12:36 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Analüütika
lühendatud link
Provokatsioonid Gruusias (15)
65 0 0

Gruusia juhtiv telekanal Rustavi 2 häbistas Venemaa presidendi ropu sõimamisega eetris oma mainet. Sellist epateerimist ei pidanud sobilikuks isegi Mihhail Saakašvili.

Öeldakse, et igasugune populaarsus tuleb kasuks. Nii mõnedki söandavad kaheldava väärtusega reklaami nimel koguni oma karjääri ja maine ohveriks tuua. 

Venemaa välisministeerium
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Just nii talitas mingil kummalisel põhjusel Gruusia juhtiva telekanali Rustavi 2 saatejuht. Ei tahaks meest, kes televisiooni otsesaates rõvedate sõnadega sõimab, ajakirjanikuks nimetada ega seada teda samasse ritta selle elukutse väärikate esindajatega. 

Saatejuhi Vladimir Putini vastu suunatud etteaste pühapäevaõhtuses autorisaates näitas tegelikult, mida Gruusia ajakirjandus tegelikult väärt on. Vaadakem sellesama menuka telekanali seisukohta. juhtkond palus vabandust, see on tõsi, kuid samas pöördumises ründas ühtlasi riigi ametivõime, kes, tänu jumalale, sõimusõnad siiski hukka mõistsid. 

Kanali võrgulehel on avaldatud üleskutse avalikkusele ­– "eetikanormide rikkumisele kõrval ajakirjaniku poolt reageerida teravalt ka ametivõimude avaldustele". Kusjuures avalikkus on juba oma arvamuse avaldanud. Meeleavalduste tõttu telekanali Rustavi 2 hoone ees lõpetati koguni öine saadete edastamine ja kaks töötajat, kes saatejuhi säärase käitumisega nõus ei olnud, ütlesid töölepingu üles

Isegi Mihhail Saakašvili kutsus üles mitte epateerima ega hüsteeriat tekitama, kuna see tuleb "asjale ainult kahjuks". Ja tema juba teab hüsteeriast ja epateerimisest nii mõndagi. Paistab siiski, et mitte keegi peale kanali juhtkonna ja esimeste plakatitega väljatulnute seda etteastet kuigi kõrgelt ei hinnanud. Sotsiaalvõrgustikes leitakse, et telejaam astus ämbrisse.

Gruusia arvas end häbistatuks ja päästis valla tänavarahutused – süüdi on muidugi Venemaa >>

Selline reageering teeb heameelt. Ehkki kanal tervikuna arvab, et naaberriigi presidendi saates solvamine on normaalne, leidub ka neid, kes seda näha ei taha, võimud aga mõistavad  igasuguse ebatsensuurse sõnakasutuse hukka.

Samas on kõigepealt Venemaaga ning nüüd siis ka kohaliku telekanaliga rahulolematute meeleavaldused juba teist korda nurjanud geiparaadi Thblilisis. Selles , muide, võibki peituda kõigi nende protestimeeleavalduste tegelik põhjus – keegi tahab paraadi ära jätta, Venemaad aga kasutab  ettekäändena selleks?

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Provokatsioonid Gruusias (15)

Samal teemal

Senaator Morozov: Putinit solvata tähendab sama, mis solvata kogu Venemaa rahvast
Opositsiooni meeleavaldus Thbilisis kasvas üle tänavarahutusteks ja ähvardab riigipöördega
Putin keelas Vene lennufirmadel Gruusiasse lennata
Roppused eetris: skandaal Gruusia telekanali ümber
Tagid:
sõnavabadus, ajakirjandus, meeleavaldus, geiparaad, Vladimir Putin, telekanal, Gruusia

Peamised teemad