoptereid on vaja või ei ole? Nii et jätke meid rahule, küll me kõik lahti kirjutame. Me oleme selleks isegi eraldi ettevõtte palganud, mis rehkendab kõik ilusti kokku, teie aga kirjutage, et venelased tulevad kohe-kohe kallale.

Või et äkki tuleb võlur. Võite lisada, et ta hakkab tasuta filme näitama ja jäätist pakkuma ja kindlasti kirjutage, et kahjuks võetakse riigieelarve vastu ainult üks kord aastas (vihje ja parafraas kunagise nõukogude multifilmikangelase krokodill Gena laulule sünnipäevast – toim.).

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Leedu minister: Baltimaad peaks arutama relvastuse koos hankimist
Leedu harjutab venemeelse presidendi kukutamist
Leedu ravimatu paranoia
USA ajakiri kirjeldab Leedu ettevalmistusi "sõjaks" Venemaaga
Tagid:
riigieelarve, relvaost, kaitsekulutused, helikopter, Leedu

Peamised teemad