10:16 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Analüütika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
18903

Tundub, et Eesti on juba NATO relvastust ja varustust kurguni täis. Aga ei. Ikka on veel juurde vaja. Küll Riigi kaitseinvesteeringute keskus juba leiab, millele raha kulutada.

Ei möödu päevagi, mil Eesti meedias poleks sõnumit, mis algab sõnadega: Riiklik Kaitseinvesteeringute Keskus ... ja edasi midagi riigi raha tuuldeloopimisest, arutleb raadio Sputnik autor Vladimir Barsegjan. 

Näiteks hiljuti sai avalikkusele teatavaks, et Eestile on hädasti vaja Ameerika relvatootja LMT automaate, kokku 75 miljoni euro eest. Tervelt seitsme aasta jooksul sajab riigis automaatide ja nende tarvikute "kosutavat" vihma.

Juba esimeses hankejärgus saame 16 000 kiirtapariista. Ja enne seda teatati sõna otseses hääle värisedes rõõmsalt, et sõjatehnika hulk Eestis kasvab ja see õnnis seisund sai toimuda muidugi vaid tänu NATO liitlaste sõjalise kohaloleku laienemisele meie piirkonnas.

Väikese Balti riigi inimesed ja khaki-värvi sõjatehnika valgub mööda väikest riiki laiali ja jääb siis varjule, kuni arutatakse, mida oma täiesti rahumeelseteks vajadusteks veel kohandada saaks. Ja selleks, et ta tunneks end mugavalt ja ega peaks tõmbetuule käes olema, hoolitseb samuti Kaitseinvesteeringute keskus.

Ameerika automaatide ostmiseks kulub Eesti riigieelarvest kümneid miljoneid >>

Neil päevil algab Tapa sõjaväelinnakus uue hoidlate ja abihoonete kompleksi ning nendele juurdepääsuteede ehitamine maksumusega 10,1 miljonit eurot. Ja need on ainult viimaste päevade sõnumid aga kui palju oli neid varem ja kui palju on neid veel tulemas!

Lahingulennukite mootorimüras kuulevad eriti tugeva kujutlusvõimega inimesed isegi teatud "vabaduse häält"... See on muidugi haigemaja, kuid kahjuks on see muutumas meie tulevikku otseselt mõjutavaks teguriks.

Väärib märkimist, et terve mõistusega inimeste hääli, mis võiksid sõjaõhutajatele külmaks dušiks olla, pole peaaegu üldse kuulda. Ometi on kõik nii lihtne - neid tuhandeid automaate ja padruneid ei lähe globaalses sõjalises konfliktis lihtsalt tarvis. Nad jäävad hoidlate rusude alla ja sõjatehnika ei suuda rakettidest purustatud hoidlatest väljudagi.

Pentagoni paradiis Eestis >>

Meie sõjaväelastel ei ole kellegi pihta tulistada, või kui, siis ehk iseennast, lootusetusest ja äkilisest selginemisest, et vaenlane on käeulatusest väljas.

Kuid kõik on seaduspärane – aktiivselt Kaitseinvesteeringute keskuse kaudu riigi raha kulutades investeerime me enesehävitamisse. Kui tabavalt ütleb selle kohta vanasõna: silmad ju nägid, mida ostsid, nüüd siis sööge või silmad peast välja.

Eesti tulevik oleks hoopis teistsugune, kui riigil oleks Haridusinvesteeringute keskus, Rahvatervise investeerimiskeskus ja Majandusarengu investeerimiskeskus. Võib-olla kunagi saabki nii olema, aga kas meie silmad seda enam näevad?

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda autori seisukohaga.

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Kas kõlab usutavalt: NATO õppused Balti riikides polevat suunatud kellegi vastu
NATO õppused: kas Balti riikidel poleks aeg "sektsioonides ringi vaadata"
USA: oleme valmis NATO riikidele laenu andma, et Vene relvad Ameerika omadega asendada
NATO konksu otsas: milleks Eestile nii palju tankitõrjerelvi

Peamised teemad